Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje z 2-latkiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

wielkimi krokami zbliża się czas urlopów, powoli chcę zaplanować wakacje dla mojej rodzinki. Czy ktoś z was może polecić mi jakieś miejsce za granicą (podróż tylko samolotem) ?  I o czym powinienem wiedzieć wybierając się na wczasy z dwuletnim dzieckiem? jakieś rabaty? promocje? problemy?

czekam na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamillo5 napisał:

Koledzy,

wielkimi krokami zbliża się czas urlopów, powoli chcę zaplanować wakacje dla mojej rodzinki. Czy ktoś z was może polecić mi jakieś miejsce za granicą (podróż tylko samolotem) ?  I o czym powinienem wiedzieć wybierając się na wczasy z dwuletnim dzieckiem? jakieś rabaty? promocje? problemy?

czekam na podpowiedzi.

Byłem w maju na Korfu - polecono nam tą wyspę ze względu na idealne warunki dla dzieci ( wilgotność, temperatura ) Sentido Apollo Pallace polecam.. córa się wybawiła w basenach itp ;)

A oczym pamiętać.. , że jeśli do powrotu dziecko nie osiągnie 2 lat masz tak na prawdę za nie pare zł do zapłaty i siedzi u rodziców na kolanach w samolocie... u nas w podrózy tablet dał rade było bez wojny :) Nasz urlop był bez żadnych problemów , sensacji żołądkowych i innych przykrych rzeczy... :)  Jak masz jakieś jeszcze pytania to wal

Edytowane przez talib1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn w marcu będzie kończył 2 lata, tak więc cenowo jak za dorosłego?w hotelu jakies powody do narzekań? jak daleko do plazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kamillo5 napisał:

syn w marcu będzie kończył 2 lata, tak więc cenowo jak za dorosłego?w hotelu jakies powody do narzekań? jak daleko do plazy?

tak , wtedy już płaci się prawie jak za osobę dorosłą 

Plaża z 100 m ale nie leżeliśmy tam bo jak to Corfu plaża żwirowa....

Za to basen z zejściem od 0 cm był idealny dla bombla.. i dużo zieleni

Hotel ma 2 place zabaw, pokój zabaw z animatorem , czysty jeddzenie pyszne, obsługa wzorowa :)

ps. zaraz obok hotelu jest wypożyczalnia z a3 cabrio 1.4 tfsi s-tronic ;) , bierzesz na 1 dzien i objeżdżasz całą wyspę :) 

IMG_20160509_165826.jpg

 

WP_20160508_11_42_59_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko swietnie wyglada jak piszesz. Pamietasz koszty wypozyczenia auta? jak sprawa z fotelikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko swietnie wyglada jak piszesz. Pamietasz koszty wypozyczenia auta? jak sprawa z fotelikiem?

fotelik w cenie , auto potem zostawilismy w hotelu a kluczyki w recepcji, odebrali sobie sami [emoji4]

Co do kosztów zapytam żonę ale coś kojarze 70E za dobę .... z ubezpieczeniem beż żadnego zabezpieczenia finansowego z naszej strony... Corsa była za 25E ale w takim miejscu to wg. Mnie tylko cabrio [emoji6]

Zawartość dodana 4 minutes later najważniejsze jest dużo przestrzeeni... wokół każdego domku dużo zieleni.. drzewa cytrynowe , balkon albo mały tarasik.. dla rodzin idealnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mieliśmy podobny problem I wybór padł na Bułgarię, głównie z powodu krótkiego lotu

również będzie miała 2 latka i płacimy tylko za samolot , hotel jest za Free

do Bułgarii wracamy bo 3 lata temu byliśmy w hotelu Marina Palace tyle ze sami ...  cały kompleks składa się z kilku hoteli i wioski wakacyjnej 

 

Zawartość dodana 16 minutes later
16 godzin temu, talib1990 napisał:

tak , wtedy już płaci się prawie jak za osobę dorosłą 

Plaża z 100 m ale nie leżeliśmy tam bo jak to Corfu plaża żwirowa....

Za to basen z zejściem od 0 cm był idealny dla bombla.. i dużo zieleni

Hotel ma 2 place zabaw, pokój zabaw z animatorem , czysty jeddzenie pyszne, obsługa wzorowa :)

ps. zaraz obok hotelu jest wypożyczalnia z a3 cabrio 1.4 tfsi s-tronic ;) , bierzesz na 1 dzien i objeżdżasz całą wyspę :) 

IMG_20160509_165826.jpg

 

WP_20160508_11_42_59_Pro.jpg

a gdzie białe skarpetki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kazik123 napisał:

my mieliśmy podobny problem I wybór padł na Bułgarię, głównie z powodu krótkiego lotu

również będzie miała 2 latka i płacimy tylko za samolot , hotel jest za Free

do Bułgarii wracamy bo 3 lata temu byliśmy w hotelu Marina Palace tyle ze sami ...  cały kompleks składa się z kilku hoteli i wioski wakacyjnej 

 

Zawartość dodana 16 minutes later

a gdzie białe skarpetki ?

 

w sandałach chodziłem bo mi stopy spaliło dzień wcześniej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talib, Ty piszesz o przyszłych wakacjach?

z jakiego biura lecicie i jaka firma organizuje wycieczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamillo5 napisał:

talib, Ty piszesz o przyszłych wakacjach?

z jakiego biura lecicie i jaka firma organizuje wycieczkę?

o wakacjach które były 2016 rok ;)

Travelplanet.pl a organizator Itaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat jeśli chodzi o wakacje z małym dzieckiem?

Gdzie byliście i jaki kierunek polecacie a może wybraliśmy już jakieś miejsce na najbliższe wakacje?

 

 

 

nie jeździcie na wakacje z dziecmi?

Edytowane przez Kamillo5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w tamtym roku z 8 mc synem na Krecie ( okolice Chanii, piekna wyspa )

A jutro lecimy na Costa Brava , za 2 tyg konczy 20 mc wiec jeszcze oplaty zerowe ;)

Generalnie znam osoby ktore lataja z maluchami na drugi koniec swiata, ja natomiast ukladam tak wczasy by wszyscy byli zadowoleni -

Krotki lot max 3h
Transfer z lotniska max 30 min
Plaza piaszczysta pod hotelem max 50 m odl
Kawalek miasta z promenada by bylo gdzie pospacerowac z dzieckiem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja ma ponad 2.5 roku i za tydzień lecimy do Tunezji
http://m.r.pl/tunezja-wczasy/marabout jeśli chodzi o zjeżdżalnie w kilku aqua parkach zjeżdżała ze mną także będzie niezła zabawa na wakacjach ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 12:03, talib1990 napisał:

Maja ma ponad 2.5 roku i za tydzień lecimy do Tunezji
http://m.r.pl/tunezja-wczasy/marabout jeśli chodzi o zjeżdżalnie w kilku aqua parkach zjeżdżała ze mną także będzie niezła zabawa na wakacjach ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

tunezja.jpg

Po prostu podziwiam :facepalm:

Pomija już fakt że, jest tam całkiem inna flora bakteryjna i dziecko 2.5 letnie przy zatruciu w tych temperaturach jest w stanie się odwodnić w kilka godzin... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 22:36, Kamillo5 napisał:

okres wakacji rozpoczęty na dobre.

 

Ponawiam temat

Hiszpania jest bezpieczna z dzieckiem. Służba zdrowia na wysokim poziomie. 

Byłem na Kanarach z moim młodym do dwóch lat (8,12,16,23 miesięcy),  Chorwacja jest bezpieczna, Francja, Cypr, Włochy, Grecję też można zaryzykować. Kraje typu Egipt, Turcja odpuść - inna flora bakteryjna, temperatura dla dziecka nie znośna/groźna. Z zimowych kierunków możesz udać się w miarę bezpiecznie i szybko do UAE lub Omanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 23:55, talib1990 napisał:

tak , wtedy już płaci się prawie jak za osobę dorosłą 

Plaża z 100 m ale nie leżeliśmy tam bo jak to Corfu plaża żwirowa....

Za to basen z zejściem od 0 cm był idealny dla bombla.. i dużo zieleni

Hotel ma 2 place zabaw, pokój zabaw z animatorem , czysty jeddzenie pyszne, obsługa wzorowa :)

ps. zaraz obok hotelu jest wypożyczalnia z a3 cabrio 1.4 tfsi s-tronic ;) , bierzesz na 1 dzien i objeżdżasz całą wyspę :) 

IMG_20160509_165826.jpg

 

WP_20160508_11_42_59_Pro.jpg

bzdura, w większości hoteli dziecko do 12 lat jest za darmo, za dziecko powyżej dwóch lat płacisz tylko za miejsce w samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunezja.jpg

Po prostu podziwiam :facepalm:

Pomija już fakt że, jest tam całkiem inna flora bakteryjna i dziecko 2.5 letnie przy zatruciu w tych temperaturach jest w stanie się odwodnić w kilka godzin... 

Stan wyjątkowy formalnie jest od 15 lat . Czy słyszałeś w ostatnich 2 latach o jakiś incydentach w Tunezji ? Ja słyszę na zmianę o Turcji i Egipcie jeśli chodzi o arabskie kierunki wakacyjne. Co do zmiany flory bakteryjnej w Grecji mogło być również źle, a jednak córa czuła się jak w domu. Także daruj sobie takie docinki ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, talib1990 napisał:

Stan wyjątkowy formalnie jest od 15 lat . Czy słyszałeś w ostatnich 2 latach o jakiś incydentach w Tunezji ? Ja słyszę na zmianę o Turcji i Egipcie jeśli chodzi o arabskie kierunki wakacyjne. Co do zmiany flory bakteryjnej w Grecji mogło być również źle, a jednak córa czuła się jak w domu. Także daruj sobie takie docinki ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Po to jest forum aby wyrażać na nim swoje opinie. Piszesz o Tunezji to napisałem co o tym myślę.

Osobiście nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problem z zatruciem dziecka w Grecji. Nie ma co porównywać Grecji do Egiptu czy Tunezji.

Kolego masz krótką pamięć, zamach który był w Tunezji w 2015 był przeprowadzony w kurorcie na plaży ! mino wszystko życzę Ci udanego a przede wszystkim spokojnego i bezpiecznego urlopu.

http://www.polskatimes.pl/artykul/3916519,zamach-w-tunezji-jest-nagranie-ze-strzelaniny-na-plazy-w-kurorcie-susa-zdjecia-video-18,id,t.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie jak wakacje, to bez dzieciaków, wakacje to wakacje, chce się odpocząć, a nie martwić, że dziecko kupkę w basenie zrobiło. Dziadkowie będą mieli przerypane ze mną :grin:


A tak co do tematu, nie myślałeś nad Chorwacją? Bezpiecznie, spokojnie, pewna pogoda, a Chorwaci by najchętniej "w tyłek wleźli" ;) Jedyne co Ci mogę doradzić jeszcze, to to, żebyś jak miał możliwość, szukaj hotelu z basenem. Słona woda nawet dla mnie była już uciążliwa, a już nie mówię o kamienistych plażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...