Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?


mokom69

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie jeszcze cos o cenach,i jaki zaklad polecacie w lubelskim?

ja polecam w Lublinie tych gazowników

Prima-Gaz s.c.

20-018 Lublin

ul.Rowerowa 7

http://www.primagaz.pl/

sam zakladalem u nich i jestem zadowolony instalacja AG sekwencja cena 2800zł. Firma to nie jakis kszak bo dzialaja od 1995 wiec juz cos o instalacjach wiedza :wink::wink::wink:

mimo ze sam warsztat nie wyglada zbyt okazale troche jak "dziupla" jakis magikow :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
A ja wlasnie wrocilem od gazownika. Proponuje mi zalozenie BRC Sequent 24 za 3000 zł.

Ze zbiornikiem w kole zapasowym objetosci 55 l. Czy duzo ? malo ?

rozsądna cena.

PS.

BRC to nie były te instalki w których wtryskiwacze waliły jak w dieselach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

BRC to nie były te instalki w których wtryskiwacze waliły jak w dieselach?

Nie, to Landirenzo Omegas :biggrin: Jak stanę koło mojej niunki z załączonym LPG, to Diesel wysiada :rotfl: Mogę jak się mi będzie nudziło nagrać odgłos mojego traktorka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
PS.

BRC to nie były te instalki w których wtryskiwacze waliły jak w dieselach?

Nie, to Landirenzo Omegas :biggrin: Jak stanę koło mojej niunki z załączonym LPG, to Diesel wysiada :rotfl: Mogę jak się mi będzie nudziło nagrać odgłos mojego traktorka :wink:

nagraj, chętnie posłucham :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest fajny odgłos tych wtryskiwaczy, chociaż jak pierwszy raz chodził na gazie w warsztacie to było dużo głośniej.

dźwięk taki bardziej czysty niż rechot diesla - oczywiscie w srodku nic nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowaniem i sposobem wysterowania wtryskiwaczy, szczególnie podczas przełączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to Sequent24 i 56 powstały jako tańsza alternatywa dla Fly Sequenta - tak więc będą się różniły ceną + to co napisał szogun0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gazownik sprawdzal silnik. Nie mial zastrzeżeń co do jego stanu. Widzialem, ze sprawdza pomiary przeplywomierza, sondy lambda i cos tam jeszcze. Umowilem sie z nim na czwartek.

Co to jest cewka zaplonu? Mowil, ze na benzynie moze chodzic normalnie, ale po zalozeniu gazu czesto pada. Jej koszt to podobno 800 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cewka zapłonowa, taki moduł który wytwarza wysokie napięcie aby była iskra na swiecy.

Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego czy samochód chodzi na benzynie czy na gazie.

Świece oraz przewody W/N to maja znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cewka zapłonowa, taki moduł który wytwarza wysokie napięcie aby była iskra na swiecy.

Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego czy samochód chodzi na benzynie czy na gazie.

Świece oraz przewody W/N to maja znaczenie

Otóż ma znaczenie, bo na gazie zmieniają się parametry przy jakich przeskakuje iskra na świecy, potrzeba większego napięcia i dlatego może cewka nie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich parametrach piszesz?

Nic mi nie wiadomo aby zapłon się zmieniał jeżeli samochód chodzi na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego czy samochód chodzi na benzynie czy na gazie

kolejną rzeczą, która ma znaczenie jest to, że na ogół nasze cewki nie są już pierwszej młodości, a czym starsza cewka tym słabsze sygnały wysyła do sterownika silnika. Sterownikowi to nie robi różnicy bo nawet bardzo nikłe sygnały wyłapie ale natomiast problemy może mieć komputer gazowy, który syganłów poniżej pewnej wartości nie złapie. Wtedy trzeba robić różne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak sie zastanawiam jak przegladam Wasze opinie czy nie odczuwacie delikatnego spadku mocy auta na gazie. Ja jak sie rozpedzam to troche czuje roznice i nie wiem czy jest to normalne czy cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i smigam na gazie !

Niedawno odebralem samochod. Musze przyznać, ze roznica jest dla mnie niezauwazalna. Faktycznie po otworzeniu maski lekko stukaja wtyski (po zamknieciu jest to nieslyszalne). Instalacja BRC Sequent 24. Gazownik bardzo fachowo zrobil wlew gazu - zawor znajduje sie klapce obok tego do benzyny.

Ale mam teraz inny problem. Korzystajac z okazji gazownik wymienil mi termostat. Po wymianie silnik elegancko trzyma temperature 90 st, ale doslownie napier...... mi zawory i czesto wlacza sie kontrolka oleju. Przy starym termostacie w trasie temperatura dochodzila max do 65-67 stopni. Silnik pracowal bardzo ladnie. W korkach przy temp. 80-85 lekko odzywaly sie zawory i to nie zawsze. W tej chwili silnik bardzo szybko sie nagrzewa, najgorzej slychac na biegu jalowym. Stan i cisnienie oleju jest w normie, wymienialem nawet czujnik cisnienia oleju. Przebieg 193 tys., zalany olej mobil 10w40.

A moze zalac syntetyk ? Ciekawe czy to pomoze, bo jak nie to zbieram kasiore na hydrauliczne popychacze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...