Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z układem chlodzenia 1.6


Krystian Abramczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam B5 z motorkiem 1.6 benzyna. Ostatnio miałem lekki wypadek wpadłem do rowu i pękła chłodnica. Wymieniłem ją  na chłodnice z silnika 1.8. Wszystko skrecilem, zalałam uklad płynem. Autko osiągnęło 90 stopni. Ogrzewanie grzeją jak powinno. Gorny waz jest gorący ale za to dolny zimny. Po odkreceniu kotka wydziela się para. Jak dodam gazu para bije mocniej. W czym może tkwić problem. Może źle odpowietrzony? Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mortek1986 said:

temperatura wzrasta ponad 90?

Nie. Dochodzi to momentu 90 jak było przed wypadkiem czyli tak jak powinno być i stoi. Wskaźnik pokazuje że temperatura jest dobra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mortek1986 said:

czeli wszystko jest ok

To dlaczego jak odkrece korek wali para mocno i chłodnica nie jest ciepla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapal i poczekaj az sie termostat otworzy

musi sie ukłąd odpowietrzyc

para ze zbiornicza to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, mortek1986 said:

zapal i poczekaj az sie termostat otworzy

musi sie ukłąd odpowietrzyc

para ze zbiornicza to normalne

Mógłbyś mi napisać krok po kroku co zrobić od początku do końca? Zaraz z  nerwów wylysieje do końca. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakie nerwy wszystko gra, wymieniłeś chłodnice zalałeś płyn, odpowietrzać nie musisz auto samo się odpowietrza jeśli zalejesz płynem zbiorniczek wyrównawczy musisz zakręcić korek i odpalić auto, nie odkręcaj korka tylko po to żeby sprawdzić czy jest para bo wtedy ciśnienie ze zbiorniczka wyrównawczego wylatuje i auto ci się zagotuje, nic nie kombinuj. Termostat się otwiera i zamyka i dlatego górny wąż jest gorący a dolny zimny jak silnik nabierze odpowiedniej temperatury termostat otwiera się i wszystko idzie na chłodnice poczytaj trochę tematów. Jak widzisz że ma płynu tyle ile powinien mieć i trzyma na zegarach 90 stopni to tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...