Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryskiwacze gazowe Valtek i skótki ich używania


apis

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce najpopularniejsza instalacja gazowa to taka w skład której wchodzi reduktor lpg Alaska i wtryskiwacze gazowe Valtek.

Znam wielu którzy zrobią na takich elementach Poloneza i Porsche z silnikiem V8.  Ludzie nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje dla silnika powoduje instalacja gazowa  i wtryski Valtek.

Ostatnio widziałem gościa co miał Valteki tak zajerzdzone, że aż były całe zardzewiałe. człowiek nie był w stanie uwierzyć, że falowanie i brak mocy jest przez zużyte wtryski Valtek :).

Wszystko co najgorsze wyszło dopiero po zobaczeniu jakie parametry ma ustawione komputer gazowy i jak wygląda mnożnik na wykresie.

Porobiłem trochę zdjęć i opisałem dokładnie co i dlaczego jest źle w instalacji gazowej.

 

http://lpgmasters.pl/stag-300-wtryski-valtek-czesc-1/

Warto  zobaczyć zdjęcia i przeczytać a potem zastanowić się czy warto żeby instalacja gazowa  i wtryski Valtek były w Twoim samochodzie.

Zwłaszcza że wystarczy dołożyć 50-60zł i możesz mieć całkiem przyzwoite wtryski gazowe innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu opisujesz całą instalacją kompletnie spieprzoną i zaniedbaną. Co nie znaczy, że valteki to zło. Ja swoją kupiłem z valtekami czerwonymi, zmieniłem je bo zaczęły szarpać przy przełączaniu na w02. Poza tym nie było z nimi problemów i jazdą na gazie.

Pewnie właściciel auta z Twojego przypadku zmieniał filtry jak już auto nie jechało.

Edytowane przez mszark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ladni renzo i wtryski matrixa ktore co 40tys kilometrów musiałem wymieniać bo teoretycznie nie lubią brudnego gazu w naszym kraju, koszt około 1000zl wynosil wtedy, więc po dwóch naprawach gwarancyjnych podziękowałem, włożyłem nową elektryke agisa z wtryskiem valteka za 800zl w sumie, z tamtym czasem skończyły się moje wizyty 5 razy do roku u gazownika, valtek w perspektywie 100-200tys kilometrów może jakieś skutki przynieść, chociaż twierdzę że bardziej odgrywa rolę w kulturze pracy instalacji jak w następstwach jego uzytkowania i w starszych popularnych silnikach jest strzałem w dziesiątkę.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze AC W01 to lepsza alternatywa dla wtryskiwaczy valtek.

Cena wtryskiwaczy AC W01 jest raptem o 50-80zł wyższa niż mają wtryskiwacze valtek.  A parametry techniczne jakie ma listwa wtryskiwaczy AC W01 jest zdecydowanie lepsze niż maja wtryski valtek.

Można zobaczyć zrzuty ekrany z programu diagnostycznego. Wymiana wtryskiwaczy lpg była robiona przez serwis lpg warszawa. Potem robiona była regulacja gazu w samochodzie. Najpierw regulacja gazu na warsztacie. Potem strojenie instalacji lpg na drodze.

 

http://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valtek-czerwone-cz-2/

 

Jednoznacznie widać, że wymiana wtryskiwaczy lpg na wtryskiwacze AC W01 radykalnie wpłynęła na to jak wygląda praca instalacji lpg. W tej chili kiedy są bez problemu dostępne na rynku wtryski AC W01 montaż wtryskiwaczy valtek stracił sens.

Tak samo jest to ekonomiczny tani zamiernnik dla wtryskiwaczy Barracuda. Montaż lpg warszawa czy mniejsze miasto swoje kosztuje i dobrze jest zrobić kalkulację ekonomiczna jakie podzespoły gazowe wybrać. Instalacje lpg warszawa czy mała wioska są kupowane przez serwis lpg warszawa w tych samych hurtowniach. Po co przpłacać, ceny instalacji lpg warszawa zwłąszcza posiada wysokie, podchodzić trzeba racjonalnie a nie ładować się w jakieś landi Renzo czy BRC gdzie serwis lpg ma ceny wygórowane.

Trzeba pamiętać, że i tak niezwykle ważny jest dobry auto gaz serwis warszawa tutaj oferuje na przykład wielki wybór warsztatów gazowych. A tak jak napisał przedmówca cena wtryskiwaczy lpg może wynieść 1000zł. Tymczasem cena wtryskiwaczy AC W01 to mniej niż 200zł.

 

Edytowane przez apis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy autor wątki chce przekazać trochę wiedzy czy bardziej zależy mu na pozycjonowaniu  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...