Skocz do zawartości
IGNOROWANY

głosniki-wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na spocie kolega powiedział mi że nie ma sensu wymiana samych głosników z przodu bez wygłuszania drzwi.Czy miał racje bo nie chodzi mi o jakies audiofilskie brzmienie tylko o lepszą jakóśc dzwieku. Jakie głosniki byście proponowli-posiadam Beckera traffic pro 4 razy 40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beckera traffic pro 4 razy 40 ?
rzeczywisotść 4x 15-17w
Czy miał racje
miał racje
Jakie głosniki byście proponowli

np. zestaw focal'a berylium, albo brax'a graphic'a

:evil:

Zart, podaj kwote jaka dysponujesz to cos podpowiemy, bo w ciemno mozemy sobie tylko debatować :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te ringi można kupic i po ile?

zobacz allegro, można też smiało samemu zrobić (kupujesz MDF w jakiejś Castoramie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paplanski zakładam że masz w drzwiach przednich głościczki 13cm oryginalne. W zależności co chcesz uzyskać możesz (od najtańszej):

1- wymienić głośniki 13 na lepszej klasy pochodzące od zestawu odseparowanego ze zwrotnicą (wymieniasz równiez głośnik wysokotonowy)

2 - jak w p.1 ale dodatkowo w miarę profesjonalnie wygłuszasz wnętrze drzwi (koszt może nie być wcale mały w zalezności od zastosowanych materiałów).

3- zakup zestawu głośnikowego 160 lub 165mm ale pojawia się problem z zamontowaniem

a) używasz pierścień przejściowy z 13 na 16 - najgorsze wyjście bo głośnik mocowany na tapicerce drzwi a w dodatku wkustykę zaklucają elementy kontrukcji, o ile wogóle uda się za pomocą takiego pierścienia upchać tam głośnik.

B) montujesz panel przejściowy dostpny w sprzedaży i niczym sie nie martwisz

c) oddajesz auto w ręce specjalistów i na życzenie dorobią coś ciekawego.

4 - jak w p.3 i a lub b lub c ale dodatkowo w miarę profesjonalnie wygłuszasz wnętrze drzwi (koszt może nie być wcale mały w zalezności od zastosowanych materiałów).

Osobiście proponuje opcję 3 + b na stałe lub czasowo jeśli podłączysz je z czasem przez wzmacniacz lub też zdrażnią cię odgłosy z drzwi - wówczas wariant 3 + b + 4. jeśli zastosujesz się do ostatniej propozycji to wskazana jest wymiana kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując:

Wygluszenie (soudal, tytan) 100zł para drzwi, kable glosnikowe, jesli zastosujesz tashki 300zł, zestaw przedni (minimum 300zł) nowy wartałoby to czymś zasilić.. Mozesz rozejrzeć się za jakąś używką np. jakiś signat ram3, sony xm, takie piece mozesz mieć za + - 300 zł..

Rachunek: 1000 zł.. Koszt mozna zredukować robiąc samemu panel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kilega ADADUR ma kompletny plan pomocy-bardzo dobrze.

Ja wybrał bym opcje 3b tylko nie wiem za bardzo jaka jest różnica pomiedzy panelem przejsciowym a pierscieniami.Widziałem pierscienie na allegro ale panela nie mogłem znaleśc.Czyli głosniki 16 a jakiej firmy w cenie około 15o-250 za parę, jakie syczki?

A czy mógłby ktoś napisąc cos wiecej o wygłuszeniu drzwi, można samemu ale czy to jest trudne do zrobienia, czy można zrobić to nieumiejętnie przez co jeszcze zaszkodzić? Czym różni sie profesjonalne wygłuszenie od tego robionego domowym sposobem?

Planuje zakup wzmacniacza ale jeszcze nie teraz czy to jest bład czy zestaw glosników bedzie dobry jak założe wzmacniacz czy jeszcze trzeba bedzie coś przerabiac? :a4fan::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygluszenia, w firmach CA używany jest Dynamat, Stinger, oraz wyżej wymienione produkty (soudal, czy tytan- tasma dekarska) po odtluszczeniu wewnetrznej powierzchni drzwi naklejasz mate na blache, mozesz uzyc wałka, zeby ladnie przylegala do powierzchni, mozesz pomagać sobie opalarką podgrzewając klej..

nastepna warstwe dajesz na tapicerke..

Glosniki używka? czy raczej nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki używka? czy raczej nowe?

Ja preferuję nowe, ale nie widzę przeciwskazań jeśli ciekawy głośnik można wyrwać za fajną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odseparowane zestawy zaczynają sie od 250 zł. Panele ładne robi Phonocar i TASCHKI. Poszukaj toroszkę po forum bo nie ty mierwszy zmagasz sie z tą kwestią. Np. ostnio tu:

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=6631

Narazie może cię to zadowoli z czasem wygłuszenie i wzmacniacz, to już dzwięk o klasę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak jest podlaczony z przodu oryginalny zestaw? tzn jest tam jakas zwrotnica jak np w tych hertzach? czy te gwizdki sa bezposrednio podlaczone rownolegle z tą 13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli smialo wywalam to co jest i podlaczam pod zwrotnice wyjscie z radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tweeterze jest kondziołek 6,8uF

Dokładnie sam kondensatorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej ulokować ten dodatkowy separator? mowa o hertzach dsk 130

p-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zwrotki sa w bagazniku, mam lepszy dostep , nie musze zdejmowac tapicerki, jak chce cos pomieszac w kondziolkach i rezystorkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...