Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapchana odma


bonczek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Borykam się z problemem zapchanej odmy, gdyż wyrzuca mi olej przez bagnet, jakiś miesiąc temu czyściłem cały układ i było ok a dzisiaj znowu pod maską wszystko od oleju i auto kopci, od czego po tak krótkim czasie mogła się znowu zapchać odma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich odcinkach najczęściej używasz auto? Czy odma zapycha się też w okresie letnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co tylko trasa praca - dom około 20km w dwie strony plus po mieście co dwa - trzy dni jakieś 10km i raz na dwa miesiące trasa - około 200km.. No latem nie miałem tego problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że zamarza Ci po prostu...

robisz za krótkie trasy 

Edytowane przez Osiollekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak czyściłem ją ten miesiąc temu to w tych wszystkich rurkach było pełno takiej żółtej mazi.. A można po prostu inną rurkę zastosować która wychodzi z bloku silnika? Bo ta oryginalna to jest taka wąska że ona w każdej chwili będzie się zapychać pewnie:/

Na dodatek auto kopci i smród straszy z rury wydechowej to normalne jak odma zapchana?

Mogę zrobić zdjęcie jak wygląda pod maską.

Edytowane przez bonczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta maź, którą usuwałeś z odmy to mieszanina wody (kondensat z wnętrza bloku) i oleju silnikowego. Przy temperaturach poniżej 0st woda w tej mazi po prostu zamarza, przez co robi się dużo gęstsza jak nie ciałem stałym. W czasie pracy silnika jak jest zamarzniętą ta maź w odmie, następuje nie odpowietrzenie bloku, przez co w bloku powstaje podwyższone ciśnienie i wywala olej wszelkimi możliwymi ujściami, albo nawet ja u Ciebie uszkodzenie najdelikatniejszego elementu w tym przypadku odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ostatnio zamarzła odma i wywyaliło ze 300 ml oleju bagnetem. 

powie ktoś w którym miejscu najbardziej lubi zamarzać?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tą odmę zastąpić czymś innym? Wiem że jest w odmie kolanko gdzie prześwit jest na mały palec więc to pewnie tam sie gów.. zapycha.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejda mrozy to zobacze co tam w niej sie nazbierałą. a jak narazie to nie jeżdze audi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale patrząc na mój przypadek, trzy tygodnie wszystko wyczyszczone i skąd nagle się to nazbierało przez tak krótki czas? Byłem raz w trasie około 600km w tym czasie wiec ten syf dalej się zbiera to musi być czegoś wina?

A jest możliwość zastosowania jakiegoś separatora odmy jak w B6 albo czegoś innego?

Edytowane przez bonczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, w Grudniu miałem zamarzniętą odmę, odmroziłem wyczyściłem i było ok to kolejnych większych mrozów u mnie -10 w nocy.  Wali olej na turbo od strony spływu. Wyciągam odmę koło filtra pow. w środku kawa z mlekiem zamarznięta, i kawałek tej gumy co łączy się z metalową rurką w środku zamarznięta. Może to efekt jazdy na LPG ? sam już nie wiem zaczyna mnie to strasznie irytować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możliwe że odma się zapycha bo źle spełnia swoją rolę separator który na rysunku jest pod numerem 6?

inline.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec u mnie np wszystko wymienialem rok temu czesci z aso i nadal zamarza ... wymienialem wszystko od 1 do 11 z wykresu a reszta czyszczona byla

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do znajomego mechanika, stwierdził że po prostu odma jest zbyt wąska i ma na to patent że powiększy otwór i przeczyści.. dam znać czy dalej będzie się to działo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak bedziesz znal wiecej szczegolow co dokladnie chce powiekszyc i jaki bedzie final

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samej odmy, ona na niczym sie nie trzyma ? jest tylko ten klips ktory ja dociska? bo nie zaskakuje on w zadne rowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym elemencie dokładnie mówisz ? patrz foto wyżej.

rafal9119 - skąd taka decyzja ? jakaś zmiana w pracy ? masz problemy z zamarzającą odmą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...