Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t bex hybrydowa sprężarka, problem z gruszką WG


marhew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
do mojego bexa wleciała hybrydowa sprężarka na bazie seryjnego turbo k03-073. 
Docelowo turbo ma trzymać ok 1.3-1.4 bara na koniec. W tym momencie gruszka jest 0.8 barowa(wydaje mi się za twarda), turbina ładuje ok 1.1 bar i wysterowanie n75 spada do 37%. 
Możecie doradzić jaka gruszkę założyć? 0,4, 0,6 może coś innego jeszcze? 

Edytowane przez marhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć widzę że kontynuacja 1.8T trwa  dalej w drugim aucie :)
Skoro masz wysterowanie 37% górą a chcesz ładować 1.4bara to masz zapas , spokojnie może tak gruszka zostać. W czym problem ?
Ew jak chcesz na zaworku mieć mniej to wymień gruszkę na 0,6barowa i sprawa rozwiązana.
Jeśli jest problem w sofcie to trzeba przysiąść do strojenia i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło Gregor ze pamiętasz. A3 niestety poszła do kasacji, sentyment został i jest kolejne 1.8t. Tym razem postaralem sie wyeliminowac stare błędy i juz ani paliwa ani doladowania na pewno nie zabraknie ;)

Zapasu jest sporo fakt, problem w tym, że gdy auto jedzie normalnie przelotowa prędkością ok 140 km/h czyli jakieś 3200 rpm w dolocie jest za duze cisnienie i robi sie okrutny rezonans. Efekt taki ze trzeba jechac albo 130 albo 170 bo wtedy nie buczy.  Wydaje mi się, że wlasnie z powodu zbyt twardego wg jest takie 'nadciśnienie' dlatego chciałbym spróbować wystroic na czyms bardziej miekkim. 

Edytowane przez marhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie tutaj jest problem, jak buczy to tip Ci buczy od zaworu dv ktory niesie rezonans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ma racje u mnie też tak jest w przedziale obrotowym silnika a wszystko jest ok z silnikiem , hybryda i program był robiony u Grzesia wie co gada na gumowym tipie tego niema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie jaka rada na to? Bo pewnie przyznacie ze jest to bardzo uciazliwe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...