Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie huczenie z tylu podczas jazdy quattro


Rado83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z bardzo mocnym wyciem/huczeniem z tylu auta

Pacjent to a4 b7 2.0tfsi quattro wycie dociera z tylu z lewej mniej więcej

Łożyska koła były wszystkie wymieniane na fag , podpora wału tez wał jest Ok na 100%

Przeguby zewnetrzne tez były wymienione olej w dyferku nowy jak i w skrzyni

Juz poddaje sie ?? zaczynam sie zastanawiać czy to nie jest dyfer hałas jest od małych prędkości od 15km/h i jest cały czas znika może koło 150km/h lub więcej

Macie może pomysły lub może ktoś miał taki sam problem ( czy zminiac dyfer czy regeneracja jezlei ktoś cos takiego robi )

Pozdrawiam

Witam,

Mam problem z bardzo mocnym wyciem/huczeniem z tylu auta

Pacjent to a4 b7 2.0tfsi quattro wycie dociera z tylu z lewej mniej więcej

Łożyska koła były wszystkie wymieniane na fag , podpora wału tez wał jest Ok na 100%

Przeguby zewnetrzne tez były wymienione olej w dyferku nowy jak i w skrzyni

Juz poddaje sie zaczynam sie zastanawiać czy to nie jest dyfer hałas jest od małych prędkości od 15km/h i jest cały czas znika może koło 150km/h lub więcej

Macie może pomysły lub może ktoś miał taki sam problem ( czy zminiac dyfer czy regeneracja jezlei ktoś cos takiego robi )

Pozdrawiam

Ktoś cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień opony tył z przodem i zobacz czy coś się zmieni

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj proszę mój filmik i daj znać czy podobnie to wyło. 

I co poradziless 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temat zamknięty ale nigdy nie odpisałem co było wiec dodam teraz skończyło się na wymienie dyfra

po wymianie cisza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎06 o 08:24, Rado83 napisał:

U mnie temat zamknięty ale nigdy nie odpisałem co było wiec dodam teraz skończyło się na wymienie dyfra

po wymianie cisza 

Trochę odgrzeję kotleta dla potomnych.

U mnie w A6 C6 też coś wyło z tyłu. Wydawało mi się że łożysko w prawym tylnym kole - wymienione dalej to samo.

Mechanik mówi że to jednak lewe tylne łożysko w kole - wymienione dalej to samo.

Mechanik dalej uparcie twierdził że to któreś łożysko ale obstawia teraz przednie prawe - mówię nie to na pewno nie przednie łożysko tylko coś z tyłu.

Pojechałem do innego mechanika, przejechał się i mówi że trzeba sprawdzić jak wygląda olej w tylnym moście. Wjechaliśmy od razu na kanał, spuścili olej a tam niespodzianka - bardzo dużo metalowych opiłków.

Tylny most wymieniony na używkę, całkowity koszt mostu, oleju i samodzielnej wymiany to 350 zł. Od tamtej pory cisza w aucie.

Szkoda tylko że tylne łożyska plus wymiana i geometria kosztowały mnie zbędnie około 1000 zł i dodatkowo podejrzewam że nie pojeżdżę już na nich tyle co na tych które były oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...