Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T dziwny dźwięk po montażu DP


adrian242424

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, TomOskroba napisał:

kurde. dźwięk jest konkretny ! u mnie na dedykowanej strumienicy był pogłos jakby ktoś walił blachą o blachę a na dodatek wszystko latało luźno. tu jest super ! 

bez wiochy. fajny pogłos :)

@bartez80

na pewno do Ciebie kiedyś się odezwę o DP ;)

A  widzisz mówiłem tobie wtedy ,ze te ala strumienice sa g...no warte .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wydaje mi się, że powstały efekt jest spowodowany tym, że końcowe tłumiki są przelotowe, dzisiaj przy jeździe z otwartym oknem, wydobywający się dźwięk, słychać było wyraźnie z tyłu samochodu, wydaje mi się, że przy odpuszczaniu gazu lub zmianie biegu otwierający się zawór westgate wypycha powietrze do wydechu i powstaje taki dziwny efekt, dla świętego spokoju  wypnę N75 tak, aby westgate się nie otwierał i zobaczymy czy dźwięk zostanie, jeśli nie to będzie trzeba wywalić środkowy tłumik lub z tym żyć. :D

Poniżej film z przejazdu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

A  widzisz mówiłem tobie wtedy ,ze te ala strumienice sa g...no warte .

to było po fakcie, no ale cóż, człek na błędach się uczy ;)

@adrian

oby to było to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, January 17, 2017 o 23:52, WYSKUN napisał:

u mnie wszystko jest ori, tylko DP założony i jest cicho, jedynie jak na maxa przygazujesz to jest fajny dzwięk cos jak na tym filmiku

 

a poza tym nie mam takich dzwięków jak Ty

Panowie a jak idczucia z jazdy po wrzuceniu DP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrzysiekB88 napisał:

Panowie a jak idczucia z jazdy po wrzuceniu DP

 

U mnie poprzedzi właściciel założył nowego chińskiego kata, który strasznie przymulał auto, po wrzuceniu DP w Audi szybciej wstaje turbo (wg. logów 2200obr full boost, przedtem przy ok 2500obr) i czuć, że auto ma lepszą górę od 4tyś idzie lepiej niż przedtem. Nie wiem czy to przez to, że miałem jakiś kijowy zamiennik kata, ale po wrzuceniu DP czuć u mnie dużą różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta pytanie do kolegów którzy montowali u siebie dp mam 1.8T BFB I zamierzam wywalić kata wstawić DP i wyciąć środkowy tłumik . Tylko teraz pytanie jak to wyglada z sondami ? Jakieś gotowe emulatory ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sonda zostaje bez zmian, drugą od diagnostyki katalizatora, najlepiej wywalić programowo z ECU, u mnie zastosowałem tulejkę kątową, ale wywala błąd niesprawnego kata co ok 160km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian ,a jaki dokladnie emulator zastosowałes ?? podaj linka .

 

bo ja do tej pory stosuje jeden typ emulatora i narazie wszystko jest ok .

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartez80 napisał:

Adrian ,a jaki dokladnie emulator zastosowałes ?? podaj linka .

 

bo ja do tej pory stosuje jeden typ emulatora i narazie wszystko jest ok .

Najpierw miałem prosta tulejkę, jak niżej na zdjęciu, później zmieniłem na kątową i nadal wywala checka i błąd sprawności kata, nie zawracam sobie tym głowy bo przy robieniu wirusa wywalę ją z ECU.

emulator-sondy-lambda-mosiezny.jpg

 

 

tWhKhk.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adrian242424 napisał:

Najpierw miałem prosta tulejkę, jak niżej na zdjęciu, później zmieniłem na kątową i nadal wywala checka i błąd sprawności kata, nie zawracam sobie tym głowy bo przy robieniu wirusa wywalę ją z ECU.

emulator-sondy-lambda-mosiezny.jpg

 

 

tWhKhk.jpg

 

 

 

 

ja miałem ten kątowy i wywalało checka co 200-300km.

ale programowo już usunięte, SAI też i przy okazji wirusek jest:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WYSKUN napisał:

ja miałem ten kątowy i wywalało checka co 200-300km.

ale programowo już usunięte, SAI też i przy okazji wirusek jest:banan:

Mogłeś od razu wywalić "fazator" od hydraulicznego napinacza wałków,  jak by ci przyszło robić go w przyszłości zastosował byś tańszy i ponoc lepszy bez tego "czujnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adrian242424 napisał:

Mogłeś od razu wywalić "fazator" od hydraulicznego napinacza wałków,  jak by ci przyszło robić go w przyszłości zastosował byś tańszy i ponoc lepszy bez tego "czujnika".

myślałem o tym i zawsze mogę to w chwile moment mieć to usunięte. Ale narazie napinacz jeszcze ori smiga mi ok. Nawet teraz jak jest +15 na dworze to porannego terkotania nie mam.

w kanałach 090, 091, 093 jest "-1"

więc tip top jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bartez80 napisał:

Adrian ,a jaki dokladnie emulator zastosowałes ?? podaj linka .

 

bo ja do tej pory stosuje jeden typ emulatora i narazie wszystko jest ok .

A możesz od siebie polecić emulator ?;D czy najlepiej odrazu wywalić z ECU? Jest możliwość ogarnięcia samemu przez komputer czy trzeba raczej podjechać przy okazji wirusa do chłopaków z hamowni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kacperbdg napisał:

A możesz od siebie polecić emulator ?;D czy najlepiej odrazu wywalić z ECU? Jest możliwość ogarnięcia samemu przez komputer czy trzeba raczej podjechać przy okazji wirusa do chłopaków z hamowni 

Najlepiej wywalić z ECU, wszystko się da zrobić jeśli ma się  wiedzę i sprzęt, jednak żeby wywalić sondę z ECU trzeba ingerować w mapę sinika, wiec robi się to przeważnie podczas wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...