Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie air-baga i czujnika zajętości fotela pasażera


ADeK

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje salamon za poświęcenie :hi:

Wiązka jest inna to akurat wiem. Czujnik zapięcia pasa ma dwa przewody i czujnik zajęcia fotela również 2. Kostka czarna ma 3 piny więc któreś z przewodów muszę być połączone ze sobą (tak mi się wydaję).

Mam plan, żeby pominąć ori wiązkę i podpiąć czujnik zajęcia fotela bezpośrednio z pinami w czarnej kostce, tylko z którymi ? żeby to działało tak jak ma działać.

Czujnik zapięcia pasa mnie nie interesuję, więc mogę go całkowicie pominąć.

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci narysowałem na fotce tam jest to wszystko połączone do oryginalnych kostek, natomiast nigdzie nie ma opisu pojedyńczych kabli  skąd i dokąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba pozostanie mi kupienie wiązki i fizyczne zbadanie gdzie idą i łączą się przewody aż w końcu dochodzą do czarnej kostki.

Ewentualnie metoda prób i błędów z podłączeniem tych 2 przewodów od czujnika zajętości do 3 pinów czarnej kostki.

Nie mogę znaleźć schematu czarnej kostki. Czerwona, zielona jest a czarnej brak, który pin do czego.

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz wpinasz w podłogę do 1-szej czarnej kostki czujnik który kupiłeś wpinasz do kostki niebieskiej na moim rysunku a zapięcie pasa do kostki na dole mojego rysunku.Ja osobiście pokusiłbym się o kupno oryginalnej wiązki na allegro są po 99 zł,zaoszczędzi to czasu i nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1::hi:

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem już, które piny czarnej kostki po stronie pasażera są do czego tj.

Pin 2 - sygnał z maty sensorowej rozpoznającej zajęcie fotela

Pin 5 - masa

Pin 6 - sygnał czujnika kontroli zapięcia pasa

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super to tylko kostki i podłączać.Udanej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podłączone pod czarną kostkę temat ogarnięty :thumbup1:

Pozostaję mi jeszcze zabawa z air-bagiem, bo mam błąd 01217 (N199) fotel kierowcy za mała rezystencja. Teraz muszę to rozgryźć, czy to wina, że w podłodze w gnieździe air-baga mam 3 przewody, a fotele mają 2, ewentualnie czy gdzieś nie łączy coś na kostkach, co raczej obstawiam.

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest to niełącząca kostka pod fotelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpiąłem kostkę pod podłogą i podłączyłem, ale nic to nie pomogło więc rozpiąłem jeszcze raz w podłodze i dodatkowo pod fotelem. Dziś sprubuję dokładniej przeczyścić styki w kostkach i mam nadzieję, że to pomoże.

Mam tylko nadzieję, że nie jest gdzieś przerwany przewód w fotelu. Myślę sprawdzić przewody miernikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd został zapisany w sterowniku i samo przeczyszczenie i ewentualne dociśnięcie konektorów nie wyłączy ci czerwonej kontrolki na liczniku.Po zabiegu czyszczenia i dociśnięcia tego wszystkiego musisz programowy wykasować błąd w sterowniku,wtedy będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, vagiem trzeba skasować błąd, ale na szczeście mam swój kabel od Hammera więc porządny to nie będzie żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z błędem air-baga 01217 (N199) za mała rezystencja rozwiązany. W moim przypadku nie był to problem zaśniedziałych czy luźnych styków żółtych kostek.

Problem był w tym, że w gnieździe air-baga od strony auta brakowało plastikowej nóżki, która wchodziła w wtyczkę od fotela i zwierała tam 2 styki prawdopodobnie od elektrostatyczności. Po zamontowaniu nowego gniazda problem zniknął.

Jeśli chodzi o kolejność przewodów od air-baga, to podłączyłem tak jak były nie zmieniałem ich kolejności.

Pin 1 i 2 są najważniejsze odpowiadają za łączność z poduszka.

Pin 3 to nic innego jak dodatkowa masa, której tak na prawdę może nie być a będzie działać wszystko.

20170131_192536.jpg

20170112_102200.jpg

20170131_180451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja mam odwrotny problem niż autor tematu. Otóż dołożyłem do mojej B7 czujnik zajętości fotela pasażera i czujnik  zapięcia pasa na tym fotelu.
Problem polega na tym że nie potrafię tego zakodować prawidłowo. Mam też wyłącznik poduszki pasażera w schowku więc koduję na 4 cyfrę od końca na 4 ale mam błędy w sterowniku airbag dotyczące właśnie czujnika zajętości fotela i czujnika zapięcia pasa. Jak tylko podłącze te czujniki do instalacji -wepnę kostkę czarną pod fotelem i nic nie zmienię w kodowaniu to oczywiście też mam błędy w sterowniku airbag dotyczące czujnika zajętości fotela, zapięcia pasa i nieprawidłowego kodowania sterownika.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak prawidłowo powinien być zakodowany sterownik airbag w B7 pod czujnik zajętości fotela, czujnik zapięcia pasa pasażera i wyłącznik poduszki powietrznej pasażera?
Czy oprócz sterownika airbag trzeba jeszcze coś kodować np w liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Airbag_9.41

Jeśli błęde kodowanie to może spórbuj pozycję 4 przekodować na 1. Jeśli przekodowujesz na 4 to wypadałoby zmienić również przedostatnią cyfrę na 2 (dla kodu wyposażenia PR-9P3

Kodowanie licznika też trzeba zmienić

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Instrument_Cluster_(8EC/8ED/8HE)

Trochę dziwne że błędy nie znikają po podłączeniu wtyczki. Czy na pewno masz całą instalację pod to wykonaną?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak instalację robiłem całą, nie ma tam żadnej filozofii dwa kabelki do sterownika airbag z czarnej wtyczki pod fotelem pasażera + 3ci kabelek z czarnej wtyczki pod fotelem do masy airbag obok sterownika airbag.

Podłączenie mam raczej dobrze zrobione bo tak jak pisałem jak nic nie ruszam w obecnym kodowaniu i podłącze czujniki w fotelu to odrazu sterownik airbag wywala błędy tych czujników + błąd nieprawidłowego kodowania więc je widzi raczej prawidłowo. Same czujniki też sprawdzałem i działają.
Posprawdzam to kodowanie jeszcze, może faktycznie przedostatnia cyfrę muszę jeszcze zmienić na 2 bo tego chyba nie ruszałem. Jutro po południu się tym pobawię i napisze jaki efekt.

Rozumiem że w liczniku 2 cyfrę od końca zmieniam na 4?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bobikos napisał:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Airbag_9.41

Jeśli błęde kodowanie to może spórbuj pozycję 4 przekodować na 1. Jeśli przekodowujesz na 4 to wypadałoby zmienić również przedostatnią cyfrę na 2 (dla kodu wyposażenia PR-9P3

Kodowanie licznika też trzeba zmienić

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Instrument_Cluster_(8EC/8ED/8HE)

Trochę dziwne że błędy nie znikają po podłączeniu wtyczki. Czy na pewno masz całą instalację pod to wykonaną?

Dzięki za pomoc, Twoja sugestia z kodowaniem w 100% trafna.
Kodowałem to kilka razy ale nie zwracałem uwagi na przedostania cyfrę w kodowaniu sterownika airbag a miałem tam 1, czyli czujnik pasów tyko w fotelu kierowcy po zmianie na 2 i zmianie 4 cyfry od końca na 4 + prawidłowe kodowanie licznika wszystko działa jak należy. Błędów brak, czujnik zajęcia fotela i kontrolka zapięcia pasów na fotelu pasażera działa jak należy.:hi:

A teraz dla potomnych, jak ktoś dokłada sobie czujnik zapięcia pasa i czujnik zajętości fotela pasażera w B7 to kodowanie zmieniamy tak:
W kodowaniu licznika druga cyfra od końca ma być zmieniona na 4
W kodowaniu sterownika airbag druga cyfra od końca ma być zmieniona na 2, a do wartości na 4 pozycji od końca dodajemy 3, ja miałem wyłącznik poduchy pasażera czyli wcześniej miałem na 4tej pozycji od końca 1, po dołożeniu czujnika zapięcia pasów i czujnika zajętości mam  na 4tej pozycji od końca 4.
Jak ktoś nie ma wyłącznika poduszki pasażera to na 4-tej pozycji od końca wpisuje 3.
Dołożenie tych czujników nie jest trudne, trzeba przeciągnąć 3 kabelki od fotela pasażera do sterownika airbag + kodowanie jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jak mam już ten czujnik zajętości fotela pasażera to czy on też jest odpowiedzialny za ewentualny wystrzał poduszki pasażera podczas kolizji? Tzn, czy to działa tak że jak dochodzi do kolizji a na fotelu pasażera nikt nie siedzi to poduszka pasażera nie wystrzeli?
Pytam bo czasem widuje do sprzedania b7 po poważnym dzwonie, przód mocno uszkodzony, poducha powietrzna kierowcy wywalona a pasażera cała. To znaczy ze miał czujnik zajętości fotela pasażera i nie siedział nikt na nim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pasażer ma czujnik zajetości to nie wystrzeli.  Stosowano też przełącznik dezaktywacji poduszki pasażera w schowku ten kto nie miał czujnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...