Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcięcie zapłonu


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnio znikają w moim mieście Audice jedna po drugiej.  Zastanawiam się czy dało by się zrobić odcięcie zapłonu na przycisk jak poniżej. 

Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da, musisz zastosować przekaźnik zwykły na 12V i zastosować układ z samopodtrzymaniem. Dasz radę czy coś Ci narysować??

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bardziej ogarnięty elektryk to zrobi, chociaż najlepiej gdyby ktoś miał o pojęcie o VAG.

Na czym to odcięcie ma być? Rozrusznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że na pompę paliwa chyba najlepiej założyć. W 2 dni ukradli 3 Audi w promieniu 300m od miejsca gdzie parkuję :kwasny:

puki co to tak to wygląda :decayed:

AudiSkoda.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śląsku nie mam, ale odcinkę każdy Ci zamontuje, tak jak koledzy wyżej napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinka odcinką, tylko weź pod uwagę, że będą Ci się logowały błędy w sterownikach.

Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą jest wykupienie AC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Czytałem że na pompę paliwa chyba najlepiej założyć. W 2 dni ukradli 3 Audi w promieniu 300m od miejsca gdzie parkuję :kwasny:

puki co to tak to wygląda :decayed:

AudiSkoda.jpg

 

Jak nie mają żadnych zabezpieczeń to giną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sowiq napisał:

Odcinka odcinką, tylko weź pod uwagę, że będą Ci się logowały błędy w sterownikach.

Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą jest wykupienie AC...

Mam taką odcinkę która powoduje logowanie błędu jak jest próba odpalenia bez odpowiedniej procedury, ale jakie to ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoście AC to koledze ukradli auto za 400 tys zł (ciężarówkę wraz z towarem), wszystko było ubezpieczone i nie dostał ani 1zł od ubezpieczyciela. Zaraz minie rok łażenia po sądach i wychodzi na to że nie odzyska kasy z AC, jako przyczynę ubezpieczyciel podaje, że auto powinno zostać zaparkowane na ogrodzonym okamerowanym parkingu z ochroną wtedy by zwrócili "właściciel pojazdu niewłaściwie zabezpieczył pojazd pozostawiając go na parkingu jeden ze stacji benzynowych". Parking był pod nadzorem kamer, widać jak sobie Pan wsiada i odjeżdża całym składem. No ale teren nie był ogrodzony i nie było ciecia który by pilnował.

Co do zabezpieczeń to moim zdaniem lepiej jest założyć, niż później mieć wyrzuty sumienia. "Mądry polak po szkodzie". Dodam że mi już wszystkie zamki wyłamali i odpukać narazie tylko na tym się kończy.

Edytowane przez mily
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mily napisał:

 Dodam że mi już wszystkie zamki wyłamali i odpukać narazie tylko na tym się kończy.

Kolego na to żeby zamki nie były wyłamywane też jest sposób,wystarczy pomyśleć a jest banalny sposób na tych złodziei.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, firefighter79 napisał:

 

Masz rację jest sposób. Zamki usunąć. 

W przyszłym tygodniu ma mi gość coś tam zamontować, zobaczymy jak to będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm fabryczny ale czytałem że wszystkie alarmy fabryczne się dezaktywują po otwarciu drzwi kierowcy, więc to taki pic na wodę raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że zabezpieczenia typu samo róbka sa zdecydowanie lepsze....alarmy to są wszystkie rozszyfrowane dla dobrych złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpinam sie pod temat bo mnie też takie zabezpieczenie intetesuje. Może ktoś zna jakiegoś fachowca od tych spraw w lubuskim... a może w podkarpackim bo bywam tam z dwa razy w roku...

Jeśli ktoś ma namiary to proszę na pw przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

 

zabezpieczenie byle nie standardowe. 

 

Masz rację jeżeli chodzi o fabryczne (co to znaczy standardowe?? Dostępne na rynku czy zamontowane w standardzie, czyli fabryczne??), natomiast na rynku jest sporo rozwiązań które trzeba inaczej zamontować niż mówi instrukcja :)  Czy to uchroni auto?? Utrudni, ale co byś nie robił to 100% nigdy się nie ma, teraz są na tyle bezczelni że podjeżdżają lawetami, albo zabierają na żywca.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/27/2017 o 16:34, mily napisał:

Odnoście AC to koledze ukradli auto za 400 tys zł (ciężarówkę wraz z towarem), wszystko było ubezpieczone i nie dostał ani 1zł od ubezpieczyciela.

Właśnie dlatego trzeba czytać umowy, które się podpisuje. A z doświadczenia wiem, że 90% osób tego nie robi... :/ Ale współczuję koledze.

 

Dnia 1/27/2017 o 16:11, komoornik napisał:

Mam taką odcinkę która powoduje logowanie błędu jak jest próba odpalenia bez odpowiedniej procedury, ale jakie to ma znaczenie?

Jeśli loguje tylko w przypadku braku aktywacji to spoko. Jeśli logowałaby za każdym razem, to niektórym mogłaby się nie spodobać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak podłączyć videorejestrator ale na stałe. Nie chcę żadnych wiszących przewodów. Da radę go gdzieś pod światło w podsufitce podłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...