Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie turbo, olej w wydechu


Seleniks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent a4 b6 2001r. 1.9 tdi 130KM. Mechanik stwierdził pocenie się turbiny w dolocie i zlecił regeneracje turbo. Regeneracja zrobiona była u Turbo Bogdana w Mielcu, wymienione koło kompresji plus uszczelnienia turbiny i bez wiekszych luzow. Po założeniu turbiny do samochodu objawą była choroba wsieklego diesla, auto samo wkrecalo sie na obroty plus z wydechu wylatywal olej. Turbina zostala odeslana do sprawdzenia ponownego, zaklad nie stwierdzil zadnych uszkodzen badz zaniedban przy regeneracji i w tym czasie przyslali druga inna po regeneracji. Po zalozeniu nie i jezdzie probnej wszystko wskazywalo na to ze jest tak jak byc powinno. Samochód przejechał ok 100km i zaswiecila sie kontrolka od oleju. Po chwilowym postoju i sprawdzeniu poziomu bagnet byl suchy. Weszło 1.5 L oleju i z okolic wydechu zaczal leciec znowu olej.

Co moze byc tego przyczyna? Dwie sprezarki wadliwie naprawione czy zwrocic uwage na cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel w passacie 1.9tdi 130 robiła regeneracje turbo, po załozeniu zregenerowanej, chmura dymu za autem,poszła na gwaracje, wysłai inna i znów to samo, oddali mu kase i turbo, kolejna regeneracje robił w innym zakąłdzie i chodzi pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też byc wina odmy, odma może puszczac olej i idzie w turbo i do wydechu, ja u siebie własnie testuje odme bo też oleju ubywa, ale nie aż w takich ilościach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 17:31, zelek2012 napisał:

Może też byc wina odmy, odma może puszczac olej i idzie w turbo i do wydechu, ja u siebie własnie testuje odme bo też oleju ubywa, ale nie aż w takich ilościach. 

 

Jeśli separator jest uszkodzony i puszcza olej z odmy, to olej ten znajdowałby się w dolocie a nie w wydechu. Jeśli olej jest w wydechu to świadczyłoby o tym że obydwie sprężarki były uszkodzone lub jest niedrożność przewodu odprowadzającego olej ze sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, romand24 napisał:

Jeśli separator jest uszkodzony i puszcza olej z odmy, to olej ten znajdowałby się w dolocie a nie w wydechu. Jeśli olej jest w wydechu to świadczyłoby o tym że obydwie sprężarki były uszkodzone lub jest niedrożność przewodu odprowadzającego olej ze sprężarki.

A powiedz mi jezeli odma puszcza to auto bedzie kopcić na czarno przy dodawaniu gazu i bedzie śmierdziało z tłumika? bo ja mam takie objawy, oleju ubywa i tak włąsnie zacząłem kombinowac z odmą, czy to bardziej inna przyczyna moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zelek2012 napisał:

A powiedz mi jezeli odma puszcza to auto bedzie kopcić na czarno przy dodawaniu gazu i bedzie śmierdziało z tłumika? bo ja mam takie objawy, oleju ubywa i tak włąsnie zacząłem kombinowac z odmą, czy to bardziej inna przyczyna moze być?

Jeśli dymi Ci na czarno to raczej nieszczelność układu dolotowego i nie spala Ci całkowicie dawki paliwa stąd czarny dym (za mało powietrza względem paliwa). Sprawdź wszystkie węże idące od turbosprężarki kończąc na zaworze EGR, być może gdzieś występuje nieszczelność i powietrze ucieka z układu doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, romand24 napisał:

Jeśli dymi Ci na czarno to raczej nieszczelność układu dolotowego i nie spala Ci całkowicie dawki paliwa stąd czarny dym (za mało powietrza względem paliwa). Sprawdź wszystkie węże idące od turbosprężarki kończąc na zaworze EGR, być może gdzieś występuje nieszczelność i powietrze ucieka z układu doładowania.

ok dzięki wielkie, przepatrze sobie wszystkie weże, a własnie podczas przyspieszania słychac delikatne syczenie, także być może jest jakas delikatna dziurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...