Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Odcina turbinę przy 120 na 4-ce


sandmann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!jak w temacie przy 120km/h na 4 biegu odcina turbię, a ostatnio odpaliłem samochód, silnik pracował ok 5min, po czym ruszyłem i odcięło przy 100 na 4-ce?? czy to czujnik n75 czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by podpiąć pod VAG i sprawdzić czy błąd z przeładowania czy niedoładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeładowuje... Auto jest mułowate czy raczej jest dobrze i nagle odcina ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu odcięcia zbiera się i wchodzi na obroty że aż miło i nagle ciach...jedziesz traktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj  w już istniejących tematach, jest tego dużo. Może być czujnik, może zapieczona turbina, przyczyn może być kilka. Tak jak już ktoś napisał sprawdź pod kompem i najlepiej zrób logi dynamiczne. Znajdziesz na forum dużo info na ten temat.

To najprawdopodobniej przeładowuje aż w końcu rozłącza turbo, i pewnie po ponownym odpaleniu wraca do normy, to bardzo częsty przypadek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, to sobie ogarnę. A mam jeszcze jedno pytanie: czy we wszystkich b6 1.9tdi występuje taki sam rodzaj czujnika n75 czy jest kilka rodzajów?jeśli jest kilka to czy da się bez wykręcania go z auta rozpoznać jaki mamy nr? (np.po roczniku lub VIN-ie?)

40 minut temu, skera94 napisał:

Poczytaj  w już istniejących tematach, jest tego dużo. Może być czujnik, może zapieczona turbina, przyczyn może być kilka. Tak jak już ktoś napisał sprawdź pod kompem i najlepiej zrób logi dynamiczne. Znajdziesz na forum dużo info na ten temat.

To najprawdopodobniej przeładowuje aż w końcu rozłącza turbo, i pewnie po ponownym odpaleniu wraca do normy, to bardzo częsty przypadek.  

dokładnie tak jest...gaszę samochód, zapalam i wszystko wraca do normy:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Cb będzie ten 8E0906627C wkładany od 01.07.2002

Był jeszcze 8E0906627A wkładany do 01.07.2002

Różnią się one wtyczkami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodziło, dzięki! A mam pytanie czysto teoretyczne: oprócz czujnika n75 mamy jeszcze coś takiego jak czujnik n18..podobno PRAWIE niczym się nie różnią, i czy czujnik n18 można zastąpić n75 jeśli by nawalił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 20:29, sandmann napisał:

właśnie o to mi chodziło, dzięki! A mam pytanie czysto teoretyczne: oprócz czujnika n75 mamy jeszcze coś takiego jak czujnik n18..podobno PRAWIE niczym się nie różnią, i czy czujnik n18 można zastąpić n75 jeśli by nawalił??

Spokojnie możesz podmienic n75 na n18 i sprawdzic czy jest jakaś poprawa.

Zrób logi i będzie wszystko jasne.

Ja stawiam na zapieczoną turbine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, jak już ogarnę temat to napiszę co i jak:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była turbosprężarka do czyszczenia.

W tej sytuacji albo zmienna geometria turbo do czyszczenia, albo elektrozawór turbosprężarki, można przy okazji zmienić/obejrzeć przewody podciśnienia.

Na wstępnie najlepiej wykonać logi, da to pogląd na sprawę.

Silnik przechodzi w tryb awaryjny, i po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko ustępuje.

Jak podepniesz kompa żeby zczytać błędy to na pewno będzie coś z rodziny... 17965 ... przekroczono granicę regulacji...

Oryginalny N75 8E0906627C jest w cenie 252.93PLN

 

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 razy czyściłem xD Za 3 razem jak po 600km stała, to w drodze na autostrade 3 razy tryb awaryjny. Już powiedziałem, 4 raz nie będę cię wyciągał. I audi takiego przepału nigdy w życiu chyba nie widziała. I od tej pory, jakieś 2 tysiące km. Spokój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gdy stawała to próbowałem ją przedmuchać na autostradzie (wracałem z nad Morza) do domu autostradą 600km, ale nic to nie dało :/

Autko oddałem do zaufanego warsztatu w lipcu 2015, do tej pory nic się nie dzieje.

Wiadomo... Silnik 1.9TDI musi być od czasu do czasu przegoniony (żeby go przedmuchało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki rzadko kiedy padają (chociaż się zdarza), w większości przypadków winna jest zapieczona zmienna geometria. Jak już dasz do czyszczenia to najlepiej wypiaskować szkłem bo zwykłe piaskowanie nie daje tak gładkiej powierzchni. W poprzednim TDI po takim czyszczeniu jeździłem 4 lata do sprzedaży i było OK. Trzeba tylko wiedzieć jak jeździć aby się znowu nie zasyfiło. Dobrze np. raz na jakiś czas wybrać się gdzieś dalej na zakupy żeby przegonić auto parędziesiat km ekspresówką. Po takim czymś przez kilka miesięcy sztanga chodziła leciutko, gdy się w zimie trochę haczyła to znowu wypad do Ikei i było git :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki po wymianie czujnika n75 problem znikł:Pzagadka rozwiązana:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...