Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje lamp w Audi A4 B9


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, proarnes napisał:

Wydaje się że te ledy są wbudowane w reflektor ale to tylko moje przypuszczenie.

Jeśli jeden LED spali się, cała lampa do wymiany ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - już sa serwisy które dobierają led pod względem, jego temperatury barwowej konkretnego bina'a itp.

Nie demonizujmy - wszystko w samochodzie może sie zepsuć - ta metoda najlepiej kupic sprzet sprzed 20 lat i naprawiac go samemu..... ciągle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pietka napisał:

Nie - już sa serwisy które dobierają led pod względem, jego temperatury barwowej konkretnego bina'a itp.

Nie demonizujmy - wszystko w samochodzie może sie zepsuć - ta metoda najlepiej kupic sprzet sprzed 20 lat i naprawiac go samemu..... ciągle :)

Ja rozumie, pytanie czy można wymienić tam pojedynczego led’a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wymianą ale te światła led to są tylko światła do jazdy dziennej. Nie pełnią tu innej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2018 o 20:35, syngress napisał:

Ja rozumie, pytanie czy można wymienić tam pojedynczego led’a ?

W ASO prawie na bank nie. Pozostają pewnie metody chałupnicze - kiedyś lampy do B8 wygrzewało się w piekarniku, żeby rozpuścić klej... Tutaj pewnie byłaby podobna zabawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był artykuł w AŚ o zakładzie który krok po kroku naprawia takie lampy - włącznie doborem odpowiednich binow żeby nie różniły sie od pozostałych. Nie wyglądało to jakoś chałupniczo ;) Lampe trzeba rozmontować niestety....

ASO oczywiście nie - dla nich jest to jeden element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, dzięki wielkie za informacje.

Oczywiście nie mogli zrobić wymiennego panelu z ledami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest - LEDy maja opinie "wiecznych" - zwłaszcza w porównaniu a żarówkami ... i ociupina prawdy w tym jest... same ledy raczej sa dość żywotne - prędzej padają drivery niż sama dioda..

Ale tak jak wspomniałem - przynajmniej to co pokazał AŚ wyglądało jak bardzo porządny zakład zajmujący się elektroniką (lampami ledowymi) - również dość profesjonalnymi przeróbkami np dla aut z USA.

Wziąłem matrix ledy i nie żałuje :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2018 o 08:45, Pietka napisał:

Wiesz jak jest - LEDy maja opinie "wiecznych" - zwłaszcza w porównaniu a żarówkami ... i ociupina prawdy w tym jest... same ledy raczej sa dość żywotne - prędzej padają drivery niż sama dioda..

Ale tak jak wspomniałem - przynajmniej to co pokazał AŚ wyglądało jak bardzo porządny zakład zajmujący się elektroniką (lampami ledowymi) - również dość profesjonalnymi przeróbkami np dla aut z USA.

Wziąłem matrix ledy i nie żałuje :)

Jak się nazywa ta firma co wymienia ledy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to żeś mi zadał pytanie - może znajdę jeszcze ten AŚ w którym było to opisane ale nie obiecuję - artykuł był jakieś 4-6 tygodni temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę. Przerabiał ktoś może wymianę tylnych zwykłych lamp na LEDowe? Znalazłem komplet ledów na ebayu w dobrej cene i tak sie zastanawiam czy duży problem z podmianą by był.

 

Edit, już znalałem. Nie wiem jak usunąć post.

Edytowane przez damekA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 12:39, damekA4 napisał:

Edit, już znalałem. Nie wiem jak usunąć post.

Byłoby miło z Twojej strony jakbyś napisał co i gdzie znalazłeś. Może komuś w przyszłości przyda się taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Walczę z konfiguratorem i zastanawiam się nad światłami. Na Matrixy raczej braknie mi budżetu,  ale myślę o Ledzie.

Wzwiązku z tym że część z was już trochę pojeździło, powiedzcie proszę jak xenon i Led w B9 wypada w porównaniu z innymi autami?

Np. octavia, superb, passat b8, renówki, inne...?

 

Byłbym wdzięczny

Darek

Edytowane przez Dedis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dedis napisał:

Witajcie.

Walczę z konfiguratorem i zastanawiam się nad światłami. Na Matrixy raczej braknie mi budżetu,  ale myślę o Ledzie.

Wzwiązku z tym że część z was już trochę pojeździło, powiedzcie proszę jak xenon i Led w B9 wypada w porównaniu z innymi autami?

Np. octavia, superb, passat b8, renówki, inne...?

 

Byłbym wdzięczny

Darek

Nawet się nie zastanawiaj, bierz ledy. Auto wygląda znacznie lepiej niż z samymi xenonami i nie wygląda już z zewnatrz na bardzo budżetowe. Matrix LED genialne w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eskal napisał:

Nawet się nie zastanawiaj, bierz ledy. Auto wygląda znacznie lepiej niż z samymi xenonami i nie wygląda już z zewnatrz na bardzo budżetowe. Matrix LED genialne w nocy.

Owszem, wygląda lepiej ale wyglądem się nie jeździ :) szczególnie w nocy :D

dlatego pytam jak to świeci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 13:42, Kosmita napisał:

Po pierwsze światła full led to są te pośrednie. A matrix beam to te najwyższe (Nazwa Full led była przez Audi używana zanim mieli w ofercie Matrixy, nie można matrixy nazywać światłami Full LED bo wprowadza to w błąd). Uważam, że zostawienie ksenonów to tragedia tragiczna i w samochodzie za tyle kasy trzeba tą piątkę do ledów dopłacić (po pierwsze fajne wzory świateł do jazdy dziennej, po drugie ledowe lampy z tyłu - zupełne inne niż w przypadku ksenonów - i dynamiczne kierunki z tyłu). Nie wiem na jakiej podstawie sugerujesz, że matrixy albo ksenony. Ksenon to bieda i to widać z daleka. 

Jak ktoś bardzo rzadko jeździ w nocy i nie chce dopłacać to wystarczy mieć LED-owe światła i wtedy i ładnie wygląda i świeci. Pozostawienie ksenonów ma tylko jedną korzyść - zaoszczędzenie kasy. Wygląda biednie i jak ktoś swojego wyboru tłumaczyć nie będzie to i tak wiadomo, że chciał przyoszczędzić. Z tym, że ja zalecam oszczędności robić gdzie indziej.

Dedis, nieco wyżej Kosmita wytłumaczył różnice między ksenonami i ledami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jazdach probnych z xenonami nie bralem ich nawet pod uwage, swieca poprostu kiepsko jak na xenony. Zwroc uwage ze one maja obnizona moc bo nie maja systemu oczyszczania/spryskiwaczy. Wczesniej mialem auto ze zwyklymi halogenami w swiecily podobnie.

Pozniej dlugo sie zastanawialem czy zwykle ledy czy matrixy. Wybralem matrixy i musze powiedziec ze to jest jedna z rzeczy ktore cenie najbardziej w tym samochodzie. Wolalbym chyba zrezygnowac z jakiegos innego wyposazenia na rzecz matrixow. A doplata nie jest wcale taka duza jezli wezmiesz pod uwage ze w cenie matrixow dostajesz tez spryskiwacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, proarnes napisał:

Wolalbym chyba zrezygnowac z jakiegos innego wyposazenia na rzecz matrixow.

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Matrixy to chyba jeden z lepszych dodatków, które możesz zamówić do B9. Być może mam kiepskie porównanie, bo w B8 jeździłem na halogenach, ale nawet znajomy kiedyś mnie zapytał co mam za światła, że tak dobrze oświetlają drogę.

Jeśli sporo jeździsz w nocy, @Dedis, to zastanów się czy nie warto zrezygnować z czegoś na rzecz Matrixów. I nie chodzi tutaj tylko o automatyczne wygaszanie, ale też o zwykłą jazdę "na krótkich", bo moim zdaniem zdecydowanie poprawia to widoczność, więc i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...