Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kręci ale nie odpala.


SMS

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z moim asn 3.0v6 . Mianowicie taki że przy próbie odpalenia kręci a pompa nie podaje paliwa. Po przekreceniu kluczyka świeci się kontrolki ABS i ESP. Próbowałem podłączyć kompa ale się z nim nie łączy. Pompa sprawdzona i działa ( sprawdzałem ją podpinajac pod aku). Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na lpg w trybie awaryjnym zapali?

Miałem podobnie i okazało się że pompka nie działała. Słychać że podaje paliwo po przekręceniu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LPG też nie pali. Pompa nie podaje ale sprawdzałem ją po podpięciu na krótko do aku i działa. 

Mam też drugą pompę i zamiana nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze bezpieczniki od pompy i sterowania silnika, może tam coś jest.

Ale skoro nie słychać żeby pompa podawała paliwo to coś ją blokuje widocznie.

Wydziergane z Mi 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik pompy sprawdzony i nic nie dało. Nawet jak podpiolem do aku bezpośrednio to jak pozostałe do silnika też nie odpalił. Ciekawi mnie też brak połączenia ecu z kompem. 

Od sterowania silnika który bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o bezpiecznik nr 32 lub 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne pomysły macie?

Przekaznik pompy nie zawiera tak jakby prądu nie dostawał. Jak go zewre to pompa chodzi a samochód dalej nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem teraz podobnie w te największe mrozy akurat, auto stało 3 tygodnie nie zapalilo co się okrecilem i wymiana filtra paliwa i nic. Okazało się że czujnik temp płynu padł. Po podpieciu do kompa pokazywał afrykańskie temperatury więc podawał uboga mieszankę i bez ssania bo po co skoro gorąco ;-). Po wymianie nie to auto po nocy przy -20 na dyk odpalal. Tak piszę może komuś się przyda że taka malutka glupotka potrafi tak nerwy zepsuć.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź plastikowa obudowę ECU w podszybiu. Miałem taki sam problem i okazało się, że przekaźniki miałem zalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa sprawdzona, wszystkie przekaźniki i bezpieczniki. Czujnika nie sprawdziłem. Myślisz że to może być? I wtedy pompa by nie pracowała?

Na bezpiecznikach od pompy i Creek nie ma prądu.

Cewek miało być

Samochód już u elektromechanika. Przy próbie połączenia z ecu nie dało się. Pierwsza diagnoza to sterowniki ecu.

Problem rozwiązany, winowajca był ten Przekaznik. Potrzebuje go kupić, nie ma ktoś?

IMG_20170202_182913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym serwisie aukcyjnym masz pełno. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa sprawdzona, wszystkie przekaźniki i bezpieczniki. Czujnika nie sprawdziłem. Myślisz że to może być? I wtedy pompa by nie pracowała?
Na bezpiecznikach od pompy i Creek nie ma prądu.
Cewek miało być
Samochód już u elektromechanika. Przy próbie połączenia z ecu nie dało się. Pierwsza diagnoza to sterowniki ecu.
Problem rozwiązany, winowajca był ten Przekaznik. Potrzebuje go kupić, nie ma ktoś?
IMG_20170202_182913.jpg


A nie mówiłem, że to będzie przekaźnik? Jedz na szrot u siebie i kupisz. Jak nie to internet lub ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso podobno 240.  Ale winny był poza przekaznikiem głupi gazownik który poprzecinal kable idące do ecu i nie zlutowal tylko poskrecal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy który bezpiecznik odpowiada za pompe paliwa?

 

mam do odpalenia silnik 3.0 asn w a4 b6 który jest uszkodzony lewym błotnikiem ale sam silnik nie ruszony. Niestety silnik nie odpala, kręci, kręci ale nie chce zaskoczyć

 

może ktoś ma jakieś pomysły? samochód stał po wypadku prawie rok czasu 

 

jeszcze co zauważyłem to ze czasami przy nawet nie przekręconym kluczyku, ale przy podpiętym AKU, potrafią sie same załączyć wentylatory na chłodnicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...