Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Dystanse Zakupic


Mizur138

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisze z prosba o doradzenie jakie dystanse moge wlozyc do podanych parametrow.

Zawieszenie Gwint

235/35/19 8,5J ET 35

225/40/18 8J ET 47

Przy ET 35 chciał bym uzyskac taki efekt,znow przy ET 47 wystarcza mi opony rowno z nadkolami,lub minimalnie sie chowajace.

https://www.flickr.com/photos/jackk/1388795107

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do mnie przymierzymy różne grubości i dobierzesz sobie wg uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2017 o 11:26, bej napisał:

Podjedź do mnie przymierzymy różne grubości i dobierzesz sobie wg uznania.

Dzieki kolego za informacje :D Z checia bym skorzystal ale niestety jestem w Holandi i musze zamawiac w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ET47 dałbym 13-15 przód 20mm tył przy ET35 to już trzeba mierzyć na milimetry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2017 o 20:37, bej napisał:

Przy ET47 dałbym 13-15 przód 20mm tył przy ET35 to już trzeba mierzyć na milimetry

A mam jeszcze jedno pytanie.

audi ma srednice piasty 57,1 a felga ma 66,5 wiec stosuje pierscien centrujacy i dystans 8mm wejdzie i nie bedzie za malo piasty dla felgi ? oraz jaka dlugos ma piasta w A4 B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma raczej szansy żeby pierścień złapał piastę chyba że wytoczysz aluminiowy pierścień który nie będzie miał podfrezowania na piastę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bej napisał:

Nie ma raczej szansy żeby pierścień złapał piastę chyba że wytoczysz aluminiowy pierścień który nie będzie miał podfrezowania na piastę

Czyli wychodzi na to ze moge dac max 5mm dystans bez kolnierza centrujacego albo 13mm z kolnierzem centrujacym,bo taki mi znalazlo najmniejszy z kolnierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów dystans ze zmianą centrowania 57,1/66,5mm i w tym przypadku zrobisz każdą grubość.

A co do pierwszego pytania to po raz kolejny namawiam do wymierzenia sobie samemu jaką grubość potrzebujesz i jaki efekt chcesz uzyskać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z gotowych albo 5mm albo 13mm, jeśli zmierzysz ile wystaje dokładnie piasta u Ciebie to Ci powiem jaki najmniejszy dystans z kołnierzem mogę zrobić.

Drugi sposób to tak jak napisał afroo wtedy mogę zrobić każdą grubość ale jeśli masz koła na zimę z otworem 57,1 wtedy już nie wykorzystasz tych dystansów do zimowych kół. No i oczywiście cena będzie trochę wyższa niż w przypadku standardowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam założony gwint. Kupiłem alufelgi 18'' - 7,5J - ET51 - założone opony 225/40. Wysokość pierścieni piasty to 15mm przód i 20mm tył. Mierzyłem odległość opony od błotnika za pomocą kawałka 10mm płyty osb i wychodzi na to, że takiej wielkości dystans pasowałby idealnie na przód i tył - zostaje jakieś 2-3mm odstępu od rantu błotnika. Tylko co zrobić kiedy przeszkadzają pierścienie piasty, a przelotowe dystanse raczej nie wchodzą w grę? Chyba, że zmieszczą się większe i nie będzie tarła opona o nadkole czy błotnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem dysyanse 5mm i 10mm do letnich czyli et35 8.5j i z przodu siedzi dobrze tyl niestety jest tak ze z jednej strony kolo mi wystaje o 2-3 mm i tu pytanie czy moge do quattro zalozyc na tyl z jednej strony 8mm a z drugiej 10mm lub tez na wszystkie osie 5mm.???

Wysłane z S7 Edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dystanse na dystom.pl po wcześniejszych konsultacjach z ludźmi z tego sklepu i tak na przód założyłem dystanse 13mm, a na tył 17mm, wszystkie z pierścieniami centrującymi. Na piasty pasują idealnie, nic nie odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...