Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerka dla początkującego


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co byście polecili do zaczęcia przygody z polerowaniem ? :) Myślałem o Krauss DB5800S, jest to polerka z DA, co niby jest dobre na początek, aby nie narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA na początek jak najbardziej. Tylko jak będziesz chciał zrobić możliwie pełną korektę to musisz uzbroić się w cierpliwość bo czasowo zejdzie dłuuuugo. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 15:05, A4CCH napisał:

Witam, co byście polecili do zaczęcia przygody z polerowaniem ? :) Myślałem o Krauss DB5800S, jest to polerka z DA, co niby jest dobre na początek, aby nie narobić szkód.

DA nie da się raczej narobić szkód :wink: więc o tym się nie przejmuj myślę, że jak na pierwszą maszynę to na pewno wybierz DA bo przyda Ci się do jakiś one stepów czy nakładania cleanera czy past finishowych. Jeżeli masz twardy lakier i głębokie rysy to niestety DA nie da rady. Krauss to dobry wybór,  dobry stosunek ceny do jakości (za chwilę będzie także dostępny u nas w sklepie).

Edytowane przez Bestseller.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od polerki K2, rotacja marketowa koszt ok 250zl. Jestem z niej bardzo zadowolony, i myślę ze jezeli ktos robi polerke z głową i z jakąś odrobina wiedzy na ten temat to nie ma szans narobić szkód. Ja zaczynałem od rotacji i nie zdarzyło mi się jeszcze cos przypalic czy przetrzec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zaczynałem od jakiejś rotacji z allegro z regulacją obrotów, dopiero potem przeszedłem na DA i powiem szczerze, że jeśli ktoś nie miał styczności z tego typu sprzętami, to lepiej od razu zacząć od DA, mniej stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup pasty 3M zielony korek żółty oraz niebieski do każdego rodzaju odpowiednia gąbka żeby było łatwiej 3M ma dobrane gąbki kolorystycznie tj niebieski korek-nie ieska gąbka tak samo ściereczki z mikrofibry po każdej pascie przecierasz element i wyjdzie lala piękna głębia od kad jestem lakiernikiem 6 lat robie tak za każdym razem jest lakier jak nowo nałożony :naughty: a wszelkie rysy musisz usunąć papierem wodnym 2000 2500 i 3000 chyba że są naprawdę grubsze wiec można i 1500 ale trzeba uważać żeby nie przetrzeć lakieru jak chcesz jeszcze jakieś konkretne wskazówki wal śmiało :wink:

A i zapomniałem dodać że najpierw jedziesz zieloną potem żółta i na koniec niebieska możesz też jeszcze dołożyć jakiś dobry wosk np.

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 23:07, buczek136 napisał:

Kup pasty 3M zielony korek żółty oraz niebieski do każdego rodzaju odpowiednia gąbka żeby było łatwiej 3M ma dobrane gąbki kolorystycznie tj niebieski korek-nie ieska gąbka tak samo ściereczki z mikrofibry po każdej pascie przecierasz element i wyjdzie lala piękna głębia od kad jestem lakiernikiem 6 lat robie tak za każdym razem jest lakier jak nowo nałożony :naughty: a wszelkie rysy musisz usunąć papierem wodnym 2000 2500 i 3000 chyba że są naprawdę grubsze wiec można i 1500 ale trzeba uważać żeby nie przetrzeć lakieru jak chcesz jeszcze jakieś konkretne wskazówki wal śmiało :wink:

A i zapomniałem dodać że najpierw jedziesz zieloną potem żółta i na koniec niebieska możesz też jeszcze dołożyć jakiś dobry wosk np.

A do tego wszystkiego jest jakiś finiszer czy te trzy kroki to cały zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ,miałem fundusz do 200zl więc kupiłem polerke kraft&delle , jakiej firmy polecacie gąbki? A pasty firmy menzerna polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Flexipads. Pasty menzerna tak albo osobiście Kocha H8 + M2. Niepylące i niegranulkujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerny nie polecam na pierwsze szlify, pylą fest.

Zastanów sie nad rotacją krauss p7 tylko tu już trzeba uważac. I nie jest tak bezpiecznie jak z da ale i efekty lepsze w krotszym czasie można osiągnąć.

Zawartość dodana 1 minute later
Dnia 23.02.2017 o 23:07, buczek136 napisał:

 a wszelkie rysy musisz usunąć papierem wodnym 2000 2500 i 3000 chyba że są naprawdę grubsze wiec można i 1500 ale trzeba uważać żeby nie przetrzeć lakieru jak chcesz jeszcze jakieś konkretne wskazówki wal śmiało :wink:

Tak na dzieńdobry wet sanding? Z początku będzie walczył żeby w ogóle okiełznać maszyne. Szczególnie jeśli wybierze rotacje.  A co dopiero wyciągąć lakier po papierze...

Ode mnie rada aby uważac na elementy z tworzywa sztucznego, zderzaki, listwy itd. O wiele szybciej łapią temp niż blacha i łatwo o przypalenie lakieru. 

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas działam na rotacji, nigdy nie przypaliłem lakieru ani lamp, odrobina wiedzy, zdrowy rozsądek i będzie ok. Tu one step, który robiłem dziś na moim aucie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta zeby nie tworzyc nowego tematu.

 

Koledzy w moje rece wpadl taki o to zestaw bestcraft ec531. co myslicie?  Dodam ze to moja 1 polerka

IMG_20180610_121611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...