Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło i koło dwumasowe


MatLandau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym bym się dowiedzieć jak zdiagnozowac wyeksponowane sprzęgło? Posiadam audi a4 b8 2.7tdi Avant na zimnym silniku jak i na rozgrzanym przy ruszania odczuwam drgania i lekkie szarpniecia , czy jest to winna sprzęgła? Mam też problem z zamkiem od strony pasażera,  mogę otworzyć tylko od środka.  Później dzwi normalnie się otwierają od środka jak i od zewnątrz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem lekkie drgania podczas ruszania. To może być jeden z objawów kończącej się dwumasy, ale niekoniecznie.  Można te drgania wyeliminować dając trochę więcej gazu podczas ruszania  

Ewidentny koniec dwumasy był jak zaczęła podzwaniać na biegu luzem. Dzwonienie ustawało jak naciskałem pedał sprzęgła. Do objawów należało rownież jak jechałem na zimnym silniku na jedynce na niewysokich obrotach. Odczucie jakby półosie były krzywe. 

Po zmianie kpl sprzęgła objawy ustały, pozostało lekkie szarpanie przy ruszaniu, ale to kwestia dawkowania gazu. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jędrulawawa napisał:

Też miałem lekkie drgania podczas ruszania. To może być jeden z objawów kończącej się dwumasy, ale niekoniecznie.  Można te drgania wyeliminować dając trochę więcej gazu podczas ruszania  

Ewidentny koniec dwumasy był jak zaczęła podzwaniać na biegu luzem. Dzwonienie ustawało jak naciskałem pedał sprzęgła. Do objawów należało rownież jak jechałem na zimnym silniku na jedynce na niewysokich obrotach. Odczucie jakby półosie były krzywe. 

Po zmianie kpl sprzęgła objawy ustały, pozostało lekkie szarpanie przy ruszaniu, ale to kwestia dawkowania gazu. 

Pozdrawiam :)

Czyli tak jak się obawiałem dwumasa do wymiany ? dzięki za odp Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jędrulawawa napisał:

Po zmianie kpl sprzęgła objawy ustały, pozostało lekkie szarpanie przy ruszaniu, ale to kwestia dawkowania gazu. 

 po za tym to diesel, szarpanie zawsze będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 12:25, MatLandau napisał:

 Mam też problem z zamkiem od strony pasażera,  mogę otworzyć tylko od środka.  Później dzwi normalnie się otwierają od środka jak i od zewnątrz .

Miałem ten sam problem, podobno to częsta usterka. Pomogła mi wymiana zamka ze starym jak pamiętam nic nie da się zrobić a za dobry dałem około 100 zł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...