Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło sprężarki - odpadła tarcza


uniqque

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zaglądam sobie pod maskę na dolnej osłonie silnika leży sobie osłona tarczy czy jak to się nazywa

wygląda to tak: link

z tego co widzę w środku zębatki są zjechane czyli nadaje się do śmieci. Powiedzcie mi tak:

1. czy mogę bez tego jeździć oczywiście nie włączając klimatyzacji

2. czy mogę kupić i wymienić tylko tą część czy muszę całe sprzęgło

3. gdzie kupić bo nie mogę znaleźć

oznaczenia tego elementu mam:

8E0 260 805 D

447170-7933

6SEU12C

447300-9590

4FC 134A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam:

ad1. tak

ad2. tak, możesz wymienić tylko sprzęgło,

ad3. http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/LACZNIK-SPRZEGLA-SZTYWNEGO-PRZECIAZENIOWEGO-Kompresora-Klimatyzacji-NIPPONDENSO-6SEU12C-%2C-7SEU16C-%2C-7SEU17C-Czesci-do-Sprezarki-Klimatyzacji-J-SD-EZ/1973

Teraz pytanie: czy tylko zbierak odpadł a pozostała część sprzęgła trzyma się na osi sprężarki? Czasami zdarza się że ukręca się śruba mocująca całe sprzęgło, wtedy jest mały problem. Sprawdź co z wałkiem na którym jest to wszystko zamocowane. Jeszcze jedno przy zakupie zadzwoń i wytłumacz jaki ciebie interesuje symbol sprzęgła, podaj konkretną jego grubość.

Edytowane przez Tomeczek1403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odciąłem pasek od klimatyzacji żeby nie narobić większych szkód. Jutro jadę do mechanika żeby wyciągnął sprężarkę i sprawdził.

Powiedzcie mi jeśli będzie uszkodzona to lepiej kupić regenerowaną za 600zł czy używaną na 300zł?

w ogóle opłaca się wymieniać sprzęgło skoro z tego co widzę kosztuje 250 +kw

 

 

Edytowane przez uniqque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odkręciła się ta obudowa którą pokazałeś.

Śruba leżała na osłonie silnika więc przykręciłem z powrotem i hula do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego te pokrywy często się poprostu odkręcają ,trzeba było przykręcić i zobaczyć czy działa,miałem to samo ,przykręciłem na wiosnę i działa do dziś dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była zjechana zębatka w środku. musiałem zostawić auto w serwisie. Sprawdzili układ wymienili sprzęgło, łożysko i coś tam jeszcze, napełnili klime i w gratisie odgrzybili i sprawa załatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi odpadła tarcza, znalazłem ją ale śruby już nie. Powiedzcie proszę jaka śruba tam idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruba odkręciła mi się 2 razy i za drugim razem wymieniłem całe koło, bo frez na tarczy ścięło  ,a śrubkę wkręciłem na klej do gwintów,przed przykręceniem zdejmij pasek zamontuj tarczę i pokręć sprężarką czy lekko się kręci ,jeśli nie sprężarka do wymiany ,u mnie kręciła się lekko,czyli ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka sprawdzona, działa lekko. Śruba wkrecona na klej, klima w końcu działa, mozna jeździć po ludzku. Dzieki za pomoc.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko tą blache/tarcze przykrecic? Nie idą tam żadne podkładki itp?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odpadła 2 razy i teraz dałem podkładkę między tarczę a sprzegło ,bo jak dokręcałem bez to tarcza minimalnie prężyła i śruba na klej, ale wymieniłem całe sprzęgło w starej wycięło frez i były luzy , zobaczymy co będzie, dodam tylko że sprężarka chodzi lekko bez oporu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...