Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcięcie zapłonu


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

Był gdzieś taki temat, któryś z pinów w lampce ma chyba napięcie jak BCM jest obudzony.

Ja się wpiąłem w zasilanie lusterka fotochrom (napięcie po zapłonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 15:30, sowiq napisał:

Odcinka odcinką, tylko weź pod uwagę, że będą Ci się logowały błędy w sterownikach.

Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą jest wykupienie AC...

Ac to też nie zawsze, bo zazwyczaj to rekompensuje stratę tylko częściowo. Moje B7 wycenili na 65% tego co zapłaciłem na fakturze. Guzik ich obchodzi jaki masz pakiet w środku etc. Biorą średnią cenę wg tabelki. Ale prawda jest taka, że lepiej dostać 22 kafle niż nie dostać nic. A z drugiej strony, ubezpieczyciel zawsze będzie kręcił tak, żeby odszkodowanie pomniejszyć, albo w ogóle go nie wypłacić. Druga sprawa, nikt z AC nie dołoży Ci za Twoje upgrade'y auta. Możesz tam włożyć 20 koła, a nie podniesie to wartości samochodu o złotówkę.

Co do zabezpieczeń to polecam Gregor10, montuje blokady, bez dodatkowych pierdół i to szybka robota.

 

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2017 o 08:49, Marina_Yacht napisał:

a powiedz mi jeszcze czy zderzak tył po lifcie pasuje na ślizgi przedliftowego? i jak możesz ile kosztuje podłączenie lamp neon pomijając ich zakup .... pozdrawiam :)

 

4 godziny temu, mashet napisał:

Ac to też nie zawsze, bo zazwyczaj to rekompensuje stratę tylko częściowo. Moje B7 wycenili na 65% tego co zapłaciłem na fakturze. Guzik ich obchodzi jaki masz pakiet w środku etc. Biorą średnią cenę wg tabelki. Ale prawda jest taka, że lepiej dostać 22 kafle niż nie dostać nic. A z drugiej strony, ubezpieczyciel zawsze będzie kręcił tak, żeby odszkodowanie pomniejszyć, albo w ogóle go nie wypłacić. Druga sprawa, nikt z AC nie dołoży Ci za Twoje upgrade'y auta. Możesz tam włożyć 20 koła, a nie podniesie to wartości samochodu o złotówkę.

Co do zabezpieczeń to polecam Gregor10, montuje blokady, bez dodatkowych pierdół i to szybka robota.

 

Nie do końca jest tak jak piszesz. Agent ( PZU bo się tam ubezpieczam) bez wyceny niezależnego rzeczoznawcy może podnieść wartość polisy (samochodu) o 10%. Dodatkowo możesz wykupić wartość stałą auta w okresie ubezpieczenia. 

Wszystko to kosztuje i mało kto się decyduje. Kiedy jest zonk to ludzie płaczą bo polisy nawet nie czytali. Przy ubezpieczeniu AC cena to nie wszystko warto dołożyć parę stów i w razie "W" odzyskać normalne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie a słyszał ktoś z was tam systemie? Trochę o tym czytałem fajny pomysł tylko z tego co się dowiedziałem to koszt montażu wraz z urządzaniem to około 1200zł plus roczny abonament 1000zł wychodzi jak AC
http://www.gannet.pl/korzysci/korzysci-stosowania-gantrack/
Bo z odcięciem zapłonu przez ukryty pstryczek mój znajomy ma złe doświadczenie auta nie ukradli ale w złości że nie mogli zniszczyli deskę i pocieli siedzenia widziałem to masakra!

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem kolega do tej pory widzi ciężarówkę na Litwie i nic nie może zrobić, ale chociaż wie gdzie jest :)

Mogę polecić zamiast AC, nie maco liczyć na ubezpieczenie, jak nie zdążą wywieźć a osobówek raczej nie wywożą pojazd masz odzyskany. Jak ktoś będzie twierdził że można zagłuszyć do nie do końca prawda, bo układ działa sprytniej niż zagłuszacze. Nie będę zdradzał jak to działa ale dla większości jest to problem bo ciężko to wykryć. 

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinkę warto zrobić pod komputerem, wymienić śruby ze standardowych torx na inne, jest dużo rozkręcania.  Pozostaje tylko laweta.
Jeśli jeszcze umiejętnie się wepniemy w wiązkę, tak że nie będzie widać naszej ingerencji, to żadne podmianki, ECU czy immo nic nie pomogą,,, auto musi być zabrane na lawecie.

Do komputera dochodzi kabelkiem sygnał ze stacyjki, że jest w pozycji ON, wtedy układ wtryskowy dostaje zasilanie.

Jego odcięcie nie pozwala na uruchomienie silnika.

Zyskujemy na czasie którego złodziej nie ma....ale czy nie ukradnie później , tego nikt nam nie gwarantuje.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, to co opisałeś robią wszyscy, skoro podmienia komputer to po co go odcinać, plus bierzesz z akumulatora który jest obok i po sprawie, tematy odcinki elektrycznej są już tak oklepane że nawet nie ma sensu tego robić. Jedyny sensowny sposób to zablokowanie dopływu paliwa poprzez elektrozaworek. Jeszcze jest fajny układ blokowania kół, 2 razy to montowałem i to ma sens, ale układ nie przyjął się w Polsce nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak najczęściej kradną przez podłączenie się po OBD, wymiana komputera czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie miał czas by rozkręcić obudowę komputera, to równie dobrze może zabrać na lawete i w spokojnym miejscu podmienić komputer, obejść zasilanie pompki paliwa.
Dla nas właścicieli ważne są te pierwsze minuty po wejściu do auta. Żeby zniechęcić.
Równie dobrze, można przerobić linkę otwierania klapy.
To czy drugi raz wróci, np. Z lawetą, tego nie wiemy.
Jak będą chcieli to i tak ukradną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z tą firmą "gannet" wczoraj wysłali mi ofertę chciałem tylko radiowy system pokrzdzieżowego namierzania samochodu bez śledzenia w czasie rzeczywistym bo po co. Wcześniej zastanawiałem się nad AC chodzi mi o to że w mojej okolicy ostatnio zginęło kilaka audi i nie chcialbyn tego doświadczyć. Co wy na to?

c666d5c0e596b9e96664c929da794068.jpg

 

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie tylko od kradzieży wykupić jest dużo tańsze niż pełne AC moim zdaniem lepsza opcja niż ta wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak się słyszy o tej wypłacalności AC za kradzież. Mechanikowi u którego czasami auta robię porwali z placu golfa 7 jakieś półtorej roku temu a kasy do dziś nie ma i takie głupoty wymyślają aby tylko nie wypłacić kasy że mózg się lasuje

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kombi174 napisał:

takie głupoty wymyślają aby tylko nie wypłacić kasy że mózg się lasuje

Mój szwagier walczy już rok czasu, również miał ubezpieczenie od kradzieży, ale po kradzieży kasy nie zobaczył, za to adwokata z firmy ubezpieczeniowej widzi na każdej rozprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 15:19, l.e.s.t.e.r napisał:

Czytałem że na pompę paliwa chyba najlepiej założyć. W 2 dni ukradli 3 Audi w promieniu 300m od miejsca gdzie parkuję :kwasny:

puki co to tak to wygląda :decayed:

AudiSkoda.jpg

 

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-szajka-kielbasy-juz-skazana-kradli-auta-w-malopolsce,4020542,art,t,id,tm.html#30405be83ed7c52b,1,3,60 Kilku już siedzi za kradzież głównie Audi ale na wolności kilku jeszcze jest niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy nieudanej próbie kradzieży Audi złodziej zostawił swój portfel w aucie. Policja ma namiary na gościa ale na razie nieuchwytny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam A4 2.0 TDI CR i chciałem zamontować sobie dodatkowe immo.

W tym aucie w zasadzie jedyną opcją jest odcięcie zasilania komputera. W związku z tym pytania:

1. Który kabel najlepiej przeciąć (wchodzi kilka plusów)?

2. Gdzie znajdę przewód w którym pojawia się zasilanie po zapłonie i - co ważne - znika od razu po wyjęciu klucza (wszystko za przekaźnikiem 643 (J317) jest podtrzymywane jeszcze przez dłuższą chwilę a nie o to mi chodzi).

PS. Jeśli chcecie zabezpieczyć ECU przed podmianą, to dobrym pomysłem jest chwycenie trytytkami od strony kabiny wiązki która do niego wchodzi. w tym układzie żeby wyjąć ECU trzeba rozebrać także plastiki nad nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2017 o 18:09, W5 z lidla napisał:

jedyną opcją jest odcięcie zasilania komputera

jest wiele mozliwosci...

 

Nie lepiej wziac plusa ktory pojawi sie po otwarciu auta a nie wlozeniu klucza?

Odciecie jakeigos obwodu w takich wypadku nie spowoduje zadnych bledow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...