Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b7 1,8t podczas odpalania na zimnym dziwny dzięk


Daro0919

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

mam taki problem z moim audi a4 b7 1,8t. Po przestaniu całej nocy w zimnie AUDI podczas odpalania wydaje przez 2s dziwny dzwięk takie trrr. wiecie co to moze być? miał ktos takie objawy https://www.youtube.com/watch?v=vYfVTQS1I6s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć ori te odgłosy sa tylko rano i pierwsze odpalenie bo potem juz ich nie ma

Edytowane przez Daro0919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyść smok olejowy .do tego zmień olej na rzadszy ,ten dzwięk to po prostu góra silnika chodzi chwile na sucho zanim dopłynie olej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, większość 1.8T tak ma. Mam i ja :)

Oczywiście im będzie cieplej tym mniejsze prawdopodobieństwo, ze ten dźwięk się pojawi.

W lato oczywiście tego nie ma, zimą jest.

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest po remoncie pompa oleju jest nowa napinacz jest nowy ok 700zl.  mam audi a3 z silnikiem 1,8 bez turba i tego nie ma. czytałem gdzies ze akumulator słaby albo rozrusznik sie konczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

ostatnio przeglądnąłem odmy które się znajdują z lewej strony głowicy i tez z tyłu. te odmy były zatkane dziwna mazia żółta wręcz zamarznięte. wyczyściłem je z tej mazi i będę testował teraz auto. dziś rano odpaliłem auto i już nie było dziwnych dźwięków. zobaczę jutro. jeśli to to pomogło dam znać Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od strony napinacza z łańcuchem dochodzą te dźwięki. Do 3 sekund trwania nie ma się czym przejmować. Po takim postoju olej gęstnieje i to jest przyczyną takich specyficznych dźwięków.  Gorzej jakby się to objawiało na ciepłym. Wtedy przyczyną może być: napinacz, wyciągnięty łańcuch, gorszy olej, pompa oleju, zapchany smok, zapchane sito w napinaczu.

Zawsze można zrobić logi aby sprawdzić jak rozrząd jest ustawiony i jak pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję tylko że jak skończą  się mrozy to przestanie ten dźwięk z rana mnie irytować i denerwować. Miała być niezawodna jednostka a tu ja przynajmniej miałem dużo problemów z tym silnikiem.  Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk łańcuszka trącego o pokrywę zanim napinacz dostanie ciśnienie. Trwa to trochę za długo, bo u mnie jest to co najmniej 2x krócej. Pocieszę Cię, że u mnie jak i u rodziców w A4 takie terkotanie występowało również latem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze tak ciężko odpala tak jak by nie mógł  się wkręcić  na wysokie obroty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" napinacz jest nowy ok 700zl ". ori kosztuje ok 2tys zl.

jak dla mnie ten dzwiek trwa zdecydowanie za dlugo, u mnie jest 3x ciszej. sprawdz cisnienei oleju bo to fhoooj ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3s to norma, a przynajmniej nic nadzwyczajnego czym należałoby się przejmować.

za 700 kupiles zamiennik wątpliwej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxgear za 420zł po 1,5 roku jest bezszelestny w porównaniu do tego :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy źle ustawiony gaz może być przyczyną albo rozrząd źle ustawiony? Ost też zauważyłem że gdy nie odpalam na strzała tylko przekręcam  2 razy bez zapłonu to poprostu nie ma tego dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Daro0919 napisał:

A czy źle ustawiony gaz może być przyczyną albo rozrząd źle ustawiony? Ost też zauważyłem że gdy nie odpalam na strzała tylko przekręcam  2 razy bez zapłonu to poprostu nie ma tego dźwięku. 

Nie ma terkotania, bo nabijesz już wstępnie układ olejem. Gaz nie ma nic do tego, a przestawiony rozrząd to ewentualnie może mieć powiązanie z cięzkim odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...