Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI 252 KM - minimalizacja nagaru


st@rost

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jak wiadomo problem nagaru istnieje w silnikach FSI i nie da sie go wyeliminowac. Wiadomo, ze sa pewne dodatki do paliwa, ktore stosowane regularnie moge przedluzyc "zywotnosc" silnika bez koniecznosci jego rozbierania. Czy ktos z Was spotkal sie z takimi, stosuje, moze cos polecic?

 

Pozdrowienia!

st@rost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nagaru od 3gen EA888 praktycznie nie występuje - dorzucili wtrysk pośredni.

Nie zawracaj sobie tym głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, st@rost napisał:

Wiadomo, ze sa pewne dodatki do paliwa, ktore stosowane regularnie moge przedluzyc "zywotnosc" silnika bez koniecznosci jego rozbierania.

Tego typu dodatki potrafią bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak masz nowe auto na gwarancji to nic z tych rzeczy nie dolewaj. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam gwaranacje 3 lata / 90tys km. A tak mnie korci ABT i program... i sam nie wiem... ;p) w Niemczech uznaja ABTa jako nadwornego tunera i gwara zachowana, podobni w Austrii. Polska - kraj 3go swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, st@rost said:

 w Niemczech uznaja ABTa jako nadwornego tunera i gwara zachowana, podobni w Austrii.

Nie wydaje mi się :)  

"minimalizacja"  hm, tez fajne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ( jak to się teraz mówi?) "mijasz się z prawda" ;)  Po pierwsze: Polska nie jest krajem trzeciego świata (jeszcze nie) bo gwarancja kupiona z chipem obowiązuje tez u nas. Jesteśmy jedynym krajem z dawnego bloku wschodniego gdzie ona jest akceptowana. Po drugie:  W przypadku nowego auta Abt "przejmuje"( to jest słowo-klucz) gwarancje fabryczna. Czyli dostajesz ubezpieczenie wykupione w VW Bank. To jednak nie gwarancja.

http://www.abt-sportsline.de/unternehmen/garantie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tutaj bym jednak polemizowal. Tzn odnosnie kraju trzeciego swiata maz ofkoz racje, uzylem tego na wyrost ;) co do gwarancji... hmmm dyskutowalem z chlopakami od Pachury i nie potwierdzili ze gwarancja obowiazuje. Odpowiedzi byly mniej wiecej takie: "jeszcze nie spotkalismy sie z tym aby importer kwestionowal te gwarancje, ale na papierze tego nie ma". A faktem jest, ze na stronie jak wół napisane ze przejmuja... to ja nie wiem.

 

Kolejna sprawa, moje auto ma rok i 2mce, ma fabryczna gwarancje na 90tys km / 3 lata (1sze dwa bez limitu). Co do przedluzanej dodatkowej gwarancji za oplata, obowiazuje ona w Niemczech i Austrii (wedle tego, co na stronie).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co dolewać dodatków, lepiej raz na jakiś czas zrobić coś takiego http://wroclawski.com.pl/wodorowanie/

ktoś testował na stacji diagnostycznej, emisje spalin przed i po użyciu, różnica była zauważalna. kolega robił w alfie brera i był mega zadowolony z tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...