Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojawiające się i zanikające bicie przy wysokich prędkościach


_zby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu borykam się z następującym problemem:

W Audi a4 występują wibracje całego samochodu dające się odczuć tylko na gładkiej nawierzchni i tylko powyżej 120km/h. Wibracje narastają i zanikają prawie regularnie, szczyt i całkowite wygaszenie co około 8s. Dzieje się to niezależnie od tego czy samochód przyspiesza, hamuje silnikiem czy wyrzucę na luz. Wciśnięty lekko hamulec też nic nie zmienia. 

Wyważyłem koła, zmieniłem felgi na inne, kupiłem nowe opony Michelin, wyważałem w dwóch polecanych warsztatach. Nie widać odchyleń w kształcie opon lub felg przy obrocie. Miejsce styku felg z piastami oczyszczone dokładnie, felgi siedzą ciasno na piastach, tarcze hamulcowe wymienione.

Samochód ma potwierdzony niski przebieg 150tys km i rzeczywiście prowadzi się jak po szynach, nierówności wybiera bardzo dobrze i szybko się wytłumia po wjechaniu w dół lub na hopę. Amortyzatory po badaniu wykazują bardzo dobry wynik, nie mają wycieków. Zawieszenie sprawdzone tył i przód na zaufanej stacji, nic też nigdy w nim nie puknęło.

Z racji mojej pracy często wypożyczamy auta podobnej klasy nowe lub maksymalnie roczne i nie zauważam zużycia po przesiadce na ten 9cio letni już samochód. Jedynie to bicie nie daje mi spokoju.

Ostatnio jechałem ze znajomym A6 i miał dokładnie ten sam problem. Też nie może znaleźć przyczyny.

 

Czy ktoś może spotkał się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałeś?

Jakieś pomysły?

Sam jestem ciekaw.

Może to od półosi/przegubów?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wina leży w łożysku/łożyskach koła ... Czy były wymieniane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem ostatnio w dużą dziurę i poszły 2 prawe opony. Wymienione na nowe, wyważone w innym warsztacie i bicia nie ma. Być może miałem 2 komplety źle wyważonych kół albo zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...