Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który telefon wybrać


Który telefon  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który telefon byś wybrał?

    • Xiaomi Redmi 3s 32GB DualSim LTE
      7
    • Lenovo K6 DualSIM LTE
      0
    • ASUS Zenfone 3 MAX ZC520TL
      2
    • Sony Xperia XA
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedyś było prościej bo było mniej telefonów. Obecnie rynek jest tak duży że zawiesiłem się na 4 telefonach. Nie chcę sugerować wyboru więc nie będę wypisywał swoich przemyśleń. Telefon będzie użytkowany ok 4-6 lat (nie konfigurować wiec raz skonfigurowanego urządzenia staram się nie zmieniać), więc lepiej żeby się za szybko nie popsuł, dużo rozmawiam więc bateria ma znaczenie, moc telefonu również bo w tle chodzi sporo aplikacji (nagrywarka rozmów, gps, poczta, itp), wydajność graficzna nie jest mi potrzebna nie gram w gry, w przypadku awarii najlepiej wymiana od ręki na nowy lub szybka naprawa (bez telefonu tracę podstawowe narzędzie do kontaktu z klientami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z powyższych, proponowałbym samsung note 3 lub 4, spełni wszystkie Twoje wymagania :) dotychczas niezniszczalny kombajn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lukirks83 napisał:

żaden z powyższych, proponowałbym samsung note 3 lub 4, spełni wszystkie Twoje wymagania :) dotychczas niezniszczalny kombajn 

Co do note4 mogę się zgodzić. Mam od roku i jestem zadowolony. Cały dzień latam na necie (forum, tapatalk, fb i tak dalej) i nawet raz mi się nie przywiesil. Zero problemów. Co do baterii to przy włączonym necie i słuchaniu muzyki, pisanie wiadomości jest wstanie wytrzymać około 11 godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi odpadają, delikatnie mówiąc nie mam sentymentu do tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy chcecie od tych szajsungów :P ja mam od zawsze i nigdy nic się nie stało :)

Bierz HTC w takim razie. NajlepsZa alternatywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnym rozwiązaniem jest też a5 2016. Bateria tam trzyma bardzo bardzo długo parametry w sumie jak w s4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii budżetowej, sam teraz zastanawiam się nad Redmi 4A

http://www.x-kom.pl/p/347540-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-4a-16gb-dual-sim-lte-gold.html

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wersja budzetowa ale ja bym polecil Ipka 6. Ma wszystkie parametry jakich potrzebujesz. Bateria jest znacznie poprawiona niz np w 5 czy 5s. Ale nadal nie jest to szczyt mozliwosci jesli chodzi o baterie. Wymiana na nowy czesto wchodzi w gre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jabłka" są dla mnie największym złomem jaki można zrobić, sorry, ale dzięki za sugestię, Nie dość że system nie ten to produkowanie w dzisiejszych czasach smartfona bez wejścia na karty SD to jakieś nieporozumienie.

Co do HTC nie widziałem w moim zestawieniu, widocznie w wyszukiwarce wpisałem takie wymagania których HTC nie spełnia lub nie są dostępne w komputroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno miałem dylemat i bez żadnego zastanawiania 

Xiaomi Redmi 3s 32GB DualSim LTE  jak narazie nie ma do czego się dowalić, procesor i inne dają radę no i duży plus bateria. Jedyny minus, nie ma w zestawie słuchawek hihihi ale to nie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jabłka" są dla mnie największym złomem jaki można zrobić, sorry, ale dzięki za sugestię, Nie dość że system nie ten to produkowanie w dzisiejszych czasach smartfona bez wejścia na karty SD to jakieś nieporozumienie.
Co do HTC nie widziałem w moim zestawieniu, widocznie w wyszukiwarce wpisałem takie wymagania których HTC nie spełnia lub nie są dostępne w komputroniku.

System właśnie ten czyli taki w którym nie musisz podawać numeru buta by uruchomić aplikacje.
Brak karty SD to bezpieczeństwo, jak posiejesz fona to nikt się nie dostanie do twoich zdjęć. Tak wiem można zaszyfrować, tylko że nie daj panie by sprzedać tel. albo gdyby go szlag trafił.
Ale to trzeba trochę poużywać, żeby się przekonać, że japka to nie samo zło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple ma wady i zalety jak każdy telefon. Ja używam prywatnie iPhone już 4 rok i służbowo mam Androida. iPhone ma mega duża płynność bardzo intuicyjny system a android wymienną karta lepsze zdjęcia dobra opcja trzymania kontaktów na poczcie Google i tak można wymieniać wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniamy temat, używałem tego czegoś przez miesiąc, nie spełnia moich wymagań co to jest 16GB danych?? Ja potrzebuję ok 64GB a najlepiej 128GB. 16BG to ja zajmuję samymi aplikacjami, których na iTunes jest tyle co kot napłakał, brak możliwości tworzenia własnych aplikacji (a przynajmniej ja nie umiem, na androidzie średnio program robię w 5 minut, układasz puzzelki i masz). Równie dobrze mogę sobie kupić Nokie 3210 funkcjonalność będę miał tą samą, 

"Jabłka" w moim przypadku odpadają, musi być android, tym bardziej że mam już porobione aplikacji i nie będę ich teraz przerabiał. Nie chcę nikogo obrażać kto ma iOS, osobiście uważam ten system bezużyteczny w porównaniu z androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne na temat iOS [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Oczywiście nie należy przekreślać jabłka. 

Pytanie tylko czy za tą cenę jest wart tych parametrów.

Za mniej niż połowę ok. 900 pln można mieć np. 5,5 calowy Xiaomi Redmi Note 4 z

szybkim 10 rdzeniowym procesorem Helio X20, 3 GB RAM, 32 GB ROM,  Grafika Mali T880 matrycą Full HD IPS LCD,

Bdb aparatem 13 mpx, metalową obudową, 2 x SIM.

Całość pięknie, b. płynnie śmiga na Androidzie z nakładką MIUI 8.

W niższym budżecie można pokusić się o np. Xiaomi z nieco słabszymi parametrami np Redmi Note 3 za ok 650 -700 pln,

Pozdrawiam!

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skupmy się na modelach podanych w ankiecie :) Bo nam zaraz się zrobi temat który system lepszy.  Z góry dzięki. W stosunku do ilości wypowiedzianych postów coś mało jest tych głosów  w ankiecie :(

Jak mają być jakieś propozycje to wymagania jakie wpisywałem w kryteria wyszukiwania:

- android 6.0

- wejście na kartę SD im więcej tym lepiej ale 64GB to minimum

- wielkość wyświetlacza co najmniej 5 cali

- ceną oscylowałem w okolicach 1000zł, ale to nie jest sztywne kryterium, czy będzie 800 czy 1400 bez znaczenia.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Wszystkie kryteria, których szukasz spełnia wskazany wyżej model dlatego proponuje Xiaomi Redmi 3s zastąpić Redmi Note 4,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...