Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat elektryki pod siedzeniem


cinek7l7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Ostatnio zaświeciła mi sie kilka razy kontrola aribag wiec dzisiaj chciałem sobie przeczyścić nieszczęsną kostkę. Zaglądam pod fotel takowej kostki nie ma.  Jest coś namieszane w kablach i nie wiem co do czego. Proszę o sprawdzenie dla czego i do czego sa te kable dwa zailozwone (niebieski i czarny) i nie są podłączone do czegoś. I czy w ogóle reszta jest dobrze podłączona

IMG-20170220-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podgrzewanie fotela to jest podłączone. Jeśli masz tylko el. lędźwie to również są podłączone i jest ok.

Te przewody zaizolowane w kolorach czarny i niebieski będą od poduch.

Jednak na zdjęciu widać, że masz również nie podłączoną kostkę żółtą od poduch. Nie ma fizycznie gniazda w podłodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podgrzewane fotele i el. ledzwie

ta żółta kostka jest wlasnie w podłodze i jest podłączona, a nie ma zółtej kostki pod siedzeniem (ktos sie pozbyl kostki pod seidzeniem i polaczyl kable bez tej kostki) . Więc od czego mogą by tekable zaizolowane (czarny i niebieski) ?

myslisz ze nie mam poduszek podpietych? i jaka moze byc przeczyna ze ktos tak zrobił? i gdzie maja byc podlaczone te kable?

Edytowane przez cinek7l7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka airbag też jest połączona tylko gniazdo wyszło z mocowania w podłodze. Pod fotelem kostki nie ma bo pewnie ktoś już ją wyciął i polutował kable. Jeżeli kiedyś nie było błędu a teraz jest, to ja bym szukał problemu w żółtej kostce może w niej coś nie styka. Co do luźnych kabli to trzeba zobaczyć gdzie jest ich drugi koniec.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos sprawdzic u siebie od czego maja te kable i gdzie ida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby ktoś miał też takie luźne kable, musisz sprawdzić u siebie gdzie jest ich drugi koniec. Do foteli w full opcji brakuje ci sterowania elektrycznego, ale te kable są za cienkie oraz brakuje pamięci, ale też wydaje mi się że to raczej nie te kolory. Po kolorach najbardziej pasują mi do poduchy, a że masz już ją podłączoną to obstawiam, że może ktoś zmieniał poduchy i miał problem z demontażem wiązki od starej poduchy i dlatego ją po prostu uciął, obstawiam, że drugi koniec tej wiązki nie jest do niczego podłączony, ale to już musisz sam do tego dojść.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbaga chyba mam kontroka nie swieci caly czas itp., a z elektryki u mnie slabo zeby to posprawdzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa kabelki ucięte to może masz od lampki podświetlenia nóżek z tylu? Masz tam lampkę?

Ja dziś podłączyłem w A4 B6 lędźwie.  Kolega wymienił fotele i oprócz airbagów nie miał innych wtyczek w podłodze.  Dołożyłem plus i masę i działa. 

Przy okazji chciałbym zapytać również o wtyczkę czerwoną pod fotelem. Chodzi o kabelki w pinach 2 i 3. Do czego mogą być?

W czarnej od grzania są tylko dwa kabelki od lampki.

df9ca4046848.jpg

 

Edytowane przez koleś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i przepraszam z góry bo powinienem był dodać, że robiłem to w B6 ale fotele są z B7 i jestem pewien, że kabelki z lampki, która jest w fotelu szły do tej drugiej, czarnej wtyczki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że u ciebie kabelki z lampki  która jest w fotelu nie szły do  czarnej wtyczki .Może tak być ponieważ poprzedni właściciel foteli nie.miał podświetlenia więc sobie dołożył a że nie wiedział pewnie gdzie należy się wpiąć to podłączył to do czarnej bo fizycznie jest bliżej.W oryginale jest przez czerwoną wtyczkę ,podgrzewanie natomiast to zielona wtyczka  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna kostka jest od czujnika zapięcia pasów, w B6 nie ma jej gdzie podłączyć.

Co do kolegi Cinek7l7 to też proponuję sprawdzić instalację poduszek w fotelu bo widać ze kabel od poduszek był sztukowany a i kolory kabli się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z powracającą kontrolką AIR BAG.

Sądziłem, że wina leży po stronie żółtej kostki.

Usunąłem ją, zlutowałem na krótko, skasowałem błąd i długi czas było dobrze.

Niestety kiedyś usiadł kolega, który sporo waży i błąd wrócił.

Błąd kasować ale po jakimś czasie wraca....

Sądzę, że coś jest nie tak pod siedzeniem.

Ten przewód jest połączony wtyczką, tam szukać problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz fotela jest jeszcze jedna żółta kostka, może ona siadła.

Druga sprawa że nie powinno się tych kabli lutować, tylko kostkę kupić nową.

Odkręć fotel i jak odchylisz to zobaczysz kostkę od spodu fotela powinieneś ja tam gdzieś widzieć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaTeo85 napisał:

Wewnątrz fotela jest jeszcze jedna żółta kostka, może ona siadła.

Druga sprawa że nie powinno się tych kabli lutować, tylko kostkę kupić nową.

 

Dzięki o to właśnie mi chodziło.

Można kupić cały przewód czy tylko kostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostkę, albo używana wiązka fotela.

W aso kostka około 30zl jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...