Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fiat Stilo Abarth Selespeed - włoski wynalazek na weekedny


switch@23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mam okazję polatać Fiatem Stilo wersja Abarth czyli ze skrzynią biegów selespeed. Auto ma 5 cylindrowy silnik  brzmi świetnie.  A  redukcja biegów z charakterystycznym nadgazem, z tłumikiem końcowym Magnaflow ładnie się to komponuje.  Auto może nie jest szybki ale nie ukrywam zwija się całkiem fajnie. A teraz z mniej przyjemnych rzeczy skrzynia biegów Selespeed. W tym aucie jest na pewno do naprawy. Jeździ to wszystko ale biegi zmienia z lekkim mułem. Diagnoza sterowanie selessped to naprawy, układ nie trzyma ciśnienia etc.  Koszt w najgorszym przypadku ok 2tyś pln. Do sedna. Co sądzicie o takim aucie jako zabawka na w-endy a być może do jazdy co dziennej ? Historia auta znana książka serwisowa prowadzona do 100 tyś. Auto ma nalatane 152 tyś km. Auto bezwypadkowe, jedyny mankament to ten selespeed. Generalnie nie wiele jeździ tych aut,  jest kilku szpeców od skrzyni. Pytanie czy warto takie auto zachować przy życiu. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pracownik miał. padła mu skrzynia raz, za pół roku drugi raz... zrobił swap na manual, skończyły się problemy ze skrzynią, a zaczęły z elektroniką samochodu i silnikiem :decayed: tak był w niej zakochany, że przytrzymał aż 2 lata.. ale w końcu miał dość zarabiania tylko na naprawy Fiata i sprzedał ;) ładnie brzmiało i nieźle przyspieszało.. to trzeba było przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co że Fiat, ale wiesz ile frajdy daje :) Sam mam punto całe 60KM potwór :) Ale ponieważ jest lekki jest też zrywny do szaleństw jest super, ja u siebie nie mam nawet ABS się zabawa teraz w zimę jest przednia tą kropką. W dodatku się szubka nagrzewa i ma tez hamulec ręczny co w dzisiejszych czasach nie jest tak oczywiste.

A naprawy to przyjemność :) Ceny są tak niskie za naprawy, że więcej kosztuje paliwo do tych aut. Auto nie nadaje się nie trasy, słaby komfort, ale na miasto super, i jeszcze mój ulubiony przycisk City :) do parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mily napisał:

No to co że Fiat, ale wiesz ile frajdy daje

Kolega też ma za jeszcze za mniejsze pieniądze seicento z silnikiem od fiata coupe grubo ponad 100KM i też ma frajde :D

Dzisiejszy Fiat to nie dorobione gówno i chcąc nie chcąc taka jest prawda.

Miły bez obrazy ale zalatujesz jak na Śląsku emerytowany ryl z bonami 9zł w kolejce do kasy auchan  :D

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w sensie że jak coś się rozleci czy gdzieś uderzysz to nie szkoda. Biorę udział też w rajdach 4x4 i tam już widziałem niejedną nową toyotę land cruiser (a jeszcze jak wychodzi z niej panicz w jeans, to już wiemy że się nie pobawi) która po pierwszym OS się wycofuje bo boi się uszkodzić lakier, jest sens???

Ja tam lubię moje puntko bo mogę się na nim wyżyć (własnie dlatego że jest "niedorobione", ja bym to nazwał surowe) , a audi mi szkoda.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto porażka... Elektryka w stilo to orzech trudny do zgryzienia

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi. Generalnie fakt auto fajne gdyby nie to że jest to Fiat . Bristol ujął to celnie. Pojechałem autem na diagnozę skrzyni biegów, bo skrzynia na niskich obrotach pracuje dość mułowato. Jak się okazało parametry pracy etc są w porządku . Po prostu ten typ tak ma i tak to jeździ. Generalnie co ciekawe zmiana biegów powyżej 3 tyś obrotów czy już wyżej odbywa się całkiem sprawnie. Nie wiem czy mi się to do końca podoba. Kolejna sprawa elektryka . Auto kilka dni postało na mrozie i już rano fochy. A to błąd alternatora i w tym momencie nie mam wspomagania, bo jest elektryczne. A to błąd ASR i na lodzie nie pojedziemy. Po ponownym uruchomieniu silnika błędy gasną. Dodam że auto jak było garażowane problemów z błędami nie było. Pytanie czy to nie początek zabawy z elektryką. Na forum fiata chodzą legendy o jakości elektryki. Może sobie odpuścić i spokojnie dalej się odpychać, A4 b5 gdzie z elektryką odkąd mam auto 6 lat problemów nie ma.

Edytowane przez switch@23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu brat kupił AR 156 z selespeedem. Długo ją jeszcze będziemy wspominać. Zapomnij o tym wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat został sprzedany...Kupił go fan marki, który jak się okazało zna ten model..

Ciągle pozostaje dźwięk 5 cylindrowca i jego parametry...Co sądzicie o silnikach Volvo T5 2.4 z turbiną 225 KM. Montowany m.in w Volvo V50 ewentualnie Ford Focus focus ST mkII., o których myślę już jako auto na co dzień.

Czy faktycznie są to godne uwagi silniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...