Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa Golf IV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem z Compensą

Mianowicie gość walną mi w tył  gofera IV 2003r   zaparkowanego na parkingu zgłosiłem do ubezpieczyciela z oc sprawcy telefonicznie wycenili szkodę na 880zł po przyjeździe rzeczoznawcy kwota wzrosła do 1200zł i tyle wypłacili.

do wymiany:

2 lampy

zderzak tył

dokładka zderzaka pod pdc

czujnik parkowania

2 lampki tablicy rejestracyjnej

napawa pasa tylnego i belki zderzaka

wyszło im  części 600 i naprawa 600.

Na szybko wziąłem ceny części  aso wyszło ok 3200zł + średnia cena za robociznę w warsztacie  w mieście ok 1000zł wiec razem ok 4200zł

dodatkowo uszkodzona tablica rejestracyjna której wogóle niema w kosztorysie.

Napisałem odwołanie i tradycyjnie oni twierdza ze wszystko ok ze auto ma 13 lat i nienależą się części oryginalne tylko zamienniki.

Co teraz zrobić żeby wypłacili tyle ile powinni?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odwołanie nie przyniosło skutku, to powinieneś zlecić sporządzenie kalkulacji naprawy niezależnemu rzeczoznawcy. Taka kalkulację wysyłasz ubezpieczycielowi wraz z wezwaniem do zapłaty. Możesz także zlecić naprawę jakiemuś warsztatowi, a fakturą obciążyć ubezpieczyciela. Muszą to zapłacić, o ile ceny części i stawka rbg nie przekracza tych z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ich kosztorys i ze dwie fotki auta bo sam jetem ciekawy jak im wyszło 1200 przy tych uszkodzeniach co opisujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 22:33, hubipl9 napisał:

Wrzuć ich kosztorys i ze dwie fotki auta bo sam jetem ciekawy jak im wyszło 1200 przy tych uszkodzeniach co opisujesz

nie wiem skąd oni biorą tą wartość pojazdu. Ale wg. skarbówki wart 10-12  tyś. więc myślę że nie będzie całkowitej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...