Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o wycenę kosztów naprawy Audi A4 B5 2001r


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio pod firmą kolega cofając uszkodził mi prawe drzwi przód i tył:

1.jpg

 

2.jpg

Tył jest ewidentnie do wymiany

Ile mogą wynieść koszty naprawy w normalnym warsztacie / lakierni ?

Myślałem nad oddaniem do Autoryzowanego Salony Audi ale to chyba mija się z celem

 

Bardzo proszę o pomoc :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie drzwi do wymiany. Jeśli ubezpieczyciel poprawnie wyliczy (w co wątpię), to będzie szkoda na jakieś 7 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hak64 napisał:

Jedne i drugie drzwi do wymiany. Jeśli ubezpieczyciel poprawnie wyliczy (w co wątpię), to będzie szkoda na jakieś 7 tyś.

Dostałem kosztorys w którym wyceniono mi , że zarówno tylne jak i przednie drzwi są do zrobienia (mimo, że ich rzeczoznawca zaliczył tylne drzwi do wymiany). Określono odszkodowanie na kwotę 1690PLN brutto:/

Oczywiście od razu mailowo się odwołałem.

Co powinienem zrobić aby wypłacili mi uczciwą kwotę? Czy może lepiej naprawić bezgotówkowo w Autoryzowanym Salonie Audi ?

 

 

 

Edytowane przez mBrother1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mBrother1989 napisał:

Oczywiście od razu mailowo się odwołałem.

Najpierw piszesz, a potem pytasz? Odwołanie powinno zawierać stosowne uzasadnienie. Takim uzasadnieniem było by oświadczenie fachowca (właściciel warsztatu, rzeczoznawca z ASO, lub inny), że uszkodzenia drzwi kwalifikują je do wymiany, gdyż umiejscowienie i wielkość wgnieceń uniemożliwia ich naprawę. 

Masz klika możliwości.

- zlecenie naprawy w ASO,

- zlecenie ASO sporządzenie rzetelnego kosztorysu naprawy, a sama naprawę zlecić zaufanemu warsztatowi,

- zlecić sporządzenie kosztorysu niezależnemu rzeczoznawcy i wysłać go ubezpieczycielowi wraz z wezwaniem do zapłaty.

To ostatnie jest korzystne raczej przy większych szkodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak gdzie wyliczyles szkoda na 7tys skoro wartość rynkowa tej audi będzie z ok 7-8tysi. W tym przypadku by była szkoda calkowita. Mysle ze odwolac się można zas 1700zl nie jest zla  wycena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel wyliczył szkodę kwalifikując drzwi tylko do naprawy. W rzeczywistości powinny być wymienione (technologia napraw nie przewiduje szpachlowania takich elementów). Jeśli zatem policzyć koszt zakupu nowych drzwi, plus listwy, doliczyć lakierowanie elementów wymienionych i cieniowanie sąsiadujących (oba błotniki), to wyjdzie jak wyliczyłem.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kwocie jestem w stanie się zmieścić z naprawą samochodu na używanych częściach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mBrother1989 napisał:

W jakiej kwocie jestem w stanie się zmieścić z naprawą samochodu na używanych częściach?

Z wymianą obu drzwi w 3 tyś się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hak64 napisał:

Z wymianą obu drzwi w 3 tyś się zmieścisz.

Aż tyle ?

Cena używanych drzwi to koszt około 200-300PLN za 1szt + montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to chcesz zrobić w stodole z użyciem farby w sprayu, to może wyjdzie 1 tyś, ale weź pod uwagę, że przy ewentualnej następnej kolizji, rzeczoznawca, po stwierdzeniu "wcześniejszych niefachowych napraw" obniży wartość auta lub samej szkody. To co zaoszczędzisz w tej chwili na naprawie, stracisz później przy odsprzedaży auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę samochód oddawał do Autoryzowanego Serwisu Audi

Nie ma sensu przepychać się z Ubezpieczycielem - samochód musi być zrobiony perfekcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij mi kosztorys to wyliczę Ci dokładnie co jest zaniżone, a jest na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał propozycję ugody do ubezpieczalni, żeby dali tylne drzwi do wymiany i wtedy na resztę się zgadzasz.

A poza tym to moim zdaniem za te 1600 co Ci już wyliczyli to da się to dobrze zrobić kupując używane drzwi pod warunkiem, że nie powiesz u lakiernika, że to z OC robisz. Jak powiesz to cena jest od razu dwa razy wyższa.

A w ASO przy jednych i drugich drzwi to całka wyjdzie.

Edytowane przez hubipl9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sytuację.

Inny kierowca zmieniał pas i przetarł mi cały prawy bok. Drzwi przód wygięte tak że był problem z otwarciem, tył ryśnięty i wgniecony.

Drzwi zakwalifikowane do wymiany - 1500 zł z ASO za sztukę.

naprawę spokojnie zrobisz za ok 1000 zł. Drzwi używki 2 x 200 zł w całkiem przyzwoitym stanie (jak Ci się trafi to możesz będą z demontażu w ori kolorze)+ malowanie 200-250 zł za sztukę. Max 100-200(max) zł za przełożenie obu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cobiiv napisał:

naprawę spokojnie zrobisz za ok

Tak, zrobi. Nie zmienia to jednak faktu, że obowiązkiem ubezpieczyciela jest rzetelne wyliczenie szkody. Tu mały fragmencik z orzeczenia sądu:  "ubezpieczyciel, w ramach umowy o odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu, powinien ustalić odszkodowanie w kwocie, która zapewnia przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia, wyrządzającego szkodę jako całości. Poszkodowanemu przysługuje zarówno prawo do korzystania z samochodu zastępczego, zwrotu poniesionych kosztów holowania i zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu, jak i pełnej kwoty kosztów naprawy ustalonej według cen części oryginalnych, pochodzących bezpośrednio od producenta pojazdu, niezależnie od wieku pojazdu, stanu jego wyeksploatowania i faktu, że w obrocie dostępne są również tzw. części alternatywne, a więc najprościej mówiąc - części zamienne nie będące częściami oryginalnymi. Dzięki naprawie dokonanej z wykorzystaniem części oryginalnych stan samochodu jest - pod względem technicznym, użytkowym, trwałości i estetyki - najbardziej zbliżony do jego stanu sprzed kolizji, co odpowiada zasadzie pełnej restytucji (pełnego odszkodowania)"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołałem się od pierwszej decyzji i po 2 dniach czekania przyznali mi 3200 PLN.

Ja jednak wybrałem bezgotówkową likwidację szkody i oddać samochód do Autoryzowanego Serwisu Audi

Narazie czekam na telefon od serwisu kiedy mam przyjechać

Osobiście nie zależy mi na tym, aby na tym zarobić - samochód MUSI zostać doprowadzony do stanu z przed zdarzenia, więc myślę że oddanie do ASO mojej Audiczki to było najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mBrother1989 napisał:

Odwołałem się od pierwszej decyzji i po 2 dniach czekania przyznali mi 3200 PLN.

Ja jednak wybrałem bezgotówkową likwidację szkody i oddać samochód do Autoryzowanego Serwisu Audi

Narazie czekam na telefon od serwisu kiedy mam przyjechać

Osobiście nie zależy mi na tym, aby na tym zarobić - samochód MUSI zostać doprowadzony do stanu z przed zdarzenia, więc myślę że oddanie do ASO mojej Audiczki to było najlepsze rozwiązanie.

 

Kolego wczoraj oglądałem znajomego E46, które oddał do ASO na tak prostą czynność jak naprawa błotnika przedniego, jego lakierowanie  oraz lakierowanie zderzaka i wymiana listewki pod lampą. Wydawałoby się, że prosta czynność, auto trzymali ponad 2 tyg no ale wyszła żenada biorąc pod uwagę, że robiło do ASO. Źle mu poskładali, nadkole nieprawidłowo założone, różnica lakieru, przepolerowali tylko błotnik, brak przejścia - jak jest umyty to jest różnica mocna w stosunku do pozostalych elementow.. I za to skasowali 4 klocki. Ludzie myślą, że jak ASO to odbiorą auto jak z fabryki - nic bardziej mylnego. Jak CI dali 3200 to załatw drzwi za 200/300 od sztuki i oddaj do naprawdę dobrego, polecanego zakładu, który nie odwali popeliny. U mnie koło Bydgoszczy jest taki zakład, biorą około 600-800 zł od elementu ale jest fabryka :) Zastanawiałem się z początku skąd on ma te ceny i tyle klientów, ale już wiem.  Jeżeli ludzią nawet ASO nie potrafi zrobić porządnie auta to oddadzą do takiego zakładu i mają gwarancję zadowolenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz dwie wgnioty na drzwiach. Po ch*j oddawać to do Aso? Drzwi każdy łeb w garażu wymieni. Za dużo masz pieniędzy? To Twoja kasa. Za resztę byś na wakacje pojechał. Przecież te auto ma 15 lat. Oddawanie go do ASO jest głupotą.

Edytowane przez PatrickU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PatrickU napisał:

Przecież masz dwie wgnioty na drzwiach. Po ch*j oddawać to do Aso? Drzwi każdy łeb w garażu wymieni. Za dużo masz pieniędzy? To Twoja kasa. Za resztę byś na wakacje pojechał. Przecież te auto ma 15 lat. Oddawanie go do ASO jest głupotą.

No to jest 2 sprawa :D To nie auto warte 100 koła tylko 16 letni dieselek, którego można zrobić porządnie we własnym zakresie za 1000zł i resztę odłożyć. Wiem, że dla niektórych takie auto to spełnienie marzeń ale warto posłuchać innych i popatrzeć z innej perspektywy :) 

 

Carrera o jakim użeraniu mówisz ??? Autor wątku mówił, że przyznali mu 3200zł chyba nie stwierdzisz, że za 2 wgnioty w 16 letnim audi to mało ??

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...