Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E w A4 B5


Marcin Brelak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kilka pytań odnośnie podłączenia RNS E w B5. Wczoraj kupiłem i podłączyłem na chwile żeby sprawdzić czy hula i zauważyłem ze nie gra tył.  I teraz pytanie czy potrzebuje jeszcze jakiejś przejściówki czy to kwestia zakodowania? I drugie pytanie auto jest poliftowe z cyfrowym zegarkiem. Czy muszę kupować adapter can żeby włączało się po zapłonie o podswietlalo przyciski? Dzięki z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema
Ja mam RNS-E w S4 B5. Mam system BOSE i gra normalnie. Musisz kupić adapter na allegro. A co do FIS to kodowanie licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat już jest stary ale tak na przyszłość. Podłączenie RNS-E w poliftowej B5 nie wymaga żadnych adapterów. Z licznika (pełny fis + zegarek cyfrowy) wyprowadza się cany L i H które idą do radia i to jest wszystko. Jeżeli chodzi o głośniki, to jest kwestia kodowania w samym radiu. Przy założeniu RNS-E trzeba pamiętać też o zmianie kodowania w liczniku (kanał 62). Aby licznik komunikował się z radiem, czyli wyświetlał RDS musi być soft co najmniej D12 i nie chodzi tu o wgranie tej wersji ale o wersje podstawową. Do podłączenia RNS-E potrzebny jest tylko stały +, masa, k-line i podłączenie głośników. Dodatkowo można też podłączyć GALA do V-signal ale wtedy trzeba zmienić kodowanie w radiu. Ja miałem oryginalna kostkę od RNS-e z kawałkiem kabli więc po prostu całość zlutowałem z instalacja auta nie bawiąc się w żadne przejściówki. Kierownica multifunkcyjna i moduł BT współpracują bez żadnych problemów i wszystko idzie po can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rns-e led i tam nie mam kodowania pod a6 b5 jak da sie zrobic w normalnym rns-e, tzn.nie przyjmuje kodowania,

w liczniku są zmienione wartości, radio nie odczytuje tego typu cana co było w starym modelu. Da się to jakoś ogarnąć?

Edytowane przez ORZE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie wkleić linka lub fotke jakiego adaptera potrzebuję do poliftowej B5 z Bose i pełnym fisem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

czy macie tak, że jak RNS se włączy to na FIS jest >W< no DVD-Navi czy coś takiego. Naciskam reset na manetce FISa, wyświetlacz gaśnie, naciskam jeszcze raz pojawia się nazwa radia czy utworu, temperatura, spalanie - po prostu działa normalnie.

Edytowane przez karol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to jakiś związek z rns-e, że nie mogę skasować licznika kilometrów dziennych?  Ogólny licznik km nabija mi kilometry a dzienny nie reaguje, ani go skasować ani nie dodaje drogi. 

Mam wsad D12 ale nie daje rady zakodować. Zresztą jaką wartość tam wpisać?

Teraz jest soft coding 00040

Edytowane przez karol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns-e raczej nie ma nic wspólnego z przebiegiem, a odp. na twoje poprzednie pytanie to na fisie masz >W<, bo jak wyznaczysz trase w navigacji to na fisie w tedy wyświetlają się strzałki, a gdy nie masz trasy zaplanowanej to wyswietlają się tylko kierunki geograficzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś mechanicznie z tym przyciskiem mogło sie stać, albo kodowanie   ? dzięki za odpowiedź, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...