Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t brak mocy po wymianie łańcucha


Rafal899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.
Mam taki problem gdyż po wymianie łańcucha w mojej A4 b6 1.8t z silnikiem AVJ auto kompletnie straciło moc. Przed Wymiana łańcuszka auto klekotało jak diesel po wymianie klekotanie troche ustąpiło ale auto nie równo pracuje, faluje na obrotach, nie ma wogole mocy, na zegarach wywaliło jakiś błąd od silnika. Wałek ssący który wyciągałem został włożony tak samo jak był przedtem na znaki które sam robiłem i te które są fabrycznie, wszystko pasuje i ładnie się zgrywa ale nie mam pojęcia co może byc nie tak... Napinacz raczej już do wymiany ale to nie zmienia faktu że auto powinno pracowac normalnie i normalnie jeździc a tu brak mocy.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze kojarze to znaki na wałkach nie muszą sie zgrywac z tymi na panewkach tzn. znak na wydechowym sie pokrywa, a na wydechowym przesynięty w prawo, musisz miec 16 kołków odstępu miedzy znakami na wałkach wtedy jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momęcie znaki się ładnie zgrywają ale pewnie jeszcze raz będę musiał to rozebrc i zobaczyc czy dalej tak jest ewentualnie przestawic. ilosc kolkow tez sie zgadzala. Mozliwe jest to ze ten napinacz calkiem siadl i przezniego jest ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpiolem auto do vaga i pokazalo mi blad wtryskiwacza benzynowego 3 i cos ze obwód przerwany. Po wykreceniu swiec 3 i 4 okazalo sie ze sa zalane.  Bede mial troche czasu to sie temu przyjrze. Moze ma ktos jakies pomysly od czego zaczac?? Czy moze przyczyna jest zle ustawiony walek??? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto straciło moc to polecam także sprawdzić czujnik doładowania ciśnienia, być może tutaj jest problem, nie jest to drogie w naprawie i sam możesz się tym zając wiedząc gdzie szukać U znajomego notorycznie występował ten błąd, wymiana czujnika załatwiła sprawę.

Edytowane przez HQ-Automotive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...