Skocz do zawartości
IGNOROWANY

krótkie grzanie świec


edraven

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne by dla 3.0 CCWA czas grzania świec przy -7 wynosił mniej niż 1 sekunda. Wczoraj tak właśnie odpalał jakby w ogóle nie grzał tylko od razu kręcił. a przy tej temperaturze zewnętrznej powinien z 2-3 sekundy odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po wciśnięciu kluczyka od razu zaczął kręcić. Przy -7 na zewnątrz i temperaturze silnika podobnej wylicza czas grzania na kilka sekund przynajmniej tak jest w 2.0TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1.9 dzis rano -17 a kontrolka swiecila sie moze z 3sek. Troche mnie to zdziwiło, odczekalem jeszcze chwile i zakrecilem. Odpalil bez problemu, także wygląda ze tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czas grzania świec odpowiada odczyt z czujnika temperatury płynu chłodzącego lub czujnika temperatury zewnętrznej - warto sprawdzić rano na zimnym czy te odczyty są podobne i wiarygodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem temperatury, wszystkie zgadzają się z rzeczywistymi. Dalej na zimnym rozrusznik kręci od razu po włożeniu kluczyka. Przy ujemnych temperaturach powinien po włożeniu odczekać od 1 sekundy do kilku zanim zacznie kręcić grzejac wtedy świecami , a tego widać nie robi. Chociaż spiralke zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test i znajdź drugą osobę, weź kawałek kabla i żarówkę, podłącz pod swiece i masę i sprawdz czy w chwili zgaśnięcia lampki żarówka również gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne by dla 3.0 CCWA czas grzania świec przy -7 wynosił mniej niż 1 sekunda. Wczoraj tak właśnie odpalał jakby w ogóle nie grzał tylko od razu kręcił. a przy tej temperaturze zewnętrznej powinien z 2-3 sekundy odczekać.

No a jak auto odpaliło i jak pracował silnik?

U mnie jest podobnie, ale klekot odpala równo i też tak pracuje więc się tym nie przejmuje (o nawet się zrymowało)

Ostatnio było -22 to podgrzewał świece ze 3 sek i zapalił bez problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik po odpaleniu pracuje od razu równo, dlatego specjalnie się tym nie przejmuje. Czasem dłużej zakręci naawet na ciepłym, ale podobno to kwestia pompki paliwa. 

 

Jedynie co mnie zastanowiło to sposób grzania inny niż w 2.0TDI gdzie widac było nawet przy -5 że musi sobie chwile odczekać zanim zacznie kręcić a tutaj tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...