Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] Brak mocy po wyjeciu zebatki EGR 2.0 tdi blb


michuthebest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dluzszego czasu borykam sie z brakiem mocy dzisiaj postanowilem wyjac trybik z egr aby  zobaczyc czy to jego wina, co się okazalo auto calkowicie stracilo moc, co dziwne wyskoczyl blad:

16787 - Egr Valve (n18)

P0403 - 000 - maufunction

rpm 882/min

torque 24.0 nm

speed 0.0 km/h

duty cycle  84.

4%

voltage 13.91

mass air / rev  515.0 mg/str

duty cycle  0.4%

bin bits 000000000000000

-

I teraz m\mam pytanie czy tak powinno byc? i Czy egr ma wplyw na dynamike ? rozumiem jak byl by otwarty ale zamkniety i jedzie gorzej niz z otwartym ??? czy musze go wymieniac zeby moc wrocila???

Bo wsadzeniu trybiku jedzie lepiej ale to nie jest to co powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślep gada najlepiej i wtedy testuj .odłaczenie moze nic nie dac - czy na przepustniczce egru znajdował sie pierscien uszczelniajacy..??

po za tym nie masz zadny ch innych błedów??

moze podcisnienie nie szczelne- zdarza sie ze peka wezyk na połaczeniu z pokrywa zaworów oraz potrafi zaciac sie N75 sterujący VNT turbiny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslepilem zblaszka tak żeby przy otwarciu nie blokował się pierścień uszczelniający jest,  wyjolem tylko zębatkę elektrycznie go nie odlaczalem. Zero innych błędów. Test n75 działa poprawnie szczelność już sprawdzalem tak jakby silnik był napędzany tylko spalinami z egr... Po wyjęciu blaszki jedzie lepiej. A po zaślepienie jakby tdyb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Z zaślepionym wejściem spalin do EGR, powinien jechać lepiej.

 

P.S. Sugeruję używanie znaków interpunkcyjnych, w odpowiednich miejscach. I nie tłumacz się, proszę, pisaniem z komórki, skoro postawienie przecinka jest

problemem, poczekaj jak zasiądziesz przed wygodniejszym do pisania urządzeniem... :wink:  Tekst będzie czytelniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, moje odczucie jest takie że coś napewno jest nie tak skoro po zaślepieniu EGR auto jedzie o wiele gorzej.

Mam wrażenie jakby turbo nie dmuchało dostatecznie mocno, dzisiaj jeszcze raz będe podchodził do tematu, zloguje grube 011 i 003 plus 010 dla przeplywki, zobaczymy co logi pokażą przy wyjętym trybiku z EGR.

 

Panowie czy macie jeszcze jakieś uwagi co może być?

Dzisiaj chciałem zrobić test dynamiczny o dziwo auto dostało kopa ale szczęście nie trwało długo po 200 m tryb awaryjny, po wyłączeniu silnika moc wraca ale tylko na jakaś chwile potem znów tryb awaryjny.

 

Obstawiam że turbo za mocno pompuje.... tylko czemu było dobrze jak egr był z zębatką?

logi basic settings n75

http://vaglog.com/log-011_N3O346N.html

i dynamiczny 011 ale nie typowy tylko taki zanim złapie tryb awaryjny... dziwi mnie ciśnienie zadane niskie a aktualne wysokie.

http://vaglog.com/log-011_KM399Yq.html

 

błąd jest tylko jeden;

16787 - EGR Valve (N18)
            P0403 - 000 - Malfunction
             Freeze Frame:
                    RPM: 882 /min
                    Torque: 22.0 Nm
                    Speed: 0.0 km/h
                    Duty Cycle: 84.4 %
                    Voltage: 14.06 V
                    Mass Air / Rev.: 505.0 mg/str
                    Duty Cycle: 0.4 %
                    Bin. Bits: 00000000

Edytowane przez michuthebest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież turbina ma bezwładność pewną. pozatym, mowimy o ciśnieniu 0,4 Ba a tyle to turbina nadmucha z otwartymi kierownicami.

Tryb awaryjny raczej masz ze względu na niesprawny EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj jeszcze raz rozbieram EGR i przeczyszczę i zobaczę ten silniczek bo brzęczy coś.

Jeżeli nic się nie poprawi czeka mnie wymiana.

Zrobię jeszcze jeden test założę ten tryb do Egr bo wtedy auto przyspiesza ale nie ma mocy na 100% .

Ale zdejmę wężyk od chłodnicy egr żeby nie przekazywała spalin do EGR i zobaczę czy jest różnica w dynamice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On przelicza otwarcie egr na podstawie przepływomierza jeśli zawór jest nie sprawny przejdzie w tryb awaryjny, odepnij wtyczkę przepływki i powinien jechać lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Samo zaślepienie nic nie da trzeba EGR wymienić lub usunąć z programu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nie zaslepialem blacha. Po założeniu trybu od egr moc wróciła ale tylko w połowie tego jak jechal zanim złapał tryb awaryjny przy wyjetym trybie. 

Widać że wina leży w egr, tylko chyba elektryczna strona nie funkcjonuje bo tak jest czysty test w Basic settings też wychodzi pozytywnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 14:35, michuthebest napisał:

Ale zdejmę wężyk od chłodnicy egr żeby nie przekazywała spalin do EGR i zobaczę czy jest różnica w dynamice.

To ci nic kompletnie nie da - w chłodnicy są klapy,które tylko zmieniają kanały przepływu spalin czy spaliny mają lecieć przy wodzie czy mają omijać kanały wodne... a tak lecą do EGRu cały czas.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś wrzuć logi BS003, później 003 w czasie jazdy, będzie widać jak pracuje EGR. ale wrzuć, a nie opowiadaj co w nim widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z egr-em w czasie tych prób? z zebatka, bez, z blaszką lub bez, ;)

logi w czasie ostrej jazdy są zupełnie bez sensu, pojedyncza grupa nic nie powie a logowanie większej ilości skutkuje zbyt mała częstością próbkowania pomiarów.

(logi robimy pojedynczo), zamiast tego trzeba było zrobić dynamiczny log 011

Z tego co zamieściłeś, wszystko działa prawidłowo, dawka jest, ciśnienie jest, przepływ powietrza jest również odpowiedni. co prawda brakuje 011, jednak sądzę że potwierdzi to co pokazują pozostałe grupy.

skąd wiesz, że borykasz się z brakiem mocy?

może za dużo oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr z trybem nic nie zaslepione.

Brat też ma a4 b7 140ps i tamto wyrywa do przodu, dziewczyny alh w a3 lepiej jedzie.

011 - 3 bieg

http://vaglog.pl/log-011_KuoVO.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest log z "gazem w podłodze" to turbina późno wstaje.

sprawdź czy siłownik turbiny się nie zacina, albo pompka podciśnieniowa albo duża strzykawką, reakcja powinna być natychmiastowa a siłownik powinien być szczelny. być może tutaj jest problem. dolot szczelny.

obejrz czy nie są widoczne na rurach dolotu tłuste ślady oleju mogą być dodatkowo oblepione brudem, podobnie intercooler, też zdarzają się nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszkę prędzej miałem nie szczelna i wymieniłem na oryginalna garetta. Sprawdzałem szczelność podciśnienia jest ok, patrzałem na nieszczelność dolotu ale jutro jeszcze raz lukne.. może mala nieszczelność gdzieś jest.

Jak nic nie znajdę pobawię się sztangą żeby lepiej turbo wstawało, ewentualnie przeczyszczę n75 może fiksuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...