Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaślepka airbag kierownicy


rafalpe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wygląda temat zaślepki poduszki kierownicy?
jest to część demontowalna? Na allegro można dokupić takie zaślepki a moja ma zdarty chrom i denerwuje to oko :)

Pytanie jak wygląda wymiana? może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tym?

$_1.JPG

to jest część poduszki, nie występuje jako osobny element, a po wystrzeleniu pęka wpół, także próba przeszczepu z używki też chyba mija się z celem ;)

//edit: chociaż faktycznie na allegro coś jest, ok, może jednak da się zdjąć ;) my bad

Edytowane przez Vis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem kiedyś w Octavii (swego czasu był popularny mod, bo bieda wersja nie miały chromu). Roboty na całe 15 minut.

Tu pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał owa zaślepkę ? I gdzie ja można zakupić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2017 o 19:07, rafalpe napisał:

mówię dokładnie o tym z foto

od spodu wygląda na demontowalne ale na forum raczej nikt tego nie przerabiał :(

 

 

b30038164572b6940f6c2c01bb1a.jpg

Wymieniłeś tą zaślepkę? Mógłbyś napisać jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat aktualny - da się. Właśnie to zrobiłem.  W Internecie nie znalazłem żadnej instrukcji jak to zrobić dla tego konkretnie rodzaju zaślepki - jest dla okrągłych ale dla tej nie ma.

Kupiłem nowa zaślepkę - w starej zaczął schodzić chrom ze znaczka.

Zaczynamy od zdjęcia całej poduszki z kierownicy - z tyłu kierownicy, po przekręceniu jej o 90 stopni jest blaszka która trzeba podważyć i mocno pociągnąć poduszkę aż wyskoczy z zaczepu. Obracamy kiere o 180 stopni i powtarzamy to na drugim zaczepie. Odpinamy poduszkę od kierownicy i zabieramy się za wyjęcie poduszki z zaślepki.

U góry są 4 białe elementy na sprężynach - demontujemy je podważając czarne zaczepy .

Pod tymi elementami sa śruby - odkręcamy je kluczem nr 8. Teraz najtrudniejsza rzecz- musimy unieść czarną osłonę poduszki do góry. U góry jest sznurek który uniemożliwi nam jej swobodne zdjęcie. aby to zrobić musimy unieść ja równomiernie. Uniesie sie dosłownie o milimetr nad cztery śruby - obracamy ja tak by mieć dostęp do poduszki. Odginamy po kolei plastikowe łopatki, które przetrzymują poduszkę w zaślepce, jedna po drugiej. Wyjmujemy poduszkę z zaślepki, starając sie podłożyć rękę pod spód - tak by poduszka nie rozwinęła się.

Teraz przekładamy ja do nowej zaślepki - wkładamy poduszkę i dociskamy ja palcami, tak by metalowa obręcz w górnej części poduszki wskoczyła pod te ząbki , co są z boku. Następnie zakładamy górna osłonę, dokręcamy 4 śruby, zakładamy plastiki na sprężynkach montujemy w aucie.

 

Powodzenia.

 

Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...