Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b7 1,8t podczas odpalania na zimnym dziwny dzięk


Daro0919

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem że może wtryski są złe ale kupiłem wtryski na podmianke  i nic lepiej troszkę palił na benzynie ale po jeździe  na gazie ciężko mu wskoczyć na takie obroty wysokie przy stracie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu tak w ciemno wymieniac podzespoły. Są jakieś inne objawy podczas jazdy na PB? Zrób logi to może prędzej się coś wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze są inne bo ciężko  mu wskoczyć na obroty ale nie  ma tego dźwięku.  I po wymianie wtryskow lepiej auto się zachowuje. A gdy pojadę  na LPG i wylacze go na LPG to jest dźwięk i dalej ciężko pali. Czytałem że niektórzy wymienili łańcuchy i nich to nie dało dlatego tak szukam czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że auto podczas odpalania na zimnym  nie wskakuje na wyższe obroty za drugim razem  wskakuje na obroty wyższe i odwrotnie. Macie jakieś pomysły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie paliwa może pompka już niedomaga. A jak pojeździsz tylko na benzynie to objawy są takie same przy odpalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżdżę teraz na benzynie i niby mi pali normalnie nie ma tego trrr. Znalazłem na forach że elektro zawór może puszczać gaz gdzieś do wlotu powietrza i nie ma prawa palić auto dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranne zagrzechotanie lancuchem jest normalne ale tutaj stanowczo za długo, napinacz lichy, łancuch rozciagnety albo zapchany smok olejowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżdżę teraz na benzynie i niby mi pali normalnie nie ma tego trrr. Znalazłem na forach że elektro zawór może puszczać gaz gdzieś do wlotu powietrza i nie ma prawa palić auto dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 22:10, Daro0919 napisał:

ponoć ori te odgłosy sa tylko rano i pierwsze odpalenie bo potem juz ich nie ma

za 700 pln to nie ORI. Wymień jeszcze zawór zwrotny olejowy przy filtrze oleju.

Dnia 12.02.2017 o 23:13, kaman5151 napisał:

Do 3 sekund trwania nie ma się czym przejmować. 

Zawsze można zrobić logi aby sprawdzić jak rozrząd jest ustawiony i jak pracuje.

Do 3 sek... nie jest OK! może 1/4 sekundy jest ok... ten dźwięk to tarcie łańcucha o głowicę do momentu az napinacz poprzez ciśnienie go napnie. A tarcie codziennie po 2-3sek to pewność opiłków w oleju i inne jaja... Ale z logami masz rację. Dawaj tu logi kanłów 060 090 093. Sprawdzimy. Zrób test systemu na kanale 094 (adaptacja) i powiedz nam czy wyświetla komunikat "system ok"... 

Jeżeli faktycznie kolega wymienił już pompe, olej łańcuch i napinacz to może jest źle złożony. Proszę o logi i test systemu. Opis znajdziesz na forum... wpisz test kanału 094.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja znowu z tym problemem bo przez 2 dni po jeździe tylko na benzynie nie miałem tego problemu trr ale dziś odpaliłem po dniu stania i dalej było to samo.  Ale też nie słyszałem zeby się pompa od paliwa zalaczyla. A dwa wyczytałem na forum że może rozrzad jest przestawiny.? Niby ktoś tam pisze ze jest tego problemu na forach ale ja nie widzę tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam to trrr przy opalaniu tylko i wyłącznie na zagrzanym silniku (min 10 minut jazdy) i odpaleniu po godzinie stania samochodu, do ok 45min jak odpale to tego nie ma co się Panowie dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mierzylem właśnie ciśnienie i na mocno rozgrzanym silniku na jałowym mam 1.5bara, przy 2 tys obr 3.6bara i przy 3.5tys obr 4 bary, maksymalnie dochodziło do 4,3bara na najwyższych obrotach, więc jest ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...