Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukanie w prawym kole


kaldziu

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem ostatnio A4 1,6 benzyna 95 rok wszystko super ale nagle pojawiło się stukanie wprzodzie z prawej strony . Jest to głośny stukot , jak przyspieszam to on też jak zwalniam to on tak samao. Przesiedziałem dzisiaj 2 godz w kanale z kumplem patrzeliśmy zawieszenie zdjeliśmy koło podniesliśmy na kołki i jechaliśmy i nie mamy pojęcia co to jest. A żeby było fajniej zjechaliśmy z kanału i nic nie puka mineła godzinka i znowu zaczeło. Autko prowadzi się dobrze nie nosi przy hamowaniu też pk . Czy spotka się ktoś z takim czymś i co to może być?

[ Komentarz dodany przez: wiki: 24-02-2007, 23:34 ]

regulamin kolego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wahacze są ok , puka na równej drodze jak i dziurach a uderzenia zminiaja częstotliwość z wraz z rędkością jade szybciej stuka szybciej i na odwrót ,

tak jak w rowerze włożył bym sobie plastik między szprychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wahacze są ok , puka na równej drodze jak i dziurach a uderzenia zminiaja częstotliwość z wraz z rędkością jade szybciej stuka szybciej i na odwrót ,

tak jak w rowerze włożył bym sobie plastik między szprychy

Jak częstotliwość pukania zmienia się wraz z szybkością to pewnie któryś przegub na półosiach napędowych, jak nie zewnętrzne (przy kole) to wewnętrzne (przy skrzyni biegów). Albo sprawdzamy luzy w przegubach (góra - dół) albo podnosimy przód auta, zapalamy silnik, włączamy bieg i sprawdzamy który przegub sią rozsypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter19854

witam ja tez walcze z tym problemem drugi tydzien i nic :evil: bylem juz u szpecow w okolicy co jeden to inaczej gadal objawy mam identyko jak ty piszesz wymienilem juz koncowki drazkow,amory,klocki z tarczami i nic a jedne szpec powiedzial ze skrzynia do naprawy :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez walcze z tym problemem drugi tydzien i nic :evil: bylem juz u szpecow w okolicy co jeden to inaczej gadal objawy mam identyko jak ty piszesz wymienilem juz koncowki drazkow,amory,klocki z tarczami i nic a jedne szpec powiedzial ze skrzynia do naprawy :question:

Narazie będe jeździł aż samochód stanie b o niewiem co zrobić . Wymienianie wszystkiego pokolei to też nie ma sensu. Ciekawe jak to się skończy :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez walcze z tym problemem drugi tydzien i nic :evil: bylem juz u szpecow w okolicy co jeden to inaczej gadal objawy mam identyko jak ty piszesz wymienilem juz koncowki drazkow,amory,klocki z tarczami i nic a jedne szpec powiedzial ze skrzynia do naprawy :question:

Najważniejsze, przguby tez wymieniłes :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter19854

witam po przejechaniu 90km nie slyszalem pukania ,przeguby to nioe sa bo by pukalo na okraglo doszlem ze to jest dolny tylni wachacz ma luz jutro zmienie go chama:)dowalilem troche smary w ta gume i nie puka takze mysle ze toto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przejechaniu 90km nie slyszalem pukania ,przeguby to nioe sa bo by pukalo na okraglo doszlem ze to jest dolny tylni wachacz ma luz jutro zmienie go chama:)dowalilem troche smary w ta gume i nie puka takze mysle ze toto

napisz jak bedzie po wymianie wahacza, powiem ci szczerze że mój dolny tylni wahacz też nie wygląda najlepiej ale zdaje mi się że pukanie jego powinno być nie co inne, a nie zmieniać się jak jedzie się szybciej czy wolniej. w każdym razie daj znać czy to pomoże to też go wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter19854

u mnie auto oparlem na ceglach i skrecajac kolami widac jak ten wahacz chodzi na boki luz mam na tym wahaczu nie od strony kolo tylko z tylu te mocowanie dodam ze dzis przelecialem 90 km bez pukania:)

pozdrawiam

[ Dodano: 28-02-2007, 17:55 ]

witam kolege kaldziu u mnie po wymianie dolnego wachacza jak by reka odjal zadnych stokow zamieszcze fotke gdzie to pukalo :cool::a4fan:

tocos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...