Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVANT CCWA + STRONIC PRZYSPIESZENIE


bababa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się pisać elaboratów niech każdy myśli co chce (dyskusja i tak nie ma sensu), auta które mają dużo koni a niski moment potrafią przyspieszać bardzo ładnie i jeśli miałbym wybierać wolę zdecydowanie takie zestawienie. Kto jeździ hondami (nawet d16), M'kami czy RS wie o co chodzi. Wysoki moment bez koni i tak nie jeździ.. masz feel że startujesz ale prędkość coś nie leci.... łups...

13 godzin temu, Filek napisał:

auto świat

przecież to właśnie jest komisk.. dla dużych chłopców nie mających bladego pojęcia o motoryzacji. Z wyliczaniem byłbym bardzo ostrożny...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę blade, tyle lat studiów na nic. Dobrze, że koledzy mnie wyprowadzili z błędu ;) Porównujcie sobie dalej gruszki do jabłek a nawet śliwek (samochody z silnikami ZS z ZI o różnych masach i kompletnie innych przełożeniach skrzyń i mówcie że moc daje przyspieszenie). Internet wszystko zniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie na ten temat wypowiada sie sie K. Holowczyc:

Tak samo jest z silnikami. Krzysztof Hołowczyc tłumaczy, że te, posiadające wysoki moment obrotowy, ale małą moc lepiej ciągną przyczepy, natomiast kiepsko reagują na wciśnięcie gazu. Za to mocne jednostki o niewysokim momencie oferują świetne przyspieszenie, ale łatwo tracą ciąg – z rytmu potrafi je wytrącić nawet niewielka górka. "Ciągnąć takim silnikiem przyczepę to jak zaprząc charta do furmanki." – pisze rajdowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Filek napisał:

Kurczę blade, tyle lat studiów na nic

było od razu kopać rowy.. własną koparką z wysokim niutem :P

11 godzin temu, Gorgon napisał:

Tak samo jest z silnikami. Krzysztof Hołowczyc tłumaczy, że te, posiadające wysoki moment obrotowy, ale małą moc lepiej ciągną przyczepy, natomiast kiepsko reagują na wciśnięcie gazu. Za to mocne jednostki o niewysokim momencie oferują świetne przyspieszenie, ale łatwo tracą ciąg – z rytmu potrafi je wytrącić nawet niewielka górka. "Ciągnąć takim silnikiem przyczepę to jak zaprząc charta do furmanki." – pisze rajdowiec.

no bo tak to jest, ciężarówka ma mega dużo niuta, silniki F1 niuta w stosunku do mocy mają śmiesznie mało. Bardzo uogólniając im silnik wyżej się kręci tym mniej momentu będzie miał, wynika to z wymuszonej konstrukcji korbowodu i samego sposobu obliczania niuta.

14 godzin temu, Filek napisał:

Porównujcie sobie dalej gruszki do jabłek a nawet śliwek (samochody z silnikami ZS z ZI o różnych masach i kompletnie innych przełożeniach skrzyń i mówcie że moc daje przyspieszenie). Internet wszystko zniesie ;)

Akurat gruszka i jabłko to zbliżony szczep i dzięki modyfikacją mogą rosnąc na jednym drzewie.

W EDC17 (w starszych też ale nie aż tak), można inaczej przeliczyć paliwo, zmienić interpretacje niuta etc. Są pewne myki by uzyskać więcej koni albo momentu (zmienić relacje). Wysoki niut nie gwarantuje dobrego przyspieszania czy uwalenia 2masy, możesz mieć dwa identyczne auta z rożnym softem i auto z niższym a np agresywniej osiąganym momentem może Ci spuścić baty. Możesz mieć dwie takie same konfiguracje macowe, jeden będzie dymił, drugi nie i do tego będzie mniej palił. Pewne zmiany w sofcie potrafią polepszyć przyspieszanie nie zmieniając charakterystyki ani ilości mocy (od 17'stki). 

ah te kolorowe komiksy..,

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/13/2017 o 12:30, Filek napisał:

Moc na poziomie 360 KM to nie problem, problemem jest moment, który żeby nie rozwalić skrzyni musi pozostać na poziomie tych 650Nm. A to właśnie moment odpowiada za przyspieszenie. Więc nie wiem czy zabawa warta świeczki, jeżeli momentu nie można zwiększać. No ale ciekaw jestem efektów u Ciebie, daj znać.

Ja mam 350 kuni i specjalnie zeby chornic skrzynie (troche na wyrost bo to tip..) mam plaski moment 650Nm w przedziale 2100-3600 rpm.. (przy 4300 rpm mam nadal ~600Nm) robie 4.86 do setki obecnie.. (mierzone na nie do konca sprawnym aucie, mialem maly wyciek kolo EGRa :))...  nie liczy sie max moment.. liczy sie niut/moc w zakresie uzytecznych obrotow..  co z tego ze masz 750+ niuta przy 2200 rpm, skoro nie uzywasz tych obrotow jak zapieprzasz :) 

U mnie to dziala mniej wiecej tak:

1. ruszam z LC (z hamulca  w tipie), wiec mam okolo 2500 obrotow.. startujac mam lekki uslizg na 4 kolach.. i potem leci na 1szym biegu do 5000 rpm

2. 2 bieg i obroty spadaja do jakichs 3200 rpm.. i lecisz do 4800 rpm..

3. 3 bieg.. obroty od 3400 rpm do 4800...  przy 3800 rpm masz juz ponad 100km/h..

Pomimo ze to diesel, widac ewidentnie ze max moment przy tych 2XXX rpm nie ma praktycznie zadnego udzialu w sprincie. Wiadomo ze majac 7XX Nm naturalnie jakby nadal bedzie spory moment przy wyzszych obrotach, a co za tym idzie moc..  ale moim zdaniem nie ma sensu sie podniecac roznicami ktore podaja producenci itp, nie widzac wykresu przebiegu momentu.

Ja tez jestem ciekawe jak bababa bedzie napieral po swoim stage2 :D czekamy na jakies pomiary RLem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Stronicu nie mam odblokowanego LC.  Bez LC nie jest realnym osiągnięcie fabrycznych 6,3sek.

Stage 2 to już chyba zrobiłem za pierwszym razem wymieniając IC + program

Stage 3 będzie niedługo bo zostało tylko program poprawić, przy okazji może odblokują mi LC (Downpipe + Hybryda + Wymiana sprzęgła Stronic na mocniejsze)

Chyba Stage 1 to sam program, jeśli się mylę - poprawcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U to lipa.. bez LC stronic? dziwne... a z hamulca nie ma opcji? cyz sie boisz? :P

Nie wiem jak te stage dzialaja hehe stage 4 to jest soft, ic, dp, wydech, turbo? :D a stage 5 to 4+ upgrade paliwa? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2017 o 14:51, bababa napisał:

Takie pytanie nie do tematu:P 

Wycinał ktoś z forumowiczów tylne tłumiki? Brzmi dość dobrze, ciekawe czy w trasach nie męczy. 
 

 

Faaaaaaaaajnie:kox:

Poczyniłeś jakieś kroki w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany DP, i dźwięk wydechu się zmienił. Dobrze się udało bo od 2,5tys ładnie buczy, i w trasach nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie udało mi się uzyskać trochę ponad 700nm przy saunie na dworze. Według tunera - został osiągnięty górny bezpieczny limit. Można więcej ale niektóre podzespoły będą już działać na 100% swojej możliwości, a samochód jest używany na co dzień, głównie w mieście.

 

001.jpg

Edytowane przez bababa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no Stage 3 to już grubsze mody, napisz co tam dokładnie zrobiłeś, masz może jakiś filmik jak teraz ten wydech się zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwa masz na jakieś 360 koni, co ograniczyło moc ?

wydech + turbo + ic masę ludzi lata z mocami ~360ps, dorzucisz układ paliwowy przebijasz 380. W B8 fajnie FMIC 300 za grosze i bez szlifów...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc ogranicza pompa paliwa i IC (mam ten od 3.0 BITDI)

Edytowane przez bababa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 10:17, bababa napisał:

Finalnie udało mi się uzyskać trochę ponad 700nm przy saunie na dworze. Według tunera - został osiągnięty górny bezpieczny limit. Można więcej ale niektóre podzespoły będą już działać na 100% swojej możliwości, a samochód jest używany na co dzień, głównie w mieście.

 

001.jpg

A co ci Rogal powiedział odnośnie kresek?? Chodzi mi , dlaczego tylko tyle KM wyszło ?? Orzeł uzyskał na seryjnym wydechu po zmianie turbo i IC chyba 370 KM 

 

ja się tez pomału szykuje na większe moce IC już wsadziłem teraz tylko turbo i program . 

Tak to u mnie wyglada 

IMG_4750.jpg

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jakoś tego nie argumentował, a ja się nie dopytywałem.  Bardziej się patrzyłem na moment niż na konie. Powiem tylko że są różne wykresy, ktoś ma dużo koni a mało nm, albo na odwrót. Na wynik również wpływają warunki pogodowe.  

A ty nie boisz się tak wycinać wzmocnienie czołowe ? Może się kiedyś przydać. Oby nie oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bababa napisał:

Właściwie to jakoś tego nie argumentował, a ja się nie dopytywałem.  Bardziej się patrzyłem na moment niż na konie. Powiem tylko że są różne wykresy, ktoś ma dużo koni a mało nm, albo na odwrót. Na wynik również wpływają warunki pogodowe.  

A ty nie boisz się tak wycinać wzmocnienie czołowe ? Może się kiedyś przydać. Oby nie oczywiście. 

W a6 c6 całkiem wywaliłem . Tu jeszcze doszedł IC pod Belkę Wiec jest dodatkowe wzmocnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 15.07.2017 o 11:55, bababa napisał:

Moc ogranicza pompa paliwa i IC (mam ten od 3.0 BITDI)  

Paliwa masz spokojnie na 360ps, jak zdrowa sztuka nawet 370 przebijesz. IC.. uczymy się całe życie, było ładować 300x600x76, śmieszna kasa a robi robotę.

Dnia 15.07.2017 o 11:55, bababa napisał:

Co ciekawe przy 18st moment zmierzony w VCDS wynosi 760nm a to już są okolice 370KM. 

to jest moc na silniku, po za tym masz klika limiterów. Nas instytucje moc na kołach według normy DIN.  Ponadto nie przeliczysz momentu na konie, masz różne interpretacje, sposoby budowy w tym reakcji, wypełnienia tłoka itd. To i wiele wiele innych wpływa na relację konie - moment i to jak auto przyspiesza, to że masz karski nie znaczy że fura fajnie jedzie.

hamować 350 konne auta na 3 biegu ? litości...

jak teraz wychodzi sprint 0-100 ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według normy DIN - moc wciąż jest mierzona na wale korbowym a nie na kołach. 
 

Brake horsepower (bhp)[edit]

Brake horsepower (bhp) is the power measured at the crankshaft just outside the engine, before the losses of power caused by the gearbox and drive train.

In Europe, the DIN standard tested the engine fitted with all ancillaries and exhaust system as used in the car. The older American standard (SAE gross horsepower, referred to as bhp) used an engine without alternator, water pump, and other auxiliary components such as power steering pump, muffled exhaust system, etc., so the figures were higher than the European figures for the same engine. The newer American standard (referred to as SAE net horsepower, not as bhp) tests an engine with all the auxiliary components (see "Engine power test standards" below).

 

Myślałem że tak się liczy moc :P 

MOC* = (moment obrotowy** x obroty na minutę) / 9549
* moc wyrażona w kilowatach (KW) - 1 KW = 1.3 KM (Koń mechaniczny)
** moment obrotowy wyrażony w niutonometrach (NM)

Czyli zwiększając obroty zwiększa się moc, klient się cieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystujemy hamowanie podwoziowe, nie silnikowe, ty mówisz o odczycie z silnika. Dane urządzanie zależnie od możliwości jest w stanie przeliczyć i dokonać odpowiedniej korekcji, uwzględniać starty na kołach, skrzyni itd. DIN 70020 musisz korygować o temp i ciśnienie.

według mnie za pomocą tego wzoru możemy sobie obliczyć orientacją wartość ale zmusimy znać wartość momentu i tu jest problem.

Mierzyłeś przyspieszenie ? ciekawy jestem jak wyszło. 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdążyłem, ale oczywiście sprawdzę i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...