Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX, AVF] Wymiana rozrządu


insula

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie co ile sie wymienia rorząd w silniku 1.9 tdi 130 koni, przy duzym przebiegu powyżej 150 tys km oraz czy konieczna jest wymiana pompy wody ( słyszałem od znajomych ze trzeba) i przybliżony koszt takiej wymiany.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 03-03-2007, 18:56 ]

temat dodany do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się co 90 tyś.Jak wymienisz wcześniej to oczywiście nie zaszkodzi.Oczywiście przy wymianie rozrządu obowiązkowo trzeba wymienic pompe wody.Co do ceny części to wszysko zalezy jakie masz znajomości i jakie rabaty w sklepach.Jak masz dobre znajomości to komplet oryginalnych części kupisz za 400zł.A ile kosztuje robocizna to nie mam pojęcia bo mi do pierwszej wymiany rorządu zostało jeszcze 13000km do przejchania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przejechane 220 tyś ,rozrząd z tego co wynika na naklejce gdzie znajduje sie komputer jest napisane,że został wymieniony przy ok 200tyś.jak ściagajac obudowe paska to zauwarzyłem takie odbicie od tej zębatki na której sie kręci pasek i jak pomacam palcem to czuć je nawet :lol: to normalka że tak się kształtuje pod wpływem tej zębatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ściagajac obudowe paska to zauwarzyłem takie odbicie od tej zębatki na której sie kręci pasek i jak pomacam palcem to czuć je nawet :lol: to normalka że tak się kształtuje pod wpływem tej zębatki?

przeciez pasek rozrzadu jest zebaty i to nie sa odksztalcenia :P

[ Dodano: 2006-09-23, 17:06 ]

mi w V6 za robocizne policzyli 250 zeta plus oczywiscie czesci w sumie wyszlo jakies 650 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to rozrzad ma wytrzymac 120 tys km

ale tylko pod warunkiem ze montowane sa oryginalne części oraz

wymienione są wszystki koła zębate (koło wału korbowego, koło wałka rozrządu itd) czego z reguły nikt nie robi

tak więc rozrząd warto wymienić po 60-70 tyś :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przebieg na pasku to nie wszystko ,4 -5 lat max i pasek do wymiany chyba że ktoś woli wymieniać przy okazji cały rozrząd .

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-09-29, 08:12 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zaponania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...