Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby prąd w prawej lampie


Davee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam mały problem z jedną lampą przednią gdyż zauważyłem ze świeci słabiej. Nie jest to zjawisko zauważone na soczewce lecz na całej lampie. Drogowe również. Co może być przyczyną? Dodam że ok rok temu zmieniłem lampy na nowe gdyż w starych był ten sam przypadek. Przez Lato to zlekcewazylem. Lecz teraz przy mokrych nawierzchniach widać różnicę która "bije" bardziej. Żarówki nie są klopotem gdyż wszystkie są nowe. Pytałem się znajomego elekryka i mówił ze być może jest słabsza masa na tej lampie. Jeśli tak to jak temu zaradzić? Gdzie szukać masy czy kupić jakiś preparat do styków np. K2. Czy ktoś ma inny pomysł?

Bo jeśli to faktycznie nie bedzie wina lampy tylko elektryki to nie chce wyladowywac prawie 500zl na nowe lampy.

Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są ksenony??

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia napięcie na kostkach żarówek.  I będzie jasne czy to wina lamp czy zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma Xeon i przetwornice to rzecz jasna ze na zasilaniu przetwornicy  a nie na wtyczkę wysokiego napięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy bez xenonu. Zwykłe h7 lecz cała lampa dale słabszą poświatę nie tylko soczewka. Jak sprawdza się napięcie? Bezpośrednio kostke czy np. miernik w dłon i plus minus przy żarówce? Nigdy nie sprawdzałem napięcia i nie wiem jak sie do tego zabrać. Proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek sprawdź czy nie sa przegrzane złącza na h7. Po przegrzanu tracą sprężystość i nie stykają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złącza przy żarówkach czy kostka ta co się wpina do lampy? niby z tego co pamiętam złącza przy żarówkach w nie naruszonym stanie... możliwe będzie że kostka nie bangla? albo wtyk w który jest wpinana kostka?

posiadam stare lampy valeo... może przełoże instalacje lamp z nich i sprawdze co wtedy ale watpie w jakieś cudotwórstwo ponieważ stare lampy świeciły tak samo... lewa ok prawa słabiej

Edytowane przez Davee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie mierzysz Voltomierzem, odpinasz żarówkę i w kostkę w jeden pin wkładasz jeden kabel a w drugą drugi. Tylko nie pomyl Voltomierza z Amperomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz sprawdzenia voltów to jakie pomysły... co by sie mogło dziać z prądem na prawej lampie? ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcie na lewej lampie i na prawej są takie same to muszą pod względem elektrycznym świecić tak samo.  Jeżeli świecą różnie to masz różne żarówki (różnej mocy, ale chyba się teraz nie da takich kupić), albo założyłeś żarówkę na 24V. 

Może być jeszcze czysto mechaniczna sprawa jak uszkodzona soczewka (lub odbłyśnik), matowa przesłona.

Wspominasz o tym że elektryk zdiagnozował to jako słabą masę, ale masa na lampie dochodzi z wiązki a nie bezpośrednio z karoserii, więc musi być uszkodzony przewód pomiędzy lampą a słupkiem (bo chyba ta wiązka idzie do słupka A, przy lewej nodze kierowcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... dwie żarówki takie same - testowałem kilka kompletów - od bosma po osram cbi, nbl czy cbb... i dalej lipa... prawa lampa słabiej - cała wraz z drogowymi

gdzie szukać uszkodzonego przewodu?

czy ktos kiedys robil jakąs instalacje na przekaznikach ? słyszalem ze sporo mocniej swieca...

Proszę nie pisać mi zmień żarówki czy lampy bo tak jak pisalem i stare i nowe lampy maja słaby prąd na prawej lampie.

A oryginalnie jest jakiś przekaźnik świateł? Jeśli istnieje i jest możliwość wymiany to jakiego szukać i gdzie on sie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś dodatkową masę?

Pomiar napięcia pomiędzy wejściem (wtyczką) a punktem masy może różnić się od stanu faktycznego.

Jeśli już mierzyć, to trzeba oba końce miernika przyłożyć do przewodów zasilających lampę. I to pod obciążeniem, czyli z włączonymi światłami, a nie na sucho bez żarówki.

Poza tym bardzo prosto to sprawdzić, zamieniając lampy. Wtyczki są takie same.

Jeśli test pokaże ponownie, różnicę,

Spróbowałbym podpiąć dodatkową masę do brązowych przewodów, prosto z klemy minusowej akumulatora.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...