Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększone zużycie paliwa a4b6 2.0


Frencz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od miesiąca jestem posiadaczem a4b6 z silnikiem 2.0 i martwi mnie spalanie. Nie mam pełnego Fisa wiec tylko otrzymuje info dystansie jaki mogę przejechać na paliwie. 10 l paliwa starcza na około 60 km (średnio) po mieście trochę mały dystans;/ zauważyłem tez ze silnik słabo temp łapie podczas jazdy, gdy stoi na wolnych jakby szybciej. Czy takie zużycie paliwa może być to wina zepsutego termostatu?? W piątek auto mechanik podepnie mi pod kompa a czy coś pokaże to nie wiem;/ druga sprawa jest przerywanie silnika przy szybszym dodaniu gazu i mruganie kontrolki CHECK czy może być to wina świec lub cewki.

proszę o pomoc bo jestem zupełnie zielony[emoji22]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to raczej wina termostatu bo wówczas objawy byłoby inne , z nawiewów leci normalnie ciepłe powietrze? Najpierw podłącz pod komputer i daj znać na forum jaki kod błędu wskazał, poza tym sprawdziłbym też koniecznie sonde lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przerywa w czasie dodawania gazu to jak najbardziej mogą być walnięte cewki, także musisz je sprawdzić. Będziesz u mechanika podpinał pod kompa to powiedz, żeby Ci sprawdził cewki.

Nie chcę Cię straszyć ale to dopiero początki Twoich problemów z tym autem, taki problem to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć;) wymiana świec pomogła i problemów nie ma. Termostat także był uszkodzony i jak dotąd śmiga jak ta lala;) a co do spalania do pali w granicach 12 litrów a tylko i wyłącznie jeżdżę po mieście krótki odcinki do pracy i na zakupy także tragedii jak narazie nie ma. A czemu początek problemów z tym autem??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest owiany złą sławą bo większości spala duże ilości oleju i psują się różne podzespoły...jest wszystko na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co straszyć, wszystko zależy w jakim stanie faktycznym jest auto oraz w jakiej kondycji znajduje się silnik. 2.0 faktycznie lubi wypić olej, ale jeżeli dbasz o auto to po tej wymianie może póki co nie będziesz miał żadnych innych usterek, nie am co nastawiać się od razu negatywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...