Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] ubytki oleju po instalacji LPG


ml0dy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W listopadzie zalozylem instalacje LPG do momentu kiedy nie mialem gazu audi a4 bralo max 100ml oleju na 10tys km po zalozeniu LPG zuzycie oleju spadlo do 300 ml na 1000 km czy to normalne :( chyba raczej nie :( co moglo sie uszkodzic ?? ze tak szybko ucieka olej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadlo do 300 ml

witam rodaka

raczej podniosło się :lol:

a nie masz nigdzie wycieku ?, generalnie gaz jest suchy i bardziej dewastuje silnik od benzyny no ale w tak krótkim czasie hmmm - możliwe, jak nie ma wycieku nigdzie no to jest spalany, zbadaj ciśnienie w cylindrach jak słabe to pierścienie do wymiany i niech zrobią próbę olejową (zalewanie cylindra olejem i pomiar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym silniku następuje spływanie niespalonej benzyny do miski olejowej co powoduje że można niezauważyć faktycznego spalania oleju, po przejściu na zasilanie LPG tej benzyny mniej ścieka do miski i dlatego zauwazyłeś zwiększone zużycie oleju.

Reasumując oleju spala tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś dalej miał problem ze zwiekszonym zużyciem oliwy to polecam olej castrol magnatec 10w-40 najlepiej kupiony za granicą. Mi na 11 tyś wziął 1.1 oleju mobil s czyli pólsyntetyka a zuużycie castrola było nieiwelkie z max do mini podczas 10tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym silniku następuje spływanie niespalonej benzyny do miski olejowej co powoduje że można niezauważyć faktycznego spalania oleju, po przejściu na zasilanie LPG tej benzyny mniej ścieka do miski i dlatego zauwazyłeś zwiększone zużycie oleju.

Reasumując oleju spala tyle samo

dokladnie...

dodam jeszcze ze benzyna niespalona w oleju ma miejsce w wiekoszsci przy zimnym silniku... dlatego np. czeste sa przypadki, ze smigajac po miescie ubytki sa minimalne... po wyjechaniu na trase, gdzie silnik pracuje w optymalnych warunkach i ta benzyna z zimnych rozruchow odparowuje, okazuje sie ze wpierdziela po trasie 1l oleju i jest czesto lament... a to nie tak dokonca prawda...

mi np. w GSI w miescie troche nawet przybywalo oleju... bo dochodzilo do niego paliwo, a jako tako sam sie nie palil... (czuc to "nosowo" nawet, jak sie bagnet powacha) na szczescie ja wiekszosc trasy robie:)

gdziesz czytalem raport shella na ten etmat... generalnie statystycznie zdecydowana wiekszosc kierowcow robi odcinki <10 km... i shell kierowcom jezdzacym glownie w taki sposob zaleca wymiane oleju czesciej niz podaje producent, wlasnie ze wzgledu na czesta degradacje jego wlasciwosci przez rozcienczenie paliwem...

takze objaw calkiem normalny i nie ma co panikowac...

np. obecne 1.8T pali mi 1l oleju na ok. 3 tys km:) olej niezbyt tani - Mobil 1 5w/50 ale nie ma tragedii z tą konsumcją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam zalany mobil 10w40 jak przy wymianie oleju zalal bym castrol magnatec 10w40 to nic sie nie stanie

Nic się nie stanie, to takie same oleje tzn półsyntetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym silniku następuje spływanie niespalonej benzyny do miski olejowej co powoduje że można niezauważyć faktycznego spalania oleju, po przejściu na zasilanie LPG tej benzyny mniej ścieka do miski i dlatego zauwazyłeś zwiększone zużycie oleju.

Reasumując oleju spala tyle samo

Moze i spala tyle samo ale nie pokoi mnie ubytek oleju na bagnecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jak ma sie gaz to może oleju przybywać?????

Onj cos tu chyba jest nie tak..........

uoj a skad takie dziwne wnioski po przeczytaniu powyzszego?? wlasnie przy gazie mniej sie miesza paliwa z olejem i widac bardziej "faktyczne" zuzycie...

dla zainteresowanych ktorzy obserwuja opisywane objawy - np. wystarczy powachac bagnet... paliwo czuc w oleju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cytowałem kolegę jimbo 22 ale troche niezdarnie mi to wyszło.

mi np. w GSI w miescie troche nawet przybywalo oleju... bo dochodzilo do niego paliwo, a jako tako sam sie nie palil... (czuc to "nosowo" nawet, jak sie bagnet powacha) na szczescie ja wiekszosc trasy robie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...