Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 18" do A4 B8 z oponami- co sądzicie o nich ?


zegarek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o  takich kołach do których przymierzam się kupić do mojej A4 B8 avant  polift....felga 18" z oponami Continental 5 225/45 R18

mms_img-1831283017.jpg

, ma je znajomy i chce sprzedać. Szerokość tych felg to 7.5". Opony są roczne z niewielkim przebiegiem.

Waham się dlatego że posiadam 18" S-line  felgi (zdjęcie poniżej)

20161208_183330.jpg

w bardo dobrym stanie  ale mam łyse opony 245/40 R18 i po drogach którymi jeżdżę słabo się jedzie na tych 245/40 R18 dlatego taki mi pomysł podsunął znajomy że na tych jego jeździ się super tak jak na 225/50 R17 (takich jakie mam aktualnie na zimę)..

Swoich felg bym nie sprzedawał ale one są na 8" szerokie a opona którą bym kupował 225/45R18 nominalnie ma mieć felgę 7,5 "

Chciałbym w miarę komfortowo jeździć....

proszę doradźcie  co sądzicie ......

 

 

mms_img-2088077793.jpg

3 godziny temu, zegarek23 napisał:

Witam

Co sądzicie o  takich kołach do których przymierzam się kupić do mojej A4 B8 avant  polift....felga 18" z oponami Continental 5 225/45 R18

mms_img-1831283017.jpg

, ma je znajomy i chce sprzedać. Szerokość tych felg to 7.5". Opony są roczne z niewielkim przebiegiem.

Waham się dlatego że posiadam 18" S-line  felgi (zdjęcie poniżej)

20161208_183330.jpg

w bardo dobrym stanie  ale mam łyse opony 245/40 R18 i po drogach którymi jeżdżę słabo się jedzie na tych 245/40 R18 dlatego taki mi pomysł podsunął znajomy że na tych jego jeździ się super tak jak na 225/50 R17 (takich jakie mam aktualnie na zimę)..

Swoich felg bym nie sprzedawał ale one są na 8" szerokie a opona którą bym kupował 225/45R18 nominalnie ma mieć felgę 7,5 "

Chciałbym w miarę komfortowo jeździć....

proszę doradźcie  co sądzicie ......

 

 

mms_img-2088077793.jpg

Panowie czy ktoś mi podpowie coś w sprawie tych moich felg....

Edytowane przez zegarek23
Edycja tagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na 245/40 r18 a teraz kupilem 225/45 r18 na lato. Zimowe mam takie same jak ty i właśnie z tego względu zdecydowalem się na węższe gumy. Minus jest taki ze 7.5" felga bedzie bardziej zachowana przy tym samym et i być może będziesz musial ratować się dystansem

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzisz zebym kupił lepiej opony letnie nowe 225/45r18 i założył na felgi  te moje 8" a nie kupował tych 7.5 " z oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze do 245 szerokosci zalecane jest 8" a do 225 wlasnie 7.5"
225 tez wejdzie na 8" ale sprawi ze bedzie wiekszy naciag, niektorym podoba sie ten efekt

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę ...właśnie zrobiłem tak jak radziłeś.....kupiłem felgi 18'' o szerokości 7,5 '' i opony 225/45R18 continentala 5

takie zakupiłem jak poniżej

mms_img-1831283017[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze ze bedziesz zadowolony. Felga zacna!

Zwroc uwage na ET bo moze bedzie trzeba dystans dobrac do pelni szczescia zeby ladnie spasowac z nadkolem. Jaki masz zawias?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2017 o 06:56, Maciek Zdanowski napisał:

Wierze ze bedziesz zadowolony. Felga zacna!

Zwroc uwage na ET bo moze bedzie trzeba dystans dobrac do pelni szczescia zeby ladnie spasowac z nadkolem. Jaki masz zawias?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Witam

Tak ET jest 43 i właśnie myśle o dystansach ale jeszcze nie wiem jakie zrobie przymiarke jak sie zrobi cieplej i bede widział...a co polecacie jaki dystan do tych felg...zawieszenie 1BE S line ori i nie chce zmieniać na inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zegarek23 napisał:

Witam

Tak ET jest 43 i właśnie myśle o dystansach ale jeszcze nie wiem jakie zrobie przymiarke jak sie zrobi cieplej i bede widział...a co polecacie jaki dystan do tych felg...zawieszenie 1BE S line ori i nie chce zmieniać na inne..

To się zastanów jakie masz zawieszenie 1BE czy 1BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skotmen napisał:

To się zastanów jakie masz zawieszenie 1BE czy 1BV

Mam 1 BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez Mam takie felgi co kupiłeś , 8J i opona 245/40

et mam 31 - jest idealnie :)

wyglad auta zmieniają jak najbardziej na +

 

 

Edytowane przez Damis16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...