Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia 1.8tQ HELP!!!


Marcin850527

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam niemały problem.  Dokładałem u siebie w AVJcie quattro. Zestaw do przekładki kupiłem na forum, wszystko miało byc pięknie i super działać ale okazało się że skrzynia miała rozj..... torsen i po kilku miesiącach udręki i odchodzenia od zmysłów czy nie sknociłem czegoś przy przekładce, za namową mechanika kupiłem drugą skrzynie o tym samym oznaczeniu. Po montażu ulga, w aucie w końcu cisza ale niestety wysypany był synchronizator drugiego biegu. Po jakimś czasie wysypał się jeszcze III i IV. Przy damskiej zmianie biegów nic nie zgrzyta ale przy takim męskiej redukcji jest gorzej. Zastanawiałem się nad złożeniem tych dwóch skrzyń w jedną ale nie będzie to raczej opłacalne.  Moje dwie skrzynie mają oznaczenie FTZ. Chodzi mi po głowie kupno skrzyni z wersji amerykańskiej ANB o oznaczeniu FTP. Niby ma to samo przełożenie 35/9 tylko czy wszystko będzie P&P?? U mnie prędkość leci po impulsatorze ze skrzyni. Przerabiał ktoś kiedyś taki temat?? Proszę o pewne i sprawdzone info a nie o gdybanie.

Zależy mi na jak najdłuższej skrzyni bo w planach mam kolejny stage do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba mówisz o skrzyni z AMB o oznaczeniu FPT.  Odwdzięczę się za  ostatnią pomoc. Z tego co kiedyś ustalał dla mnie kolega Bromchit elsa podaje, że skrzynie FNU, FPT, GBT były zamiennie montowane w AMB i AVJ

AMB:

skrzynie FNU, FPT, GBT  dyfer ETS

AVJ:

skrzynie FNU, FPT, GBT  dyfer ETT

Były tylko różne dyfry, ale tu nie ma problemu, bo oba ETS i ETT mają przełożenie 35:9 oraz etka pokazuje, że mają  takie same wymiary  obudowy 

Tutaj masz też skrzynie http://workshop-manuals.com/audi/a4_cabriolet_mk2/power_transmission/6-speed_manual_gearbox_02x_four-wheel_drive/technical_data/gearbox_identification/code_letters_allocation_transmission_ratios_capacities/

Wchodzisz na skrzynie pięciobiegowe 01A i masz poniżej kody skrzyń. Obie te skrzynie czyli FTZ i FPT mają prędkość po impulsatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2017 o 20:14, Marcin850527 napisał:

ale okazało się że skrzynia miała rozj..... torsen i po kilku miesiącach udręki i odchodzenia od zmysłów czy nie sknociłem czegoś przy przekładce, za namową mechanika kupiłem drugą skrzynie

możesz zdradzić co się działo po dołożeniu Q zanim doszedłeś że torsen poległ ?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kupiłem skrzynie FPT i lipa. Nie podchodzi do moich półosi. Moje pólosie maja oznaczenie 8E0407271AJ i 8E0407272AJ i bez problemu pasowały do skrzyni FTZ.  Pytanie co teraz? Jak dopasować półosie albo czy jest możliwość wyciągnięcia flanszy ze skrzyni FTZ i wsadzenia do skrzyni FPT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy da się podmienić flansze, wedłyg etki są wciskane czyli na końcach mają pierścień rozprężny tak jak w przegubach zewnetrznych. Powinno raczej problemu nie być bo w etce patrząc po łozyskach nie ma wyszczególnienia co do skrzyni tylko te wielkości flansz czyli FPT 88mm a FTZ 130mm

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to może przegub da się zamienić? Z takiego jak mam na aucie 130mm na taki który ma skrzynia FPT. Tylko nie mogę znależć takiego na 88mm. Są tylko na allegro na 130mm i na 124.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy wieloklin bedzie taki sam w tych przegubach oraz kształt tej flanszy do kształtu przrgubu. Sprawdz jeszcze ile wystaje flansza w obu skrzyniach żeby się nie okazało ze półoś za krótka albo za dluga. Jak dla mnie szybciej jest flansze podmienic.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...