Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon rowerowy 2019


Mushu123

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, szafa napisał:

Ja ostatnio kręcę kilometry z małym na holu ?

IMG_20190824_122346.jpg

dobra sprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój młody 7 lat w wakacje w końcu ogarnął jazdę na 2 kółkach, umowa była że jak się nauczy jeździć to tata też kupi sobie rower, nie było przeproś nowy rower zawitał a przy okazji i żonę namówiłem i teraz sobie śmigamy we trójkę, ostatnio prawie 8 km z młodym po ścieżkach zrobione. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎04‎.‎09‎.‎2019 o 10:10, szafa napisał:

Ja ostatnio kręcę kilometry z małym na holu ?

IMG_20190824_122346.jpg

Heh Wojtek widzę zadowolony:decayed: Ja w niedziele zamierzam rozpocząć sezon jazdy z chłopakami.Jak taki hol się sprawdza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wandej napisał:

Heh Wojtek widzę zadowolony:decayed: Ja w niedziele zamierzam rozpocząć sezon jazdy z chłopakami.Jak taki hol się sprawdza? 

No fest mu się podobało, w tym roku myślę dalej będziemy śmigać chyba że opanuje jazde samemu :) Hol sprawdza się i tyle, polecam jeśli ktoś się zastanawia, wykonanie porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 17:49, l.e.s.t.e.r napisał:

Zalew dziedźkowice. Jutro jadę na Pogorie III :)

Trzeba kiedy by się zgadać dziedźkowicach lub sosini 

Ja w niedzielę pierwsze kilometry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Szukam roweru crossowego do rekreacji i potrzebuję opinii.

Problemem okazuje się rama, ponieważ mam ok 195 cm wzrostu i niektóre marki nie posiadają odpowiedniej.

Mam na oku takie cudeńka:

1845933_default.jpg?format=auto&quality=
WWW.DECATHLON.PL

1 999,00 zł - ROWERY TREKKINGOWE TURYSTYCZNE - ROWER TREKKINGOWY RIVERSIDE900 - RIVERSIDE

 

SWIATROWEROW.COM.PL

Crossway 15 to solidny rower crossowy zbudowany na lekkiej aluminiowej ramie SPEED, której geometria zapewnia maksymalny komfort i efektywność. Amortyzator sprężynowy SR Suntour NEX HLO...

 

SWIATROWEROW.COM.PL

Delikatny wiatr w twarzy, kusząca droga i duch przygody - wolność na dwóch kołach. Nature jest idealnym wprowadzeniem do świata eksploracji i możliwości. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz roweru...

 

Możecie mi co nieco podpowiedzieć? Macie doświadczenia z tymi markami i modelami?

Z góry dzięki :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolkov Merida i Cube są do siebie podobne osprzętowo, Cube ma nieco lepszy napęd. Widać, że Merida ma też ze względu na mostek i kierownicę nastawienie na bardziej pochyloną do przodu pozycję, więc kwestia preferencji. 

Co do roweru z Decathlona, trzeba by było poczytać o tych podzespołach Microshift, których używają jak wypadają na tle Shimano i jak w razie wymiany jakiś elementów z kompatybilnością. Ciekawy jest też pomysł napędu z jednym blatem z przodu w rowerze trekkingowym. W rowerze do zjeżdżania mam takowy i sobie chwalę, bo więcej przełożeń nie jest przy takiej jeździe potrzebne, ale czy w tym przypadku też zdałoby to egzamin? Ciężko powiedzieć dopóki się nie spróbuje. 

Edytowane przez Remilo7
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remilo7 dzięki za odpowiedź :gicior:

Problemem zaczyna być to, że w przypadku Meriidy, rama typu 23" jest dostępna tylko na zamówienie. 

W Decathlonie właśnie ten Microshift mnie lekko zniechęca, ale czytałem kilka opinii i ludzie generalnie chwalą.

Wpadł mi jeszcze w oko KTM Life Track 24 i mają ramę 60 na stanie. Niewykluczone, że podjadę sobie dziś, albo jutro i się przymierzę :decayed:

o0.799205111_LIFE TRACK 24 Disc HE M-51_
WWW.WEKTORROWERY.PL

KTM LIFE TRACK 24 2019 -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM też dobrze się prezentuje ;) 

Podobnie jak w Cubie widzę, że ma prowadzenie linek wewnątrz ramy - zawsze to fajny bajer i jakaś dodatkowa ochrona przed brudem czy przetarciami. Na plus myślę też, że opony Schwalbe zamiast firmowych od producenta roweru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poszukać jakiejś używki w dobrym stanie ?? Wiadomo nowy rower, niepoobdzierany ale klasa osprzętu średnia półka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 10:10, szafa napisał:

Ja ostatnio kręcę kilometry z małym na holu ?

IMG_20190824_122346.jpg

Co tam masz za oponki? Zestaw fajny, ja śmigam z przyczepką qeridoo2 (bliźniaki) + fotelik na rowerze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stomi napisał:

Co tam masz za oponki? Zestaw fajny, ja śmigam z przyczepką qeridoo2 (bliźniaki) + fotelik na rowerze :) 

Też kombinowałem z przyczepką ale nie mam miejsca na trzymanie tego w piwnicy, a tak u siebie mam hol a żona fotelik na 2 dziecko :) Opony to Maxxis Hookworm 26x2,5, przy mojej jeździe sprawdzają się w mieście, po lasach czy tam nawet w górach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎11‎.‎05‎.‎2020 o 11:54, Kolkov napisał:

@Remilo7 dzięki za odpowiedź :gicior:

Problemem zaczyna być to, że w przypadku Meriidy, rama typu 23" jest dostępna tylko na zamówienie. 

W Decathlonie właśnie ten Microshift mnie lekko zniechęca, ale czytałem kilka opinii i ludzie generalnie chwalą.

Wpadł mi jeszcze w oko KTM Life Track 24 i mają ramę 60 na stanie. Niewykluczone, że podjadę sobie dziś, albo jutro i się przymierzę :decayed:

o0.799205111_LIFE TRACK 24 Disc HE M-51_
WWW.WEKTORROWERY.PL

KTM LIFE TRACK 24 2019 -

 

Kolek spojrz sobie co ma w ofercie Media Expert. Ja kupiłem soboe u nich. Marka Indiana robione w PL. Osprzęt całkiem dobry shimano. Ja mam 187cm i na ramie 24 jest ok. Niestety już od miesiąca około 300zł w górę rowerki na poziomie 2k zł:kwasny:

INDIANA-X-Cross-4-0-M23-Czarny-skos.jpg
WWW.MEDIAEXPERT.PL

INDIANA X-Cross 4.0 M23 Czarny Rower w Media Expert! Rama: Aluminiowa, Liczba biegów: 27 | Cena i opinii w Media Expert

Mam w zasadzie takiego samego tylko z tyłu przerzutka Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przerzutka tylna Shimano Alivio sprawia, że rower ma lepszą aerodynamikę."   Oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczki, dzięki za podpowiedzi :ok2:

Wybór padł na CUBE Nature PRO, model 2019 :kox:

 

 

20200525_223638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak fabryczny zamontowany za 1/3 ceny w ASO i można śmigać.

6C4539F1-3798-497A-BD05-B41D949B6488.jpeg

E5A0930D-5D6C-4DF1-AD2B-D52D040C3DB2.jpeg

896BA5D8-CA94-4FE6-9099-B94E4DD5CD7E.jpeg

7B4DADD3-2C55-4D10-8959-0BEBC5D65C0E.jpeg

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...