Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej,a korek spustowy,wtryski.


Przemysław Jankowski

Rekomendowane odpowiedzi

witami jaki lejecie olej do swoich b8 3.0tdi? i czy co zmiane zmieniacie korek spustowy?? i chcialbym jeszcze zapytac jak sprawdzic wtryski vcdsem i jakie powinny miec wartosci. Prosze o wytłumaczenie jak dla zielonego z tymi wartosciami wtrysków,pozdrawiam .

 

olej jakie specyfikacje powinienec miec hmm? tylko olej w silniku zmieniacie? a co ile w skrzyni i w moscie? hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski wchodzisz w engine, adv.meas. i szukasz injection amount i po kolei do 6 cylindra klikasz. Wtryski wywalają błąd przy wartości +/-2,0, ale wtedy już jest agonia i może wypalić nawet dziurę w tłoku. Generalnie w ok. wartości -/+ 1 trzeba myśleć o wymianie. Im bliżej 0 tym wtryski są lepsze. Generalnie 0,4-0,8 są to dobre wtryski jak na używane, ale to też zależy od innych objawów, przerywanie, ciężkie odpalanie itd.  Można jeszcze sprawdzić bipy, ale już nie pamiętam dokładnie jak się nazywa ta pozycja.  

Oleje dobre: motul, liqui, amsoil, millers. 

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej temp silnika powinno sie sprawdzac wtryski?

sprawdzalem przy 60 stopniach to wygląda to tak:

 

1-    (-0,30)

2-   (+0,60)

3-  (-0,45)

4-  (+0,55)

5-  (-0,20)

6- (0,20)

 

tak wiec ujdzie? czy trzeba to sprawdzac przy max rozgrzanym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprawdza się na rozgrzanym silniku, chyba że są problemy np. z rozruchem na zimno, ale raczej nie zmieni się wiele w Twoim przypadku

Korekcje wyglądaja dobrze.

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na oko mam ori przebieg 190k czy juz szykowac powoli na wtryski? bo z tego co wyczytalem nasze wtryski wytrzymuja 200kk.Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne wytrzymują 150tk a inne 450tk. Ta generacja wtrysków jest trwalsza niż w pierwszych 3.0 tdi. Masz dobre korekcje, więc jak nie masz innych złych objawów to na co chcesz się szykować? Silnik też możesz zmienić, bo niektóre ok 200 tk też siadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego pytasz się czy co zmianę oleju wymienia się korek spustowy ? Pytam się ponieważ nigdy nie słyszałem o takim zabiegu no ale czego to producenci nie wymyślą żeby naciągnąć na kasę :P może trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak pytam bo mechanik mi powiedział ,ze w nich trzeba co zmiane zmieniac olej, tez wydaje mi sie ,ze to naciaganie,ale na 10 zł :)? nie mam pojecia dlatego pytam hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...