Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prostownik z rozruchem - jaki wybrać ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temperatura na zewnątrz spadła grubo poniżej zera i już dzisiaj miałem problem ze słabym akumulatorem.

Chciałbym kupić prostownik z rozruchem, dobrze wykonany jakościowo, cena najlepiej do 200zł.

Co polecacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat prostowników był już wałkowany, wystarczy poszukać. Ale od siebie polecę CTEKa.

Trochę kosztuje ale uratował mi kiedyś tyłek. Zostawiłem na kilka dni włączone światła i napięcie spadło do 6V !! dla akumulatora to już stan agonalny. Podpiąłem CTEKa w tryb "odratowania". Aku ładowało się grubo ponad 30h i już prawie dwa lata jeżdżę z tym samym akumulatorem. Prostownik wart swoich pieniędzy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi ma swoje plusy i minusy. Transformatorowy daje taki prądu ile ustawisz, impulsowy ładuje dużo wolniej ale bezpieczniej. Ja mam dwa impulsowy i transfirmstorowy. Ten drugi mam w sytuacji awaryjnej np padł Aku a ja mam max 15 min żeby odpalić auto. Zapinam Transformatorowy i po 10min auto odpala. Na impulsowej nie wykonalne wiem z doświadczenia. Ale to taki skrajny przypadek 99% używam impulsowej ładowarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś ile są warte te prostowniki z rozruchem ? 

W nocy był lekki przymrozek a mój diesel już rano miał wątpliwości ... to niczego dobrego nie wróży... Akumulator ma dopiero 3,5 roku a tu takie jaja. 

Aku mam 72Ah 720A więc czy któreś urządzenie za 300-400zł  da radę odpalić  2.0TDI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz krótkie trasy i auto stoi potem parę dni to akurat jest niedoładowany , do tego spadek temperatury i rano nie ma czym odpalić.  Spróbuj naładować akurat i zobaczysz co będzie.  

W razie jak nic nie pomoże to i tak lepszym wyjściem jest kupno nowego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎05‎.‎10‎.‎2017 o 10:05, marec-ki napisał:

Temat prostowników był już wałkowany, wystarczy poszukać. Ale od siebie polecę CTEKa.

Trochę kosztuje ale uratował mi kiedyś tyłek. Zostawiłem na kilka dni włączone światła i napięcie spadło do 6V !! dla akumulatora to już stan agonalny. Podpiąłem CTEKa w tryb "odratowania". Aku ładowało się grubo ponad 30h i już prawie dwa lata jeżdżę z tym samym akumulatorem. Prostownik wart swoich pieniędzy !!

Ja również polece CTEKa ładowarka warta zakupu i godna polecenia może do najtańszych nie należy ale ważne ze robi robote i już nie tylko mnie uratowała padnięte aku  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby podładować musze mieć czym ;) więc i tak chce coś kupić kwestia czy warto dopłacać za ten rozruch czy kupić pierwszy lepszy

Akurat trasy robię 50 km do i drugie tyle z pracy, za to auto stoi przez weekend w garażu. 

Spojrzałem na CTEk Mxs 5.0 i niby Google podpowiada ze ma rozruch a w opisach nie widzę.  Jakiś konkretny model miałeś na myśli ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎28‎.‎11‎.‎2017 o 06:24, rade napisał:

Spojrzałem na CTEk Mxs 5.0 i niby Google podpowiada ze ma rozruch a w opisach nie widzę.  Jakiś konkretny model miałeś na myśli ? 

Dokładnie o CTEK MXS 5.0 napisałem posiadam go i polecam go również Tobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma rozruchu, ale za to ma fajne dodatki, np. ładowanie przez gniazdko zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę nie tym jestem zainteresowany, szczególnie za te pieniądze. Zwykły prostownik to bym już kupił w pierwszym lepszym markecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie ma co go porównywać do zwykłego marketowca, sensownego prostownika z rozruchem nie kupisz za porównywalne pieniądze do CTeka, trzeba jednak dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka interesujących modeli. Wg mnie dobry prostownik z rozruchem nie powinien schodzić poniżej 300A. Aby nie miał problemów z odpaleniem, nawet mocno rozładowanego autka.

Sprawdźcie sobie jeszcze tego od KraftDele: https://kraftdele.info/prostowniki/129-prostownik-z-rozruchem-stacja-rozruch-300a-12-24v.html

Pod względem ceny do jakości prezentuje się naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkrety. To chyba wniosek dla mnie jest prosty: kupić marketowy prostownik za 100 aby akumulator podładować jak będzie miał słabszy dzień,  a w najgorszym wypadku kupić po prostu akumulator, co rozwiąże przyczyny problemu a będzie tańsze i skuteczniejsze :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...