Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka paliwa


maniekkg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od pewnego czasu w moim A4 nie słychać pompy jak otwieram drzwi kierowcy po długim postoju. Co za tym idzie rozruch trwa dłużej niż zwykle, chodź nie za każdym razem

Po pierwszym odpaleniu i zgaszeniu i ponownym zapaleniu już nie ma tego dłuższego rozruchu.

Wcześniej działało to tak, że, jak po długim postoju otwierałem drzwi kierowcy, to pompka paliwa dobijała paliwo do układu-słychać było charakterystyczne "bzyczenie" pompy.

Sprawdziłem bezpieczniki, żaden niewywalony.

Po podłączeniu do kompa żadnych błędów

Spotkał się już ktoś może z czymś takim, kiedy u was włącza się pompka też po otwarciu drzwi 

Bo nigdzie nie mogę nic mądrego na ten temat znaleźć

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaraz jak otworzę drzwi to słychać pompę. A wiesz Może który bezpiecznik jest od pompy paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pakito25 napisał:

u mnie zaraz jak otworzę drzwi to słychać pompę. A wiesz Może który bezpiecznik jest od pompy paliwa

Dzieki za odpowiedz:hi: no a u mnie właśnie  teraz cisza nie włącza sie  po otwarciu drzwi :kwasny:

Nie wiem który bezpiecznik jest od pompki lub jakiś przekażnik czytam czytam i na razie nic mądrego nie znalazłem 

Za tydzień będę miał możliwość podłączenia pod kompa może coś pokaże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2017 o 23:43, pakito25 napisał:

Mam dojście do Elzy to sprawdzę I dam znać. A auto pali normalnie?

Znaczy tak, pali zawsze tylko że nieraz kręci dłużej, nawet ze 4 sekundy kręci żeby zapalił,  a kiedyś od strzała 

Ale mówię to jest nieraz nie za każdym razem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. miałem sprawdzić w Elzie ale cały czas praca i praca, wiesz jak to jest, jak tylko znajdę chwilę to rzucę okiem na schemat. ale z drugiej strony skoro zapala to bezpiecznik raczej dobry, wygląda jak by nie dostawał sygnału od razu. pod kompa sprawdzałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pakito25 napisał:

rozumiem. miałem sprawdzić w Elzie ale cały czas praca i praca, wiesz jak to jest, jak tylko znajdę chwilę to rzucę okiem na schemat. ale z drugiej strony skoro zapala to bezpiecznik raczej dobry, wygląda jak by nie dostawał sygnału od razu. pod kompa sprawdzałeś

Wiem wiem jak to z tą robotą jest :kwasny:  też mi sie wydaje że bezpiecznik w porządku , coś gdzieś wyczytałem na forum passata że zamek od kierowcy odpowiada za prace pompki po otwarciu drzwi ze tam by trzeba było sprawdzić mikro styki . Ale na razie jestem ugadany na wtorek na kompa zobaczymy czy coś wyjdzie

Dam znać jak poszło na razie dzieki :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 13:56, pakito25 napisał:

Spoko nie ma sprawy daj znać

Witam no i niestety nic na kompie nie wyszło zadnych błędów :kwasny:  ostatnio dwa razy mi się włączyła po otwarciu drzwi a teraz znowu cisza 

Nie mam pojęcia za co tu sie zabrać pisałem już do paru osób i nikt sie jeszcze z niczym takim nie spotkał :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to naprawdę ciekawy problem. może trzeba by ASO odwiedzić. chociaż z nimi tez różnie to bywa, sam nie wiem co ci poradzić:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2017 o 21:06, pakito25 napisał:

no to naprawdę ciekawy problem. może trzeba by ASO odwiedzić. chociaż z nimi tez różnie to bywa, sam nie wiem co ci poradzić:facepalm:

Zobaczymy będe myślał co dalej, ale mimo wszystko dzięki i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byloby sprawdzic czy pompa dostaje pradu i czy ona sama dziala po podaniu napiecia na krotko. Trzeba zdemontowac tylny fotel i tam odkrecic taka trojkatna zaslepke i juz wtyczka od pompy jest na wierzchu. Taka wieksza wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawartość dodana 9 minutes later
Dnia 16.02.2017 o 07:27, kixi4 napisał:

Dobrze byloby sprawdzic czy pompa dostaje pradu i czy ona sama dziala po podaniu napiecia na krotko. Trzeba zdemontowac tylny fotel i tam odkrecic taka trojkatna zaslepke i juz wtyczka od pompy jest na wierzchu. Taka wieksza wtyczka.

Ok sprawdze w ten weekend, po postoju nie bede otwierał drzwi od kierowcy, dopiero jak odepne kostke to spróbuje otwierać i sprawdzać probówką czy prąd idzie, jak idzie to sprawdze na krótko samą pompe czy pompuje.

I oczywiście dam znać co i jak dzieki :)

Edytowane przez maniekkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak zerwałem kanapę, wziąłem probówkę, kolega otworzył drzwi, pompka się załączyła:), za jakieś 3 godz. następna próba, pompka się już nie załączyła:kwasny: i tak przez 2 dni, dobre z 10 prób i pompka po otwarciu drzwi włączyła się 2 razy:facepalm:, oczywiście też ją wtedy słychać, coś chyba  nie daje jej sygnału, jak otworze drzwi tylko nie wiem, gdzie tam jest jakiś przekaźnik od tej pompki, pewnie pod kolumną kierownicy tylko który to jest, to bym teraz tam popatrzył. Za to zauważyłem ze się jeszcze raz włącza po wciśnięciu kluczyka, oczywiście bez wciśniętego sprzęgła, żeby auto nie odpaliło, to załącza się znowu na jakieś 2-3 sek. No i po odpaleniu chodzi cały czas.

Wiecie może, gdzie jest przekaźnik od pompki.:hi:

Edytowane przez maniekkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pakito25 napisał:

jak będę miał chwilę to sprawdzę w Elsie

Ok wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 14:58, Zbig208 napisał:

Rozwiązałeś problem i doszedłeś do tego co było nie tak.

Niestety nie rozwiązałem :( sprawdzałem już pompe paliwa, wymieniłem sterownik pompy paliwa który jest przy baku i nic się nie zmieniło, raz sie załącza po długim postoju a raz nie. Jeszcze ponoć na podszybiu w skrzynce tam gdzie komputer, pod wlewem do spryskiwaczy jest też jakiś przekaznik od pompy paliwa, ale nie zaglądałem tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje że się z tym uporałeś. Mam inny silnik ale objawy te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś masz przetarty kabel, raz podaje prąd a raz nie, szukaj gdzieś po wiązce od pompki paliwa a na pewno znajdziesz.

Jeżeli sam nie umiesz to oddaj do elektryka, albo przynajmniej jedź do elektryka i zapytaj gdzie u Ciebie są przekaźniki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...