Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biały dym wywala olej z pod korka


Piotr Wierzbicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj w A6 1.8T 2001r zauważyłem ze strasznie kopci na biało i śmierdzi

gdy zdjąłem plastikową obudowę zobaczyłem że spod korka wywaliło olej widać było jak by się gotowało bańki szły

jak wyciągnąłem bagnet to tak jak by zeszło powietrze wskaźnik wody 90 st wskaźnik oleju 90st

i wydaje mi się ze klapa z tyłu jest poplamiona olejem

Co mogło się stać ?

Dzięki za odpowiedz

Edytowane przez Piotr Wierzbicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spaliny przedostaja sie do skrzyni korbowej, sa wydmuchiwane przez korek, nie ma pierscieni albo sa zapieczone

a skoro wywaliło olej to mogła odma zamarznac, dzieje sie tak jak jest zasyfiona, jak silnik ma przedmuchy to odma bedzie zawalona syfem z oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprawdź odmę !! Są mrozy i prawdopodobnie zamarzła. Miałem to samo u siebie wczoraj. Jeśli jest zapchana to robi się ciśnienie i wyrzuca najsłabszym punktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprawdź odmę !! Są mrozy i prawdopodobnie zamarzła. Miałem to samo u siebie wczoraj. Jeśli jest zapchana to robi się ciśnienie i wyrzuca najsłabszym punktem.

Racja. U mnie przy -18 wyrzuciło oringiem przy chłodnicy oleju (zapchana odma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo 2 dni temu szron w odmie olej walil przez splyw oleju od turbo dobrze ze w pore sie zorientowalem po odmrozeniu oraz czyszczeniu odmu wszystko wrocilo do normy. Pytanie dlaczego ona zamarza ? Rok temu dokladnie mialem ten sam problem -8 i juz problem nie robie krotkich odcinkow srednio kolo 20 km w jedna strone po miescie.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co  wiem to  turbina poszła

Może ktoś polecić we Wrocławiu kto robi turbo ?

Edytowane przez Piotr Wierzbicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taką dostałem diagnozę coś tam posprawdzali przewody od powietrza ciśnienie itd i uszczelniacze w turbo poszły

Ktoś kiedyś kupował cały środek od turbiny że wystarczy wnętrzności włożyć do obudowy ?
 

Edytowane przez Piotr Wierzbicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badz ostrozny z takimi diagnozami. U mnie jak odma zamarzla tez olej splywem dostawal sie do turbo i palil olej. Szybko odmrozilem i wyczyscilem odme i jest super.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotr Wierzbicki napisał:

Tak taką dostałem diagnozę coś tam posprawdzali przewody od powietrza ciśnienie itd i uszczelniacze w turbo poszły

Ktoś kiedyś kupował cały środek od turbiny że wystarczy wnętrzności włożyć do obudowy ?
 

Osobiście nie wierzę w taką diagnozę, nie wiem jak można sprawdzić uszczelniacze w turbinie bez jej rozbierania.. moim skromnym zdaniem chcą Cię naciągnąć na koszty. Olej szedł spływem do turbo i dlatego turbina go spalała. Na Twoim miejscu kazałbym wyczyścić dolot, odmę i wziąłbym to auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin25Wroc napisał:

ciekawe teorie i grono niedowiarków proponuję żeby każdy sam naprawiał sobie auto skoro jest taki mądry

Ja swój samochód diagnozuję i naprawiam sam. Może lepiej wypowiedz się w temacie, podaj swoją "Teorię" i pomóż koledze rozwiązać problem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina oddana do specjalisty Jeden uszczelniacz wydmuchany ze swojego miejsca drugi tez przepuszczał i łopatki tarły o obudowę 
Regeneracja turbo i czyszczenie przewodów z oleju (turbo sam zawiozłem do specjalisty ;) ) Mechanik dał dobrą diagnozę
Dzięki za podpowiedzi informacje i sugestie co do awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...