Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż wkładu lusterka oraz wymiana mat grzewczych


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy w b6 podobnie się wymienia wkład lusterka prawego bo mam pęknięte?

Tak to bedzie taka sama zasada,innej opcji nie widzę :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka ładnie grzeją w zimie lub podczas deszczu sprawuja sie prawilnie :good: a duzo czasu nie trzeba aby sie nagrzały , nigdy nie sprawdzałem ile czasu potrzebuja na rozgrzanie :wink4: ale w pierszej minucie widac juz oznaki znikania pary , wody itp :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam pekniete od strony pasazera tylko powiedzcie gdzie mozna taki wklad kupic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka ładnie grzeją w zimie lub podczas deszczu sprawuja sie prawilnie :good: a duzo czasu nie trzeba aby sie nagrzały , nigdy nie sprawdzałem ile czasu potrzebuja na rozgrzanie :wink4: ale w pierszej minucie widac juz oznaki znikania pary , wody itp :good:

U mnie ciepłe lusterko czuć już po 10-15 sek. od włączenia zapłonu - ori mata.

Mata allegrowa w drugim lusterku - po 1 min. czuć ciepełko.

Ori generalnie grzeje mocniej. Ale zamiennik też wystarczająco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do wypowiedzi Olafusa gdzie można kupić wkład do lusterka prawego gdyż mam pęknięty oraz jaki pasowałby do mojego audi a4 b5 rok 2000 bo na allegro są do wyboru wkłady niebieskie a ja posiadam zwykłe i nie chciałbym coś złego zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie po zimie a mimo wszystko kolejny użytkownik przymierza się do montażu mat z allegro, tylko pytanko (może wyda się głupie) ale wole się zapytać - bo w moim przypadku nie było mat grzewczych wcale, a niektórzy z Was pisali o tym jak odrywali stare maty nie grzejące już, to czy w moim przypadku bez problemowo da się przykleić taką matę w miejsce gdzie jej wcześniej nie było ? :rolleyes: Wiem że zakręciłem troszkę ale chodzi mi o to czy jest tam miejsce na wklejenie takiej maty ? :mysli:[br]Dopisany: 22 Luty 2010, 19:43_________________________________________________Mógłby ktoś pomóc i odpowiedzieć ? To bym sobie dziś już zamówił te maty jak będzie u mnie opcja ich montażu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, skoro nie masz mat to najprawdopodobniej nie masz też instalacji do grzania, chociaż w roczniku '98 to by trochę dziwne było.

Zdejmij wkłady i sprawdź czy masz przewody do grzania, działające.

Jeśli nie, to poszukaj tematu jak zrobić grzane lustra w samochodzie bez instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za głupie pytanie ,ale dobrze zrozumiałem , ze lustra z automatu się grzeją po włączeniu zapłonu?Będzie czuc na lustrze czy grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za głupie pytanie ,ale dobrze zrozumiałem , ze lustra z automatu się grzeją po włączeniu zapłonu?Będzie czuc na lustrze czy grzeje?

nie wiem czy nie musisz świateł zapalić :mysli: ...napewno grzeją non stop przy zapalonych światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za głupie pytanie ,ale dobrze zrozumiałem , ze lustra z automatu się grzeją po włączeniu zapłonu?Będzie czuc na lustrze czy grzeje?

nie wiem czy nie musisz świateł zapalić :mysli: ...napewno grzeją non stop przy zapalonych światłach

Grzeją non-stop - zależy to od rocznika chyba (ale nie pamiętam, który co i jak - trzeba poszukać).

Lusterko robi się ciepłe już po kilkunastu sekundach przy temp. ok. 0 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka grzeja bezpośrednio po przekręceniu kluczyka ( doladniej dochodzi do mat napiecie , bo jak bedą spalone to nie bedą grzac ) w rocznikach przed 2 liftem powinna byc instalacja choc nie w kazdych była :mysli: przedliftowe wersje są podłaczone pod kluczyk dopiero w 2lifcie jesli dobrze pamietam to już był włacznik do luster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne że nie masz tych mat, patrzałeś dobrze do środka czy jest instalacja? 1.8T obstawił bym w ciemno że masz :confused4:

Mam instalkę do grzania doprowadzoną tylko nie ma napięcia na kabelkach ale to już na forum było poruszane więc sobie z tym poradzę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że wchodzę w wątek mimo że mam B6 ale widzę że wątek jest dobrze rozwinięty :) Czy maty GB-10S będą pasowały do moich wkładów ? Czy możecie polecić jakiś sposób na przyklejenie wkładów? Słyszałem już z 5 opcji od taśmy 3m, silikonu, kleju do luster, superglue itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mialem nie podgrzewane lusterka, zakupilem wklady podgrzewane , kabelki w lusterkach byly juz gotowe, wiec je podpiąłem , ale niestety bez efektu, lusterka dalej nie grzeja , gdzie bedzie przyczyna tego?? i co zrobic by to chodzilo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mialem nie podgrzewane lusterka, zakupilem wklady podgrzewane , kabelki w lusterkach byly juz gotowe, wiec je podpiąłem , ale niestety bez efektu, lusterka dalej nie grzeja , gdzie bedzie przyczyna tego?? i co zrobic by to chodzilo ??

Sprawdzałeś czy jest napięcie na tych przewodach po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, lub po przekręceniu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...