Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie air-baga i czujnika zajętości fotela pasażera


ADeK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.02.2019 o 16:02, black_edition napisał:

Jeżeli pasażer ma czujnik zajetości to nie wystrzeli.  Stosowano też przełącznik dezaktywacji poduszki pasażera w schowku ten kto nie miał czujnika 

mam u siebie i czujnik zajętości i wyłącznik poduszki w schowku, wiem ze jak wyłączę poduszkę w schowku to nie wystrzeli poducha pasażera.
Zastanawiałem się tylko nad taką sytuacją że poduszka jest włączona a na fotelu pasażera nikt nie siedzi, dochodzi do wypadku i czy wystrzeli poducha pasażera czy nie?
Z tego co napisałeś nie wystrzeli w takim razie dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, black_edition napisał:

Pytanie czy nie był dokladany wylacznik albo fotele z czujnikami przez kogos kiedys.

obie te opcje były dokładane, sam je dokładałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, wracam do tematu ponieważ mam taki sam problem jak koledzy powyżej ( mata zajętości) w fotelach z anglika do EU. Z elektryki nie jestem zbyt dobry i interesuje mnie najbardziej sprawa podłaczenia sygnału z maty zajętości. Kostka czarna pod siedzeniem ma 3 piny , mata zajetosci 2 kable plus pasy 2 kable. W którym miejscu jest to konkretnie łączone. Wie ktoś? trzeba dokładać matę aby błąd poduszki nie świecił czy może wystarczy zmostkować sygnał zapięcia pasa i maty zajętości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 22:34, Ofm napisał:

Witam kolegów, wracam do tematu ponieważ mam taki sam problem jak koledzy powyżej ( mata zajętości) w fotelach z anglika do EU. Z elektryki nie jestem zbyt dobry i interesuje mnie najbardziej sprawa podłaczenia sygnału z maty zajętości. Kostka czarna pod siedzeniem ma 3 piny , mata zajetosci 2 kable plus pasy 2 kable. W którym miejscu jest to konkretnie łączone. Wie ktoś? trzeba dokładać matę aby błąd poduszki nie świecił czy może wystarczy zmostkować sygnał zapięcia pasa i maty zajętości ? 

Odświeżam temat, gdyż mam ten sam problem - udało się Tobie go rozwiązać?

Nikt nie wie, gdzie sie mostkują przewody z maty i zapinki pasów, jeden z maty i jeden z zapinki idą bezpośrednio do czarnej kostki ( tak mi się wydaje) natomiast pozostałe dwa chyba się mostkują, ale które to mogą być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 08:09, grzes283 napisał:

Odświeżam temat, gdyż mam ten sam problem - udało się Tobie go rozwiązać?

Nikt nie wie, gdzie sie mostkują przewody z maty i zapinki pasów, jeden z maty i jeden z zapinki idą bezpośrednio do czarnej kostki ( tak mi się wydaje) natomiast pozostałe dwa chyba się mostkują, ale które to mogą być....

jeden przewód z maty i jeden przewód z czujnika zapięcia idą do sterownika airbag pozostałe dwa (jeden z maty i jeden z czujnika) to masa airbag (punkt tej masy znajduje się obok sterownika airbag w tunelu).

W czarnej kostce pod fotelem:

  • jeden przewód to wspólna masa dla czujnika zapięcia pasów i maty,
  • drugi idzie do maty zajętości,
  • trzeci do czujnika zapięcia pasów.

Brązowe przewody to masa we wtyczce jest jeden brązowy który w wiązce fotela rozdziela się na dwa po jednym do czujnika i maty.

Numerów pinów nie pamiętam, ale mam gdzieś schemat jak będą potrzebne to PW.

Dokładałem w mojej B7 zarówno matę jak i czujnik zapięcia pasów u pasażera. Ogólnie robota polegała na przeciągnięciu 3 przewodów ze sterownika airbag do fotela. 2 z nich wpina się prosto do sterownika a trzeci to masa tak jak pisałem.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kdawid napisał:

jeden przewód z maty i jeden przewód z czujnika zapięcia idą do sterownika airbag pozostałe dwa (jeden z maty i jeden z czujnika) to masa airbag (punkt tej masy znajduje się obok sterownika airbag w tunelu).

W czarnej kostce pod fotelem:

  • jeden przewód to wspólna masa dla czujnika zapięcia pasów i maty,
  • drugi idzie do maty zajętości,
  • trzeci do czujnika zapięcia pasów.

Brązowe przewody to masa we wtyczce jest jeden brązowy który w wiązce fotela rozdziela się na dwa po jednym do czujnika i maty.

Numerów pinów nie pamiętam, ale mam gdzieś schemat jak będą potrzebne to PW.

Dokładałem w mojej B7 zarówno matę jak i czujnik zapięcia pasów u pasażera. Ogólnie robota polegała na przeciągnięciu 3 przewodów ze sterownika airbag do fotela. 2 z nich wpina się prosto do sterownika a trzeci to masa tak jak pisałem.

Dzięki....udało mi się kupić wiązkę i mam po sprawie, ale przyda się na przyszłość dla ludu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...