Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z prądem na sprężarke audi a4 b8


Maja Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie w moim audi nie chciala włączyć sie klima. Od a do z posprawdzalem wszystko popełniłem itd.... Wlanczajac klime na panelu nie startowala. Wiec znowu posprawdzalem na sprezarke nie dochodzil prąd!. Zrobilem obejscie kaple zasilania podlaczylem bez posrednio do zasilania. Klima odpala mozna nia sterować itd. Ale dziala na fula jesli zmniejsze sile parownik zamarza i musze znowu czekac zeby dmuchala zimno. Wiec ma ktos pomysl dlaczego nie mam zasilania z panelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kompa podpiąłeś? Może z jakiegoś powodu sterownik, który masz w panelu blokuje uruchomienie klimy?

U mnie np tak było jak piszesz i winny był czujnik ciśnienia przez który wywaliło cały gaz. Odpalenie klimy bez czynnika to najszybsza droga do zatarcia silnika, bo w czynniku masz olej który smaruje sprężarkę.

Dlatego proponowałbym Ci jednak podpięcie kompa i sprawdzenie dlaczego nie chce włączyć klimy zanim narobisz sobie jakiś szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej temperaturze otoczenia próbowałeś to robić? Poniżej 5 st.C sterownik nie uruchomi sprężarki AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z pierwszej lapanki zrobilem to czynnik i wszystko jest. A blad z kapa to brak polaczenia ze sprężarka niezrozumiały sygnal. Podlaczylem zasilanie do aku i zalozylem wlacznik zasilania. Jak bylo ostro goraco to przelanczalem swój dodany przelacznik i na panelu i wszystko działało normalnie ale klima na maxa musiala chodzic. Na maxa latala caly czas wystarczy ze ja przestawilem bo w aucie lodowa to zamarzala i przestala dzialac po pół godziny znowu na fula moglem latac. Kable sygnal posprawdzalem do kompa konfortu. To wyglada na to ze nie reaguje panel klimy albo cos z konfortem. Panel klimy przelutowalem na świeżo bo myslalem ze zimy lut albo cos. Teraz rece mi opadly pojecia nie mam

Wlaczalem jak mni zaczęło byc za gorąco hehe wiec 5 nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się znaleźć przyczynę tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór regulacji sprężarki klimatyzacji zasilany jest sygnałem PWM więc miernik może pokazywać głupoty, do sprawdzenia masz w pierwszej kolejności wiązkę od zaworu do modułu MCE bo to on steruje sprężarką a nie klimatronik

W MCE przewody od sprężarki są we wtyczce czarnej 17 pinowej ( pin 8 i 10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem ze sprężarką !! Został zażegnany a mianowicie ktoś kiedyś dodawał ledy i xeny no i oczywiście zrobił kodowanie tak że na czujniku komfortu wywaliło kodowanie do sprężarki więc po zakodowaniu od nowa sprężarki i ledow wszystko działa 

 

Edytowane przez Maja Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...